Командувач військами США в Європі: Росія не хоче війни з НАТО

В інтерв'ю DW командувач збройними силами США в Європі Фредерік Бен Годжес розповів про те, чи можна вважати конфлікт між НАТО і Росією початком нової "холодної війни", а також оцінив ситуацію на Донбасі.

На Мюнхенській конференції з безпеки прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія і західні країни "скотилися до часів нової "холодної війни". Чи так це і чи варто побоюватися збройного конфлікту НАТО з Росією, в інтерв'ю DW розповів командувач збройними силами США в Європі, генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес. DW: Дмитро Медведєв у Мюнхені заявив, що Росія і Захід перебувають у стані нової "холодної війни". Чи згодні Ви з такою оцінкою?

Фредерік Бен Годжес: Я думаю, що оцінка сьогоднішньої ситуації вимагає більш складного підходу. Адже контекст холодної війни не зовсім точно відображає реальний стан речей. Росія зараз використовує інформацію в якості зброї для того, щоб відвернути увагу (від інших проблем. - Ред.) і вплинути на те, що відбувається. Це відрізняється від ситуації в той час, коли я був лейтенантом (в Німеччині в 1980-тих роках. - Ред.), і тут було розміщено 300 тисяч американських, сотні тисяч німецьких, британських і датських, а також сотні тисяч радянських солдатів.

Я абсолютно не вірю в те, що конфлікту неможливо уникнути - кожен солдат сподівається, що ескалації подій завжди можна запобігти. Водночас я переконаний, що найкращий спосіб запобігти війні - це продемонструвати свою готовність до неї. А найкращий спосіб підвищити ризик війни - виглядати непідготовленим.

Я згоден, що Альянс не ідеальний, але він залишається найуспішнішим альянсом у світі, в основі якого лежить принцип завжди діяти спільно. За останні два дні я почув це від багатьох людей, і це дуже обнадіює, попри те, що позиції членів Альянсу в деяких питаннях дещо розходяться. Тому я переконаний, що Росія не хоче війни з НАТО. І Туреччина як член Альянсу, безсумнівно, є кращим гарантом того, що цього не станеться.

Нещодавно Росія повторно порушила повітряний простір Туреччини. Як Ви вважаєте, чому?

Професійні ВПС - чи то німецькі, британські, американські, чи польські - зазвичай створюють буферну зону, щоб уникнути помилок. Таким чином, порушення повітряного простору може відбутися або через некомпетентність і непрофесіоналізм, або в результаті навмисних дій. Я не знаю, що сталося в даному випадку, але вважаю, що це не сприяє поліпшенню ситуації і не демонструє зацікавленості в запобіганні конфлікту.

У своїх попередніх інтерв'ю Ви говорили, що Росія намагається знищити НАТО. Чи вважаєте Ви, що відсутність відповіді НАТО на порушення повітряного простору Туреччини підриває основи Альянсу?

Я казав, що Росія намагається розколоти Альянс, посіяти серед деяких його членів сумніви в тому, що інші члени НАТО прийдуть (їм на допомогу. - Ред.). Туреччина з 1952 року є важливим партнером НАТО, особливо з географічної точки зору з огляду на своїх непростих сусідів - Сирію, Ірак, Іран, країни Кавказу, балканські країни, Росію. Крім того, Туреччина зараз зіткнулася з потоком біженців, які через її територію намагаються потрапити в інші країни. Туреччина також бореться з тероризмом, країна перебуває у складному становищі. США з самого початку були для Туреччини надійним союзником, і ми залишимося таким і надалі.

Ви нещодавно відвідали Україну задля обміну досвідом між американськими і українськими військовослужбовцями. Як Ви оцінюєте рівень підготовки української армії?

Відданість українських військових своїй справі вражає. Однак на міністерському рівні належить виконати ще чимало роботи. Потрібно створити відповідні відомства - наприклад, у Бундесверу є чудове відомство, відповідальне за підтримку високого рівня кваліфікації військовослужбовців. Це завдання зараз стоїть перед міноборони України.

Чи можна назвати конфлікт на Сході України замороженим?

На даний момент сторони перебувають у стані війни. Про це заявив і президент Порошенко. Росія, безсумнівно, не зацікавлена у вступі України до ЄС і НАТО. Очевидно, що, зважаючи на ситуацію, яка там склалася, сьогодні це зробити буде дуже складно. Але я б утримався від використання ярликів.

Автор: Інтерв’ю провів Роман Гончаренко, джерело: dw.com

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

Це може бути цікавим

У МОН назвали найпопулярніші серед абітурієнтів виші

Міністерство освіти і науки опублікувало десятку найпопулярніших вузів серед абітурієнтів за результатами вступної компанії 2017 року....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В центре Киева разрушили машину автохама

В самом центре Киева четверо человек громили неправильно припаркованное авто....