Розслідування: Депутат "Батьківщини" співпрацює з бойовиками

Політики часто звинувачують журналістів у заангажованості і замовності. Наприклад, ця будівля, яка почала рости серед київського парку «Орлятко» майже десять років тому, опинилася в центрі суперечки між медіа і новообраним депутатом Київради.

Розслідування «Хто знищив парк «Орлятко» вийшло ще у грудні 2012-го року. Там уперше було названо ім’я Вагана Товмясяна. Актуальності робота журналістів набула напередодні столичних виборів, на яких Товмасян опинився в списку «Батьківщини». Пробившись до Київради, новообраний депутат взявся за свою біографію, щоб позбутися репутації «скандального забудовника».

Якщо вірити декларації Вагана Товмасяна, у 2014-му депутат Київради, його дружина та двоє дітей заробили понад чотири з половиною мільйони гривень. Сам Товмасян задекларував два з половиною мільйони доходів від підприємницької діяльності. Його дружина – понад два мільйони. У Товмасянів дві земельні ділянки, житловий та садовий будинок.

Наприклад, Ваган Товмасян є одноосібним засновником компаній «ТВР Інвест», «Орлі парк», «Стріт геймс», приватного підприємства «Престиж клуб» та «Благодійного фонду Вагана Товмасяна». Також він має частки ще в чотирьох компаніях - громадській організації «Спорт, освіта, майбутнє», ТОВ «Серваг», ТОВ «Київаеропроект» та ТОВ «Ад Астер логістік». Саме останні дві привернули нашу особливу увагу.

Якщо вірити знайденим у Межигір'ї документам, то компанія «Київаеропроект» розробляла проектну документацію для цього вертолітного майданчика. Так, це той самий майданчик у резиденції Віктора Януковича, звідки екс-президент України повітрям тікав зі своєю свитою, коли перемога Майдану стала очевидною.

Підписаний у 2010-ому році акт здачі-приймання проектної документації на загальну суму у понад 335 тисяч гривень між компанією «Київаеропроект» та компанією «Танталіт», власником більшої частини землі під Межигір’ям, виловили з Київського моря разом з рештою документів.

У телефонній розмові зі «Слідством.інфо» Товмасян заявив, що не надто цікавиться деталями роботи «Київаеропроекту» та її замовленнями.

За щасливим збігом, у цей час поруч з ним був директор «Київаеропроекту» Віталій Макара. Він згадав замовлення від «Танталіту».

У 2011-му у цьому будинку на вулиці Депутатській урочисто відкривали офіс Святошинської районної організації Партії регіонів. Окрім керівництва та представників політичної сили, запрошення на захід отримали меценати.

Якщо вірити скріншоту з офіційної сторінки Партії регіонів, яка безслідно зникла з нетрів Інтернету, серед щедрих жертводавців був і Ваган Товмасян.

«Меценатам, які надають нашій організації неоціненну підтримку, були вручені два срібних ордени «Свобода і честь» та грамоти. Ордени отримали Товмасян Ваган Робертович і Колодій Богдан Васильович – їх привітав Плотніков Олексій Віталійович».

Авторка: Марія Землянська, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо».

Читайте також: На Київщині чиновника зловили на хабарі в 1,2 млн

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Программисты научат беспилотные машины здравому смыслу

Ученые из Массачусетского технологического университета представили стартап iSee, который разрабатывает беспилотные автомобили на основе нового подхода к система....

Це може бути цікавим

Анализ предсказал начало массового вымирания морских животных в 2100 году

Ученый из Массачусетского технологического института рассмотрел основные возмущения изотопного состава углерода на Земле, которые произошли за последние 542 милл....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Москве открыли памятник убийствам

Подобно многим из тех статуй в США, которые в последнее время вызывают массу споров, весьма внушительный памятник Михаилу Калашникову, открытый в центре Москвы во ....