Що для українців означає бути багатими?

Дві третини «білих комірців» вважають, що багатство — одна зі складових щастя.

При цьому лише двоє зі ста впевнені, що щастя цілковито визначається величиною капіталу. Серед інших атрибутів багатства українці назвали володіння дорогою нерухомістю, доступ до якісної медицини й освіти, високий соціальний статус і владу. Про це в результатах нового опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Ставлення людини до грошей і багатства залежить від багатьох факторів. Свій відбиток накладають культура, виховання й суспільна думка. Для одних багатство обчислюється лише матеріальними показниками — володінням нерухомістю, кількістю банківських рахунків, можливістю ні в чому собі не відмовляти. Інші орієнтуються на постматеріальні цінності. Для них бути багатим означає мати свободу вибору, можливість займатися благодійністю, а також вкладати кошти в особисте зростання і саморозвиток. Що ж робить українців по-справжньому щасливими, і чи залежить їхнє щастя від фінансового благополуччя?

За даними опитування hh.ua, абсолютна більшість, а саме дві третини опитаних, вважають, що багатство — одна зі складових щастя. При цьому лише двоє зі ста «білих комірців» упевнені, що відчуття щастя повністю визначається величиною капіталу. Практично кожен десятий заявив, що щастя швидше не залежить від багатства. А в кожного восьмого воно зовсім не асоціюється з грошима і матеріальними цінностями.

Ті, хто бачить щастя винятково в грошах і матеріальних благах, упевнені, що грошей замало не буває. Тому для кожного четвертого багатство починається із суми $ 1 млн. Кожен шостий переконаний, що у випадку, коли на рахунку є бодай $ 500 тис., це вже свідчить про багатство. Один із семи вважає багатством суму в розмірі $ 300-500 тис. І ще 18% можуть назвати багатою людину, в якої на руках є $ 100-300 тис.

Один із восьми впевнений, що на звання багатої людини можна претендувати із сумою $ 50-100 тис. Для 7% захмарною сумою здаються накопичення у розмірі $ 20-50 тис. І ще стільки ж вважають великими грошима суму в межах $ 20 тис.

Кожен із респондентів має власне розуміння того, що таке багатство. Загалом думки опитаних можна згрупувати у кілька категорій. Отже, багатство для українців — це…

• фінансовий капітал (наявність накопичень/рахунок у банку); • матеріальні блага (дорога нерухомість, в тому числі за кордоном; дорогий автомобіль/яхта/вертоліт; розкішний відпочинок в інших країнах; доступ до якісної медицини й освіти); • інвестиції та примноження грошових коштів (власний бізнес; можливість інвестувати в цікаві проекти і ризикувати фінансами з комерційною метою); • високий соціальний статус і соціальний капітал (відомість; потрапляння до списків Forbes; участь у світських заходах; відповідне коло спілкування; влада і впливовість); • людський капітал (високі інтелектуальні здібності; наполегливість, завзятість, працелюбність; професіоналізм); • нематеріальні цінності (здоров’я; сім’я і діти; безпека і впевненість у завтрашньому дні; самодостатність; свобода); • можливість надавати допомогу іншим; займатися благодійністю.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в січні 2016 року. В опитуванні взяли участь 3227 респондентів із різних регіонів України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Україні вже виявили контрабанду iPhone 8

В аеропорту Бориспіль митники виявили нові моделі смартфонів iPhone 8+ і iPhone 8 у кількості 21 штука, які чоловік спробував заховати від правоохоронців в ході проходженн....

Це може бути цікавим

"Укрзалізниця" додала 6 поїздів до Дня захисника України

"Укрзалізниця" з нагоди свят Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України 14 жовтня, крім раніше призначених 5 додаткових потягів призначила ще 1 поїзд....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ученые выяснили, как питомцы в постели влияют на качество сна

Хотите выспаться — не пускайте собаку на кровать, предостерегают специалисты из клиники Майо....