"Опозиційний блок" вносить на розгляд Верховної Ради постанову про відставку міністра культури В'ячеслава Кириленка. У понеділок її буде зареєстровано в парламенті", - йдеться в повідомленні.

Крім того, політсила вимагає розслідування діяльності міністра. "Міністерство культури перетворилося на міністерство провокацій і шкідництва. Діяльність В'ячеслава Кириленка і його однодумців загрожує суспільному мирові, культурним пам'яткам країни і цілісності України", - вважають в "Опоблоці".

У політсилі відзначають, що Мінкульт Кириленка і його структури створили "чорні" списки" акторів і заборонили аполітичні фільми, популярні у поколінь українців: "Іронію долі", "Кавказьку полонянку", "Гостю з майбутнього". Крім того, заборонено ряд російських серіалів, зокрема "Майстер і Маргарита", "Біла гвардія" і "Тарас Бульба".

Також, додали в "Опоблоці", Кириленко і його підручні "розпалюють міжконфесійний конфлікт". "Прийняте ними рішення щодо передачі в користування УПЦ КП частини приміщень "Софії Київської" не тільки суперечить зобов'язанням України перед ЮНЕСКО, але й порушує права інших церков. Причина такого рішення - в особистій церковній приналежності Кириленка до УПЦ КП і його дружніх стосунках з її керівництвом. Незаконний дозвіл КМУ на проведення служби УПЦ КП в історичному комплексі "Софії Київської" може зруйнувати міжконфесійний мир і баланс в Україні", - йдеться в заяві.

Читайте також: Запорізькі баталії: захисників пам’ятника Леніну закидали яйцями та димовими шашками