Негативний результат референдуму в Нідерландах посилить внутрішню критику нашої влади — експерт

Результати референдуму в Нідерландах щодо ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у будь-якому раз носять лише рекомендаційний характер. В той же час можлива перемога «Проти» матиме суттєвий вплив саме на внутрішню ситуацію в Україні. Таку думку висловив активіст Соціального руху, соціолог Володимир Іщенко. 

«Перемога «Проти» стане сильним символічним ударом по українському уряду. Вона підштовхне євроскептичну мобілізацію в ЄС як справа, так і зліва. В самій Україні результати референдуму посилять позиції як ультраправих і націонал-патріотів, так і умовно «проросійського» спектра навколо Оппоблока, так і відкриє можливості для лівих і ліберальних критиків режиму», — зазначає він.

У той же час, за словами експерта, навіть якщо на референдумі більше половини проголосують проти Євроасоціації України, то голландський парламент буде зобов’язаний лише розглянути питання про скасування ратифікації угоди.

«Ті, хто консультувався з фахівцями з міжнародного права, стверджують, що навіть якщо голландський Уряд побажає вийти з угоди про асоціацію з Україною, то вся торгово-економічна частина залишиться недоторканою, оскільки знаходиться в юрисдикції Єврокомісії, а політичну частину будуть уважно просіювати юристи, щоб визначити, які з положень знаходяться в юрисдикції Єврокомісії, а які ні. І в цих випадках будуть зроблені поправки, що виключають Нідерланди з конкретних положень угоди«, — підкреслив Іщенко.

У свою чергу відомий правозахисник та активіст Соціального руху Володимир Чемерис вважає, що у випадку негативного результату референдуму угода про асоціацію та «безвізовий режим» опиняться під загрозою. Причинами можливої перемоги «Проти» є продовження військових дій, а також порушення свободи слова та свободи вираження думки.

«В Україні є в’язні сумління, тобто люди, яких переслідують за те, що вони висловили свої погляди. Міжнародна Амністія назвала в’язнем сумління Руслана Коцабу, а 26.01.2016 у Європарламенті відбулися слухання у справі Коцаби. Про це українські ЗМІ промовчали (ще одне свідчення «свободи слова»), але європейські, звичайно, говорили. Як і про те, що Коцаба – не один політв’язень в Україні. Є ще Бондарчук, Маєвський, Гліщинська…Порушення свободи асоціацій і зібрань. Заборона компартії, позбавлення низки партій права брати участі у виборах, розгони і побиття ультраправими формуваннями (при бездіяльності поліції) мітингів за мир, соціальних протестів, сексуальних меншин (у Нідерландах це не буде непоміченим)», — зазначив він.

Як відомо, 6 квітня 2016 року в Нідерландах відбудеться консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС. На голосування виноситься питання: «Ви» за «чи» проти «ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС?». Референдум був ініційований групою GeenPeil.

Президент Єврокомісії для Жан-Клод Юнкер висловлював думку, що негативний результат нідерландського референдуму щодо Угоди про асоціацію з Україною буде вигідний Росії, і може привести «до континентального кризи».

У свою чергу, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте обіцяв агітувати на підтримку асоціацію між ЄС і Україною та розвінчувати міфи щодо документа.

Читайте також: Волонтери мотивують нідерландців підтримувати Україну

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Преступники ограбили магазин и вернулись обратно в тюрьму

В США четверо заключенных сбежали из тюрьмы в округе Холмс штата Миссисипи, ограбили магазин и вернулись обратно в тюрьму....

Це може бути цікавим

Российский пранкер пытался выдать себя за Турчинова

Пранкеру из России, представившимуся секретарем СНБО Александром Турчиновым, не удалось разыграть спецпредставителя Госдепартамента США по вопросам Украины Кур....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Журналист рассказал, почему могли подорвать одного из главарей "ДНР"

Так называемый "министр доходов и сборов" "ДНР" Александр Тимофеев считается главным специалистом по "отжиму" в оккупированном Донецке....