Росія готується до великої війни - експерт

Зі вчорашнього дня РФ почала розгортання сил і проводити військові навчання в Чорному і Каспійському морях. Про це у своєму блозі на NV.ua пише російський військовий оглядач та аналітик Павло Фельгенгауер.

Бої біля сирійського міста Алеппо серйозно загострилися, внаслідок чого мирні переговори з сирійського конфлікту, що ледь стартували в Женеві, припинені. Війська Башара Асада за підтримки ВПС РФ продовжили успішний наступ в напрямку кордону з Туреччиною.

Про взяття Алеппо урядовими силами поки мова не йде. Щоб взяти місто, його потрібно зрівняти з землею. Там може бути облога, яка тривала багато місяців, а то й роки, перетворивши в Алеппо місцевий «Сталінград». В місті залишається кілька сотень тисяч жителів і багато повстанських сил. Останні просто так звідти не підуть: вони оточені по багатьом напрямкам. Якщо вони вийдуть на відкриту місцевість, то їх просто знищать. Теоретично ймовірність того, що повстанці самі втечуть з Алеппо, звичайно, залишається, однак, невелика. Вони вже заявили, що не збираються покидати місто.

Оскільки хорошої піхоти у проасадівських сил дуже мало, то це буде тривала і кривава облога: другий Грозний, а то і щось більш серйозне. Щоб не допустити тотальної гуманітарної катастрофи, туди будуть втручатися зовнішні сили. Існує ймовірність, що західні сили або турки захочуть звільнити захоплених повстанців або прорубати туди гуманітарний коридор. Це, в свою чергу, буде загрожувати розв'язанням більш серйозного конфлікту, в тому числі, загальноєвропейської війни.

До цього вже йде підготовка. Відучора Росія почала розгортання сил і засобів для великої війни з Туреччиною. Проходять військові навчання в Чорному і Каспійському морях, війська Південного військового округу РФ в рамках раптової перевірки приведені рішенням Володимира Путіна в повну бойову готовність. І правильно запевнили український Генштаб, що подібна активність російських військових націлена не проти України. Каспійська флотилія не має прямого відношення до України, і стріляти крилатими ракетами з акваторії Каспійського моря по Україні ні до чого. Тим більше, що в Україні зараз розгортається урядова криза, тому в Москві, напевно, вирішили зачекати: раптом вона сама розвалиться.

Російські військові чекають перемоги на півночі, а потім, може бути, і на півдні Сирії, чим буде забезпечено вихід проасадівських сил на кордоні з Туреччиною. Як на це відреагує сама Туреччина, ніхто не знає. Виходячи з цього, РФ розгортає сили на випадок зіткнення з турками безпосередньо у великому збройному конфлікті.

Внутрішньосирійські мирні переговори поки не мають сенсу. Мають відбутися переговори між Заходом і Москвою, а, можливо, і Анкарою. Потрібен тиск, потрібно шукати мирний вихід із ситуації, щоб уникнути великої війни. Не можна просто сидіти і чекати, дивлячись на муки обложеного Алеппо. Зрештою, це призведе до зіткнення, причому дуже поганого - загроза ескалації дуже велика.

На яких умовах Росія готова піти на мирне врегулювання конфлікту, стане зрозуміло лише в ході переговорів. Можна згадати кризу 1973 року на Близькому Сході, коли Росія і США активізували свої сили у регіоні (ситуація дуже схожа на сьогоднішню) і лише потім почали переговори. Але для того, щоб домовлятися, потрібно вирішити, де, хто знаходиться.

Читайте також: Російський флот провів навчання біля Криму

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Начальник исправительной колонии покончил с собой

Накануне в Полицкой исправительной колонии №76, которая располагается в Ровенской области, застрелился заместитель начальника отдела охраны....

Це може бути цікавим

На Филиппинах может появится футуристический экокурорт

Концепт включает в себя подвижные здания и технологии, позволяющие отказаться от традиционных источников энергии....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....