Місцеві та переселенці Київської області з'їхалися на фестиваль з форум-театру

У неділю 21 лютого на “Фестивалі сильних громад Київської області” давні жителі та нещодавні переселенці семи містечок Київщини цілий день спілкувалися мовою форум-театру. Фестиваль відбувся в Києві у просторі платформи культурних ініціатив “Ізоляція” за підтримки Програми розвитку ООН та фінансової підтримки уряду Японії.

Фестиваль став останньою подією проекту “Довіра та діалог як запорука розвитку громади”, який ГО “Театр для діалогу” реалізовував у десяти населених пунктах Київської області за підтримки ПРООН та уряду Японії у жовтні 2015 — лютому 2016.

“Сьогодні я зрозумів, чому я, людина доволі серйозна, опинився у цьому лицедійстві. Це надсильний інструмент формування повноти бажань”, - заявив учасник фестивалю, переселенець з Луганська до Білої Церкви, голова правління організації “Українці сходу” Володимир Лиманський. “Перш ніж кудись іти, треба розуміти, куди ти йдеш. Не витрачати часу на балаканину і горлопанство. Форум-театр — це маса дискусій, тем, спілкування. Це дуже класно — знімати шори і говорити”.

“Мені здається, що форум-театр вчить не тільки говорити і слухати, але ще й діяти. Популізм, який у нас живе в тому, що ми тільки кажемо-кажемо-кажемо, зникає, коли ви пропонуєте не тільки проговорити, а й прийти й показати. Через дію ми бачимо, що в нас стається із тих слів, які ми говоримо, а що не приносить користі. Мені здається, це важливо в театрі”, - вважає учасниця фестивалю, представниця “Крим-СОС” Міла.

Участь у фестивалі взяло близько сімдесяти людей віком від семи місяців і до сімдесяти років.

На фестивалі було показано 5 вистав, у яких піднімалися теми як насильства у сім'ї, так і корупції у державних установах, йшлося про пригноблення дорослими дітей, дітьми інших дітей, пригноблення людьми різної статі та віку, пригноблення, викликане статусом внутрішньо переміщеної особи та багато іншого. У відповідь на показані сценки зал пропонував стратегії, які могли б змінити ситуацію на краще. Всього глядачами було розіграно більше десятка пропозицій.

Наприкінці фестивалю всі учасники зібралися у коло і обмінялися враженнями та ідеями. Більшість присутніх висловила бажання і надалі збиратися з метою обміну знаннями та досвідом. Була висловлена пропозиція провести “фестиваль обміну досвідом”, а також організовувати форум-театральні і освітні заходи під відкритим небом.

“Я переконалася у потужності форум-театру на власному досвіді. Форум-театр навчив мене тому, що завжди є багато виходів, а глухих кутів не існує, і що навіть у моїй Баришівці може, як то кажуть, гора прийти до Магомета. У форум-театрі тепер я, моя сім'я, форум-театр прийшов до моєї Баришівки, і я сподіваюся, що він буде розростатися”, - заявила учасниця фестивалю, джокерка-початківець Ірина Кузнєцова.

Форум-театр — це формат, в якому глядачі активно втручаються в дійство та випробовують на сцені власні поведінкові стратегії для показаних проблемних ситуацій. При цьому сценарії вистав пишуть не професійні драматурги, а звичайні люди за підтримки практика методики - джокера.

Ініціатива «Театр для діалогу» була заснована в лютому 2014 року як рух солідарності з протестувальниками Майдану та як альтернатива насильству у відповідь на кризу в Україні. На початку 2015 року “Театр для діалогу” був зареєстрований як громадська організація.

Фестиваль у рамках проекту “Довіра та діалог як запорука розвитку громади” було реалізовано за підтримки Програми розвитку ООН в Україні як частина проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» за фінансової підтримки уряду Японії і в партнерстві з урядом України, регіональною та місцевою владою.

Всього за часи свого існування “Театр для діалогу” реалізував 9 проектів, організував 110 подій, попрацював у 26 населених пунктах з більше ніж 3 300 людьми та у співпраці з більше ніж 60 організаціями та установами.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Где выбрать бассейны и сопутствующее оборудование

Собственный бассейн - мечта многих, которой, казалось бы, зачастую суждено остаться несбыточной....

Це може бути цікавим

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....