Забудовники заборгували Києву майже два мільярди гривень - депутат

Сума боргу за пайові внески, які сплачують Києву забудовники, станом на жовтень 2015 року досягла 1,8 млрд грн. (лише за офіційними даними). Про це заявила депутат Київрад Ольга Балицька під час зустрічі з фахівцями Американської торгівельної палати.

«Це кошти київської громади, які можна було б використати для будівництва дитсадочків, шкіл, транспортних розв’язок тощо. На жаль, ці гроші фактично втрачені через застарілий корупційний платіж», - підкреслила депутат, зазначивши, що щорічні надходження  від сплати пайового внеску складають близько 170 млн грн..

Крім боргу, відзначила Балицька, є ще низка недоліків нині існуючого порядку розрахунку пайового внеску. Цей платіж сприяє корупції на місцях, знижує привабливість Києва для інвесторів. При цьому вартість дозвільних процедур при будівництві в Україні вдвічі більша, ніж в Європі (15% проти 7,5%). В результаті Україна за показником отримання дозволу на будівництво займає 140-ве місце в рейтингуDoing Business з 185-ти.

Через непрозорий порядок розрахунку розміру пайової участі та відсутність інформації про використання цих коштів Балицька ініціювала обговорення проекту рішення Київради «Про затвердження Тимчасового порядку залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва». До проекту долучились фахівці Американської торгівельної палати.

За словами Балицької, депутати Київради пропонують  запровадити простий та вичерпний перелік документів, щоб усунути будь-які маніпуляцій. Серед ключових особливостей нового Тимчасового порядку депутат виокремила:

  • розрахунок буде спрощений (буде залежати від фізичних параметрів будівлі);
  • платіж вноситься перед отриманням дозволу на будівництво;
  • внесок складає незначну частину вартості будівництва;
  • чітко визначене цільове призначення та використання.

Також інформація про укладення договорів про сплату пайової участі буде повістю пудлічною – їїпублікуватимуть на офіційному веб-сайті.

«Найголовніше - прозорість використання коштів. Ми пропонуємо запровадити публікацію надходжень від сплати пайового внеску та витрачених коштів з вказанням об’єктів, на які були використані ці кошти», - підкреслила Ольга Балицька.

Крім того, 24 лютого Тимчасовий порядок був підтриманий робочою групою Антикорупційної ради  при Київському міському голові. Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА, представники якого брали участь у засіданні, підтвердив корупційність чинних процедур та підтримав негайну необхідність фундаментального реформування процесу і запропонував додаткові радикальні механізми боротьби із корупцією.

Проект буде опубліковано на офіційному сайті Антикорупційної ради.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

ОБСЄ збільшує кількість спостерігачів в Україні

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ збільшить кількість спостерігачів за ситуацією в Україні до 800 осіб, заявив перший заступник керівника СММ ОБСЄ Олександр Хуг....

Це може бути цікавим

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Зведення з фронту: Ворог продовжує порушувати перемир'я

За минулу добу проросійські терористи 14 разів порушували так званий "режим тиші", з яких дев'ять разів українська сторона була вимушена відкрити вогонь у відповідь,....