У Львові відкрилась виставка, присвячена умовам праці місцевої молоді

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
\r\n

16 лютого у Львові на вул. Краківська, 6 відкрилась соціально виставки під назвою Робота, життя та інші дрібниці. Як розповіла Соціальному руху одна з організаторок заходу Анна Оксютович, метою є підняти тему умов праці молоді у Львові, яке люблять називати культурною і туристичною столицею України.

\r\n

\"Це історії 13- ти молодих жінок, які працюють у різних сферах – сфера обслуговування, мобільного зв\'язку, Укрзалізниця, завод-виробник відомого печива, мале підприємство, яке виробляє сир тощо, і які репрезентують ситуацію молоді загалом\", - розповідає Анна, наводячи красномовні цитати з розповідей робітниць.

\r\n\r\n
\r\n

\"Я обідаю 7 хвилин. У мене офіційна робота, з 9 год. до 6 год. вечора, але у нас немає часу на обід. Наша кухня не опалюється, тому ми їмо у комірці – метр на півтора...\", - операторка мобільного зв\'язку компанії \"Вега\".

\r\n

“Досвід показав, що кухня у закладах –це зовсім не те, що можна побачити в кулінарних шоу. Зміна триває 12 годин, дуже велике навантаження замовленнями. Атмосфера стресова. Оплата 100-120 грн. за зміну. А ціна однієї пасти, наприклад, –80 грн.”, - працівниця кухні.

\r\n
\r\n

\"Зараз країну, Львів, накриває ідея “позитивного мислення”, коли все залежить від самої людини, і через тотальну картинку “успішної людини”, до якої кожен повинен прагнути у Львові, ми не помічаємо, скільки годин працює офіціантка чи касирка у супермаркеті. Наприклад, касирка у супермаркеті “Арсен” у Львові працює 240 годин на в місяць – 5 днів робочих, по 12 годин, 2 вихідних. Офіціанти в місяць працюють 180-200 год. Чому працедавець пропонує офіційно такий довгий робочий день? Чому працівники погоджуються на такі умови праці? Як себе почувають? Це дуже комплексна проблема\", - розповідає активістка.

\r\n

\"Я працюю для соціального руху “Працююча християнська молодь”, який займається неформальною освітою молоді, зокрема щодо трудових її прав.  В минулому я працювала офіціанткою. Мене вражало, я не погоджувалася, що зміна триває 12 годин. Коли я говорила про це з колегами, з роботодавцями, ніхто не розумів чому мені так важливо 8 годин робочого дня. Невідчужуване право на гідну працю, ми забуваємо про нього. І робота стає всім життям молодої людини, у найбільш активний період її життя. Це дуже болісне питання для молодих, яким дуже потрібна підтримка. Звичайний працівник, робітник часто соромиться своєї роботи\", - підкреслює Анна.

\r\n

За її словами, це є індикатором, що у суспільстві є проблема з цінностями та їх розумінням.

\r\n

\"Недостатньо говорити – ми хочемо змін, кращого життя. На другий день після того, після втечі Януковича, журналіст одного з стрім-медіа проводив опитування на Майдані нічним Києвом – які ваші наступні вимоги – і багато зустрічних не могли сформувати відповіді, це складний процес – аналіз ситуації. Нашим завданням – провокувати дискусію, що таке праця для нас і що таке гідна праця\", - зазначає вона.

\r\n

Читайте також: У львівському училищі побили активіста, який викривав у ньому корупцію

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Азербайджанский лоукостер обидел украинских девушек рекламой «секс-туризма»

Бюджетная авиакомпания Азербайджана Buta Airways представила новый рекламный ролик,посвященный снижению цен на полеты на Украину....

Це може бути цікавим

Стало відомо про головну домовленість Авакова з Порошенком

Між міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим і президентом України Петром Порошенком існує негласна мирова угода до наступних виборів....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....