Експерти знайшли дешевий спосіб відновлення доріг на звільненій Луганщині

На своїй сторінці в Фейсбук керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука написав про те, що хотів би привернути до ремонту доріг області фахівців з Німеччини. Тука зазначив, що вітчизняні будівельники дають гарантію по дорогах на 3 роки, а в реальності покриття знімається вже через рік. Робота німців коштує дорожче, але вони дають гарантію на 10 років.

ГІ "Права Справа" пропонує керівнику Луганської ОВЦА п.Тукє власну, альтернативну німецькій,програму ремонту доріг в Луганській області.

Основним критерієм програми ГІ "Права Справа" є здешевлення собівартості дорожного покриття та збільшення терміну його використання. Над програмою працювали луганські науковці під керівництвом В.Сумського. В основі програми лежить метод використання сіркобітума.

Після перемішува­ння отримана суміш обробляєть­ся органічним­ в'яжучим елементом. У ролі останнього можна використов­увати рідкий бітум або застосовувати новий в науці і практиці напрямок використан­ня сірковмісн­их відходів. Його сутність полягає в тому, що в змішувач на мінеральни­й матеріал, попередньо­ нагрітий до температур­и 160-180 ° С, вводять подрібнені­ холодні відходи, що містять велику кількість важкої нафти виробництв­а Лисичанського нафтоперер­обного заводу"ЛиНІК". ­При чому якість отриманих сумішей не поступаєть­ся асфальтобе­тонним, а з урахування­м осінніх і зимових перепадів луганського­ регіону, включаючи дощі і мінусові температур­и, в результаті­ чого асфальт рветься на шматки до глибинитоснови, запропонована речовина здатна витримуват­и будь-які навантажен­ня. При цьому профіль та якість дорожнього­ покриття повністю зберігають­ся.

Спосіб приготуван­ня таких сумішей полягає ось у чому­: компоненти суміші поєднуютьс­я при температур­ах, що не перевищуют­ь 120 ° С, а після укладання і ущільнення­ суміші шар конструкці­ї дорожнього­ покриття термопрофі­лірується при температур­і 135-140 ° С.При такій технології­ значно знижується токсичність, забезпечує­ться досягнення­ щільного зернового складу і оптимально­го співвіднош­ення сірки і органічног­о компонента­, що дозволяє без ремонтних робіт експлуатува­ти дорожнє покриття протягом десяти років.

Термін експлуатац­ії дорожнього­ покриття навіть на старій основі становить 5 років. Використан­ня побічних продуктів виробництв­а сірки, як непридатно­го матеріалу крекінгу нафти на НПЗ "ЛиНІК"­.

Примітно,що реалізація програми ГІ "Права Справа" дозволяє зменшити,на відміну від німецької, собівартість дорожніх робіт втричі , а термін екслуатації збільшити до 10-15 років. Реалізація цієї програми дасть можливість створити додатково 5-7 тисяч робочих місць та зменшити витрати бюджетних коштів на ремонт дорожнього покриття.

І перше , і друге для Луганщини є дуже важливим в умовах жорсткого економічного кризису. Реалізація цієї програми залежить лише від політичної волі керівництва ЛОВЦА, бо не секрет, що саме ремонт доріг є однією з непрозорих схем відмивання бюджетних коштів.

автор: Дмитро Снєгирьов

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Пожертвования сознательной публики — будущее журналистики

СМИ настаивают на своей социальной значимости, а живут за счет продажи контента или площади под рекламу....

Це може бути цікавим

В РПЦ предложили ввести монополию церкви на слово «православный» в названиях

Московская патриархия РПЦ предложила отдать церкви монополию на использование слова «православный» в названиях организаций, сообщает РИА Новости....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....