Українцям не радять чекати покращення не буде

12 лютого українські газети пишуть про те, як міністри і депутати готуються до звіту уряду в парламенті, чи закриють для в'їзду Донбас, чи боїться тиску НАБУ та про витрати пересічних українців.

Напередодні звіту уряду в парламенті "КП в Украине" з'ясовує, чи налаштовані депутати порушувати тему відставки прем'єр-міністра.

За словами першого заступника голови верховної Ради Андрія Парубія, наразі немає достатньої кількості голосів для відставки чинного уряду і призначення нового: "Фактично ситуація напередодні 16 лютого емоційно піднімається, але, знаючи настрої в парламенті, я не бачу підстав для ухвалення того чи іншого рішення".

Перший заступник голови парламентського комітету з регламенту Павло Пинзеник нагадує, що звіт уряду не тягне за собою автоматичної відставки кабміну.

"Або прем'єр добровільно йде у відставку, або парламент голосує за постанову про відставку. Авторами такої постанови може бути президент чи 150 депутатів", – цитує його газета.

Виданню невідомо про постанову від глави держави, але є інформація, що 102 депутати поставили підписи за відставку уряду.

На останньому засіданні парламентського комітету з питань економічної політики про свою роботу відзвітували практично всі міністри, і профільний комітет прийняв цей звіт до відома.

"Якби був негативний висновок, автоматично було б голосування за відставку", – каже депутат Вікторія Войцицька. На її думку, прем'єр-міністр виграв перший бій за свою посаду, додає "КП в Украине".

"Україна молода" з'ясовує, до чого може призвести закриття пропускних пунктів у зоні АТО.

Газета нагадує, що минулого тижня через постійні обстріли було закрите КПВВ "Зайцеве", тож пропускний пункт поблизу Мар'їнки залишився єдиним у Донецькій області, через який цивільні могли перетинати лінію розмежування.

Трагедія з пасажирським автобусом, внаслідок якої загинуло четверо людей, може змусити українську сторону закрити і цей пункт пропуску.

Закриття пункту в'їзду-виїзду у Мар'їнці через постійні обстріли не виключають і в Раді національної безпеки і оборони. За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, не було жодного дня, коли б українські позиції не обстрілювали, повідомляє "Україна молода".

Про першу прес-конференцію директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника розповідає "День".

Газета зазначає, що очільник НАБУ усвідомлює, яка увага прикута до відомства і не боїться тиску через резонансні розслідування.

"Якщо зараз хтось тиснутиме, це не матиме жодного значення... По-друге, сила антикорупційного бюро полягає в тому, що громадянське суспільство захистить від тиску", – цитує газета пана Ситника.

Коментуючи на прохання журналістів заяву президента Петра Порошенка щодо недоцільності надання НАБУ права прослуховувати телефони, пан Ситник каже: "Сьогодні в кримінально-процесуальному кодексі прописано, що зняття інформації з каналів зв'язку здійснюють підрозділи поліції, але чомусь вони цього не роблять, і служби безпеки теж. Ми хотіли б мати автономний доступ до каналів зв'язку".

"День" також пише про намір НАБУ приділяти пильну увагу державним підприємствам, де може бути застосована схема заниження їхньої вартості перед приватизацією, щоб певні особи отримали можливість через офшори викупити їх за заниженими цінами.

"Сегодня" аналізує витрати українців за останні три роки.

За підрахунками газети, українці витрачають на харчування дедалі більше грошей: 42% зарплати пересічного громадянина.

Посилаючись на дані державної статистики, газета пише, що впала за три роки доля витрат на купівлю і обслуговування автомобілів, а ось на пальне, навпаки, зросла – через підвищення акцизів.

Те, що витрати населення зросли, економісти пояснюють інфляцією протягом 2014-2015 років, пише газета.

Експерти дані державної статистики називають неповними і переконують, що насправді витрати на харчування в Україна набагато вищі.

"Навіть 42% – це занижена цифра, адже на ринках, продуктових ярмарках, де українці в основному скуповуються, немає суворого обліку і не видають чеки", – каже аналітик Іван Нікітченко.

Суперечливими є, на думку газети, і дані статистики, що після їжі найбільша доля витрат – 13,5% – припадає на сигарети і алкоголь.

Видання також відзначає, що на майбутнє експерти налаштовані песимістично – сигнали до покращення з'являться тільки в 2017 році.

"Зараз країна переживає глибоку кризу. В таких умовах українцям краще ставати вегетаріанцями", – цитує "Сегодня" економіста Олександра Охріменка.

Джерело: ВВС Україна.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Гусеницы оказались способны отпугивать птиц свистом

Гусеницы североамериканских бабочек-бражников Amorpha juglandis известны необычным способом защиты от всегда готовых полакомиться ими птиц: они издают резкие свистки, от....

Це може бути цікавим

Фіналісти Євробачення NaviBand вперше виступили у Києві з сольним концертом

Кияни першими з прихильників гурту в Українi змогли оцінити виступ NaviBand повним складом: Артем Лук’яненко, Ксенія Жук, Олександр Тобольський, Владислав Чащевик та ....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть