Кабмін не відправили у відставку через змову декількох партій, — Лещенко

У змові з метою збереження уряду Арсенія Яценюка брали участь парламентські фракції "Опозиційного блоку", "Блоку Петра Порошенка" (БПП), Радикальної партії і групи "Воля народу".

Про це пише народний депутат від БПП Сергій Лещенко у своєму блозі на "Українській правді".

"Опозиційний блок"

"За інформацією моїх джерел, Юрій Бойко особисто контактував з Президентом Петром Порошенком і лідеру фракції "Опозиційний блок" недвозначно дали зрозуміти, що фракція повинна дати мінімальний результат за відставку. Точніше, калькулятор на Банковій, який зводив все голоси, дав" Опоблоку "квоту всього на шість голосів. Тоді як з їх боку була готовність на понад 20 голосів", - пише політик.

"Чому Бойко послухався? Тому що Бойко на "гачку" Банкової, який старанно заточив Віктор Шокін. У столі у генпрокурора вже вісім місяців лежить без руху подання до парламенту про зняття з Бойка депутатської недоторканності і отримання згоди на його арешт у справі скрапленого газу Курченко. Замість того, щоб направити звернення до парламенту, Шокін його заблокував, виторговуючи для Банкової поступливість Бойка", - зазначив парламентарій.

"Після того як "Опоблок" попросили обмежитися шістьма голосами, це спровокувало навіть конкуренцію всередині фракції, кому саме дадуть право натиснути "за" відставку. В результаті квоту перевищили на два голоси, вирішивши розподілити її серед найпублічніших осіб, щоб вони потім не червоніли на ефірах за своє неголосування. "За" проголосували Бойко, Вілкул, Шуфрич і Матвієнков: це лідери чотирьох неформальних груп всередині вчорашньої Партії регіонів, які представляють відповідно "РосУкрЕнерго", "ахметівських", "медведчуківських" і "стародонецьких", - пише Лещенко .

"Також за відставку проголосувала Юлія Льовочкіна, яка є делегатом в ПАРЄ, де розповідає про безчинства "київської хунти", і неголосування поставило б її в недвозначно положення. І ще один голос "за" дав Мураєв - представник "нової хвилі" в Партії регіонів , власник каналу NewsOne, який намагається грати свою гру, в тому числі з оточенням Міхеїла Саакашвілі: досить подивитися на лояльне висвітлення його діяльності цим медіа", - розповів депутат.

"Плюс за відставку проголосував адвокат Ахметова Воропаєв (це нібито дозволило б олігархові в дискусії заперечувати змову, кажучи, що найближча до нього людина натиснула "за"). Ну і восьмий голос надійшов від Вадима Рабиновича, який вибрав нішу епатажної політики і навіть був серед тих, хто відзначився в підписному листі за відставку Яценюка, коли шукали 150 голосів за ініціювання йому недовіри", - інформує політик.

"За відставку не проголосували ті, хто 15 хвилинами раніше висловився за визнання роботи уряду незадовільною. Це група Бойка, який вів переговори з Банковою, плюс люди, котрі приєдналися від Льовочкіна і Фірташа (Бакулін, Дунаєв, Іоффе, Мирний, Павленко, Папієв, Мірошниченко, Скорик ), група Медведчука (Шурма, Німченко, Козак) і група Ахметова (Королевська, її чоловік Солод, Новинський, Долженков, Омельянович). Причому якщо всі витягли картки, то Вадим Новинський показово залишив її в слоті, тим самим показуючи, чиїми голосами прем'єр зберіг своє крісло", - підкреслив парламентарій.

Група "Воля народу"

"Колишня група Єремєєва на сьогоднішній день стала апендицитом Блоку Порошенко, а роль посередника при зборі голосів здійснює одіозний Олесь Довгий. Список тих депутатів, які проголосували за визнання роботи Яценюка незадовільною, але через 15 хвилин не дали голоси за відставку, складається з дев'яти прізвищ: Бандуров, Мельничук, Пономарьов, Развадовський, Богуслаєв, Довгий, Молоток, Немирівський, Поплавський. Всі вони витягли картки в момент голосування. А коли переконалися, що план змови спрацював і голосів не вистачило, четверо з них кинулися писати заяви за те, щоб їх голос зарахували, що неможливо зробити в принципі. Також показово, що серед депутатів "Волі народу", які не дали голоси, троє близькі до Льовочкіна і Бойка: Мельничук, Фурсін та Москаленко. Двоє останніх в цей відповідальний день взагалі не прийшли в парламент" , - поінформував Лещенко.

