Через некомпетентність ОСББ мешканці багатоповерхівки залишились без тепла

Мешканці будинку по вулиці Леваневського, 9 у Києві жаліються на правління ОСББ, яке без їх відома, а також без їх згоди,  закупило обладнання низької якості  і тепер в квартирах фактично немає опалення та гарячої води.

Як повідомила Соцпорталу ініціативна група мешканці багатоповерхівки, недостатня температура гарячої води і практично її відсутність фіксується з травня 2015 року, а холод у квартирах - з початку опалювального сезону.

"Сталось це через перехід на автономну систему опалення, закуплену в грудні 2014  року без нашої згоди", - зазначають мешканці. 

Крім того, за їх словами, при купівлі даного обладнання була завищена ціна від конкурентної пропозиції на 862 тис. грн., загальна вартість автономної системи опалення становить 2,362 тис. грн. замість запропонованих 1, 500 тис. грн. До того ж, обладнання є застарілого зразка, встановлено у невідповідності з попередньо узгодженою проектною документацією. 

Окрім цього, витрачено весь резервний фонд на закупівлю обладнання без рішення загальних зборів.

"Це порушений закон ОСББ щодо цільового використання грошей (Ст. 10 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» №2866-ІІІ від 29.11.2001)", - наголошують в ініціативній групі.

До того ж, мешканці платять за тепло 8.07 цілий рік, хоча в будинку встановлений лічильник, за показниками якого ОСББ платить Київенерго

Також вони повідомляють про незадовільне прибирання території, регулярні поломки ліфту, систематичне відключення електрики, халатне ставлення охорони, поламаний дитячий майданчик і т.д.   

"І за такий стан будинку правління готує нам підвищити вартість на утримання будинку до 6,50 грн за 1 м2", - наголошують мешканці.

25 лютого мають відбутись загальні збори, де правління ОСББ озвучать нові тарифи. Окрім цього, правління разом з постачальником готує презентацію обладнання, вже закупленого більше року тому. Ініціативна група у свою чергу планує виразити правлінню свої претензії та вимоги.

Неодноразові офіційні звернення голові правління залишилися без відповіді. Доступу до документів та фінансових звітів мешканцям також не надають, порушуючи таким чином низку статей чинного законодавства України. Тому вони звернулися за допомогою до компетентних органі. За їх словами, були подані відповідні звернення та заяви до РДА, КМДА, Прокуратури та Нацполіції, однак наразі питання не вирішено

"По сусідству з нами є наочний позитивний приклад - ОСББ на вул. Ніжинська 5., де після зміни незадовільно працюючого правління, найнятий грамотний професійний керуючий, контроль роботи якого колегіально забезпечує нове правління. Наведено лад в будинку і на прибудинковій території. Таким чином, нове правління змогло нівелювати старі проблеми і зафіксувати вартість на утримання будинку на рівні 3,58 грн за 1 м2", - зазначають мешканці.

Читайте також: Уряд вирішив зайнятися проблемами ОСББ

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Uber поднял цены на поездки в четырех городах Украины

С 25 сентября поездки с компанией Uber подорожали сразу в четырех украинских городах – Киеве, Львове, Днепре и Запорожье....

Це може бути цікавим

На Оболони поймали грабителей, напавших ночью на женщину

В Киеве двое грабителей напали на жительницу Оболони, которая поздно ночью вышла из дома в магазин, сообщает ГУ НП столицы....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Подольский мост сделают платным для гостей Киева

Подольский мост, который будет соединять правый берег и Троещину, может стать платным для иногородних....