Піти, не можна лишитись: що підштовхує українців шукати нову роботу

Кожен другий «білий комірець» час від часу думає про звільнення, а кожен п’ятий рішуче налаштований звільнитися з роботи. До цього кроку працевлаштованих співробітників підштовхують низькі зарплати, відсутність перспектив кар’єрного зростання і рутинні нецікаві задачі. Тих, хто не зважується піти, втримують страх невідомості, стабільність, а також хороші стосунки в колективі. Про це далі в результатах опитування hh.ua.

Незважаючи на кризу і досить складну ситуацію на ринку праці більшість «білих комірців» не відкидають бажання перейти на цікавішу й більш перспективну посаду. За даними опитування hh.ua, кожен другий офісний працівник час від часу думає про звільнення, кожен п’ятий рішуче налаштований змінити роботу і ще 8% здійснили своє бажання до цього часу.

Що ж підштовхує працевлаштованих співробітників до настільки рішучого кроку? Серед головних причин звільнення — проблеми з оплатою праці: низькі зарплати, затримки виплат із боку роботодавця, а також відсутність перспектив підвищення окладів. Про це заявили приблизно троє з п’яти опитаних. Дещо менше половини незадоволені відсутністю перспектив кар’єрного зростання. Ще третина — тим, що доводиться виконувати рутинні нецікаві задачі. Кожен четвертий натомився від регулярних надмірних навантажень і того, що доводиться жертвувати особистим часом заради кар’єри і хороших стосунків із керівником.

Понад п’ятій частині «білих комірців» скоротили премії і бонуси, що суттєво вплинуло на їхнє матеріальне становище. Ще стільки ж не бачать сенсу залишатися на роботі в зв’язку із тим, що склалися недоброзичливі стосунки з керівництвом. Кожного п’ятого-шостого не влаштовує «чорна» або «сіра» зарплата, а кожного сьомого — нестабільність у роботі, неофіційне працевлаштування і відсутність соціальних гарантій. Менше за все в ухваленні рішення про звільнення українці звертають увагу не незручне розташування офісу (10%), відсутність програм страхування (9%) і погані стосунки з колегами (7%).

Ті, хто інколи думають про звільнення, не зважуються змінити роботу з низки причин. Двоє із п’яти побоюються звільнятися «в нікуди» і чекають на реальні пропозиції від роботодавців. Понад третина цінують хороші стосунки в колективі й позитивну атмосферу в компанії, а також стабільну роботу й гарантовану зайнятість. Кожного п’ятого від звільнення може втримати перспектива збільшення зарплати, приблизно кожного сьомого — можливість виконувати цікаві задачі, гнучкий графік роботи й хороші стосунки з керівництвом.

Одного із восьми добре мотивують нові професійні перспективи, а одного із дванадцяти — можливе кар’єрне зростання. На думку 8% опитаних, зберегти лояльність до компанії-роботодавця допоможе хороший соціальний пакет. Ще 7% відстрочать звільнення із компанії, якщо зміниться керівництво. А кожного двадцятого мотивує бажання дочекатися виплати бонусу або премії. Варто відзначити, що можливість підвищувати свій професійний рівень, брати участь у корпоративних програмах і конференціях цінує лише один зі ста «білих комірців». Крім того, кожного п’ятого ніщо не зможе примусити лишитися в компанії, якщо рішення про звільнення вже ухвалене.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в травні 2015 року. В опитуванні взяли участь 1464 респонденти із різних регіонів України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Росіянина Кудряшова нокаутували у Всесвітній суперсерії боксу

У США відбувся чвертьфінальний поєдинок Всесвітньої суперсерії боксу серед боксерів першої важкої ваги....

Це може бути цікавим

Владельцы Volvo смогут каждые два года менять свое авто на новое

Шведский автопроизводитель Volvo представил новую упрощенную схему владения автомобилем - абонентский сервис Care by Volvo....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Сколько Великобритания заплатит за Brexit

Великобритания готова отдать Европейскому союзу 45 миллиардов евро отступных за Brexit....