Опера IYOV: "Ніхто не може забрати твою душу"

IYOV - містичне дійство для препарованого рояля, ударних, віолончелі та солістів.

Нова опера «IYOV» створена за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.

Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, що перетворюється на оду життю. Безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань.

«Сьогодні історія Йова актуальна як ніколи, адже все наше суспільство, попри відчай, сум, невпевненість і страх, має повірити у своє майбутнє та не зректися власних ідеалів», – наголошує Ілля Разумейко, один із композиторів опери.

«IYOV» – це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу. Драматургію музичного перформансу засновано на контрастній компіляції речитативів та музичних номерів, написаних на тексти канонічної католицької меси.

«Ми хотіли зламати жанровий канон опери, і при цьому залишитися зрозумілими і почутими. «IYOV» - це результат колективної творчої синергії, у якій спалахують та згорають традиційні для опери канони. Вища форма цих спалахів втілилася в енергії надекспресії. Ця енергія утворила самобутню художню реальність, яку можна сприймати як реквієм за померлою оперою. Померлою як за критерієм жанру, так і за критеріями формату й мистецького явища», - зазначає Роман Григорів, композитор «IYOV».

Відкриттям нової опери стало використання препарованого рояля. Завдяки нетиповим прийомам гри та використанню ударних інструментів він перетворюється на справжній симфонічний оркестр, а часом – навіть на генератор електронних звуків. Проект було вперше представлено на головній сцені фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST у вересні 2015 року. Впродовж 2015 року опера «IYOV» була презентована в Австрії, Китаї та США.

Прем’єра оновленої версії опери відбудеться 1 березня 2016 року у Палаці «КПІ».

Режисер: Владислав Троїцький Композитори: Роман Григорів, Ілля Разумейко Виконавці: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Марич (сопрано), Олександра Мельє (мецо-сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Єлизавета Курбанмагомедова (голос), Жанна Марчинська (віолончель), Андрій Надольський (ударні), Ілля Разумейко (рояль), Роман Григорів (диригент) Звукорежисер: Максим Капуста Відеодекорації: Tenpoint

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Саакашвілі: Нас привчили до того, що ми лузери

У Києві закінчилася офіційна частина віче, яке організував "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі у Києві....

Це може бути цікавим

В Одесі пацієнт швидкої накинувся на лікарів

В Одесі пацієнт швидкої допомоги, якому надавали медичну допомогу після бійки на Старосінної площі, напав на лікарів....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Білорусі пройшли мітинги проти Лукашенка

У Мінську пройшов "Марш обурених білорусів", учасники якого виступали проти "податку на нероб" і "дідівщини" в збройних силах....