Рада в першому читанні дозволила закривати сайти за піратство без суду

У парламенті в першому читанні прийняли законопроект авторства Миколи Княжицького та ще низки депутатів, серед норм якого - вже знайомий припис блокувати сайти, які порушили чиєсь авторське право, без рішення суду, пише ain.ua.

У цьому законопроекті в порівнянні з попередніми є й нове: «багатокористувальницькі платформи» теж потрапляють під бан, якщо хтось скаржиться на піратство. Під цим химерним терміном законотворці мають на увазі соціальні мережі, файлообмінники, хмарні сервіси і навіть пошукові системи. Тобто, в Україні, судячи з формулювань документа, тепер реально закрити, наприклад, Google або Facebook.

Законопроект №3081-д пропонує внести зміни до закону про авторські та суміжні права, зокрема, в ст. 1, 50, 51, 52. По-перше, пропонується норма, яка передбачає тільки судовий захист таких прав, доповнити виразом «захист таких прав, у тому числі - судова». Що мається на увазі, прочитаємо далі. Основне - в змінах до ст. 52 «Порядок припинення та запобігання порушень авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет та локальних мережах».

Суб'єкт авторського права, згідно з документом, може звертатися безпосередньо до порушника (власників сайту або ж «багатокористувальницької платформи»), щоб той прибрав піратський контент. При цьому, сам суб'єкт несе відповідальність у випадку, якщо він збрехав щодо наявності у нього авторських прав на контент.

Власник сайту зобов'язаний не пізніше, ніж протягом 24 годин, припинити доступ до цього контенту. І через 48 годин після отримання заяви повідомити про блокування заявника. Відмовити заявнику власник сайту може у двох випадках: якщо цей контент насправді належить комусь іншому або якщо вимога про блокування була оформлена з порушеннями.

Суб'єкт авторського права може звернутися до хостеру за інформацією про власника сайту. Якщо йому цю інформацію не надали протягом доби, хостер буде зобов'язаний заблокувати сайт (або частину сайту) протягом 24 годин з моменту надходження скарги.

Власникам сайтів наказується розміщувати достовірну інформацію про себе в whois (в обсязі, достатньому для звернення з позовом до суду).

В ІнАУ (телеком-асоціація, яка відстежує всі зміни галузевого законодавства) такий закон вважають шкідливим. У цьому проекті є норми, які несуть загрозу свободі слова і можуть бути використані для блокування будь-якого ресурсу в інтернеті, вважають в асоціації.

«Вкотре пропонується замість досудової процедури (як це відбувається в європейських країнах або США) узаконити позасудову схему вирішення питань, пов'язаних з порушеннями авторських і суміжних прав в інтернеті. Що неприпустимо і суперечить в тому числі і Договору про асоціацію.

За цим законопроектом фактично будь-який користувач, що володіє ЕЦП, може закрити будь-який сайт. Норми, що стосуються блокування об'єктів авторського права, непродумані, не реалізовуються і в такому вигляді тільки нашкодять ринку, включаючи самих правовласників. Вони повинні бути суттєво змінені» , - вважає Тетяна Попова, заступник голови правління ІнАУ.

Читайте також: 26 лютого стане Днем кримського спротиву російській окупації

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Телескоп ALMA получил снимок необычной звезды, похожей на глаз

Исследователи получили первые детальные снимки старой звезды U Antliae....

Це може бути цікавим

У Києві чоловік помер після візиту в салон ігрових автоматів

Вранці 21 вересня в Києві, на перетині вулиць Ірпінської та Чорнобильської, чоловік помер після того як йому стало погано в салоні ігрових автоматів....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....