Чому українці стають трудоголіками

Що надихає українців на подвиги на роботі.

Сімох із десяти «білих комірців» працювати ефективніше стимулює перспектива додаткового доходу. В свою чергу роботодавці не поспішають підвищувати зарплати й віддають перевагу прив’язці матеріальної винагороди до реальних заслуг співробітника шляхом нарахування премій і бонусів. Про це та інше — в результатах опитування hh.ua.

Персонал із високою вмотивованістю, який працює на досягнення цілей і приносить бізнес-результат, — мрія будь-якого роботодавця. Проте і співробітники прагнуть розуміти цінність своєї роботи, а також бачити визнання своїх досягнень. Консенсус між керівником і підлеглим досягається тільки в тому випадку, якщо компанія впроваджує програму мотивації, не лише спираючись на власні можливості, але й із врахуванням реальних потреб спеціалістів. Виявлення факторів, що визначають мотивацію, допомагає знайти важелі впливу на співробітників і добитися більш відповідального ставлення до роботи.

За даними опитування користувачів сайту hh.ua, найбільш ефективним способом підвищення мотивації персоналу є матеріальна винагорода. Інфляція та зростання цін призвели до погіршення фінансового становища «білих комірців». Тому для двох третин офісних працівників перспектива додаткового доходу: підвищення зарплати, бонуси і премії — головний стимул, щоб почати працювати краще.

Крім грошового заохочення, значну роль відіграє нематеріальна мотивація. Як показало опитування, двоє із п’яти офісних співробітників орієнтовані на кар’єрне та особистісне зростання. Для них важливою умовою роботи в компанії є цікаві задачі й можливість просування кар’єрними сходинками.

Дещо менше третини з опитаних мотивує хороша команда, визнання з боку колег і керівництва, а також готовність начальства із розумінням відноситися до співробітника, наприклад, надавати змогу працювати за гнучким графіком та ставити виправдані дед-лайни. А ось корпоративна культура компанії відіграє не настільки важливу роль у підвищенні мотивації співробітників. Менше десятої частини опитаних звертають увагу на цінності компанії-роботодавця. І лише 6% надихає причетність компанії до соціальної відповідальності. Серед інших мотивуючих факторів «білі комірці» назвали відчуття відповідальності, можливість займатися улюбленою справою і страх лишитися без роботи.

Як показало опитування, роботодавці непогано орієнтуються в потребах співробітників, і більшість роблять ставку саме на матеріальну мотивацію. Проте підвищення зарплат можуть собі дозволити далеко не всі, а лише кожен четвертий роботодавець. Двоє із п'яти намагаються прив’язати винагороду до реальних заслуг співробітника, а тому віддають перевагу виплатам премій і бонусів. Ще чверть прагне підвищувати професійний рівень підлеглих шляхом організації внутрішніх корпоративних програм навчання.

Кожен п’ятий топ-менеджер готовий забезпечити гнучкий графік роботи. Дещо менша кількість компаній влаштовує співробітникам корпоративні заходи і тімбілдинги, надає можливість відвідувати конференції та інші професійні події. Кожен шостий роботодавець турбується про здоров’я співробітників, а також дає можливість брати додаткові дні відпустки за ненормований робочий день. При цьому тільки в одній із десяти компаній складають план професійного розвитку співробітника і лише в 6% страхують життя своїх працівників. Варто зазначити, що майже третина компанії в Україні взагалі не впроваджують програми мотивації персоналу.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в травні 2015 року. В опитуванні взяли участь 1464 респонденти із різних регіонів України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....

Це може бути цікавим

Толпа автохамов перекрыла тротуар возле Центра организации дорожного движения

Толпа автохамов перекрыла тротуар возле Центра организации дорожного движенияКиевлян возмутили автохамы, которые припарковались на тротуаре и перекрыли проход ....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Киеве автохам на элитном авто "оккупировал" парковку для инвалидов

Сегодня с утра, 20 октября, местные жители заметили внедорожник марки Audi, который его владелец умудрился припарковать сразу на двух местах для инвалидов....