Радикальна партія

"Також цікаві метаморфози відбулися у фракції Ляшка, який на сьогодні працює в тандемі з Рінатом Ахметовим - головною опорою Яценюка. Зверніть увагу на одну деталь, яка видає змову. Йдеться про депутата Кошелєву. У цей день вона була в парламенті. Останнє її результативне голосування - за диктаторський закон №3700, яке відбулося після 16:00. Потім йде обговорення звіту уряду. Потім - голосування за визнання роботи Яценюка незадовільною. Її картка стояла в терміналі, але не проголосувала, а через 15 хвилин, коли голосують за вотум недовіри, картку Кошелєвої виймають з терміналу - і в системі вона значиться як "була відсутня". Питання: хто відпустив Кошелєву додому в день голосування, з огляду на залізну дисципліну в блоці Ляшка, а також явну несамостійність молодої радикалки? Очевидно, що це не могло статися всупереч волі Ляшка", - пише депутат.

"Блок Петра Порошенка"

"Але найбільш показове відбулося у фракції БПП. Там зробили "алогічний вчинок" 24 (!) депутати, що можна порівняти з розміром цілої фракції. Спершу дали голоси за визнання роботи незадовільною, але потім не проголосували за відставку Андрієвський, Герасимов, Євлахов, Козаченко, Король, Лівик, Лубинець, Макар'ян, Мушак, Паламарчук, Романюк, Савченко, Ткачук, Усов, Белькова, Горват, Єфімов, Козир, Куліченко, Недава, Павелко, Третьяков, Урбанський, Яринич", - повідомив парламентарій.

"Головним спільником Яценюка стала група "УДАР", що також знаходиться в особливих відносинах з Льовочкіним-Фірташем. Шість депутатів "УДАРу" не натиснули на кнопки за відставку, хоча 15 хвилинами раніше проголосували за роботу уряду незадовільною, - Лівик, Макар'ян, Паламарчук, Романюк, Ткачук, Белькова. У цьому "ударівському" списку є одна примітка: Ольга Белькова - виходець з корпорації Віктора Пінчука, який також послідовно підтримує Яценюка (за відставку не голосував мажоритарник Пінчука позафракційний Яків Безбах)", - зазначив політик.

"Крім групи "УДАР", голоси за відставку не дали депутати, близькі особисто до Президента, а також бізнес-крило фракції, яке орієнтується теж на нього. Найобурливіше - це поведінка тих депутатів, які скріпили підписом вимогу відставки Яценюка, але потім не проголосували за неї. У фракції БПП таких 12 нардепів: Горват, Козаченко, Куліченко, Лівик, Лубинець, Макар'ян, Романюк, Савченко, Ткачук, Усов, Чепинога, Яринич. Якихось чітких пояснень такої поведінки на засіданні фракції БПП вони не озвучили", - пише Лещенко.

"Однак головним об'єктом критики з вуст Президента Порошенка на останньому засіданні фракції стали не ці депутати, а ми з Мустафою Найємом - через те, що зважилися сказати про змову вголос. Замість відвертої розмови відбулося прилюдне виміщення зла", - підкреслив він.

"Провальне голосування, зрежисоване ззовні парламенту, стало ще одним підтвердженням, що ніякої системи стримувань і противаг на верхівці українського керівництва не існує. Президент Порошенко і прем'єр-міністр Яценюк в моделі США повинні були контролювати один одного, конкуруючи за успіх і обмежуючи державну корупцію. насправді вони просто розподілили сфери впливу і грошові потоки, вступивши в змову, ще одним повноцінним учасником якої тепер стали олігархи. Замість того, щоб випустити пар, автори сценарію ще сильніше закрутили пробку", - переконаний депутат.

"Суспільна напруга скаче вгору, а з ним - і запит на сакральну жертву. Те, що півроку тому можна було вирішити зняттям Шокіна, а місяць тому - Шокіна і Яценюка, зараз вже не вирішиш навіть цими кадровими рішеннями. Заміна прем'єра зняла б питання дострокових виборів. А тепер, коли ситуацію заганяють в кут, очищення виборами стає все менш бажаним, але все більш імовірним. З кожним витком кризи, без відновлення довіри, ціна за вихід з нього тільки зростає", - підсумував парламентарій.

Читайте також: «Єврооптимісти» закликали Порошенка оприлюднили список претендентів на посаду генпрокурора

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Стало известно, сколько людей живет в Киеве

По состоянию на 1 августа 2017 года в Киеве официально проживает 2,926 миллиона человек....

Це може бути цікавим

В центре Москвы заметили украинский патриотический автомобиль

В понедельник, 25 сентября, в центре Москвы очевидцы сфотографировали припаркованную у обочины иномарку ярко-красного цвета с российскими номерами и украинским ге....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В США собрали прототип сверхзвукового пассажирского самолета

Американская компания Spike Aerospace завершила сборку уменьшенного демонстратора технологий перспективного пассажирского сверхзвукового самолета S-512....