Американський юрист розкритикував проект нового Трудового кодексу

Проект Трудового кодексу є надто об’ємним і малозрозумілим для працівників. Ефективно його положення могли б виконуватись при наявності трудових судів (у Німеччині їх роль відіграють арбітражі). Розгляд трудових спорів у загальних судах є дорогим і тривалим, а судді часто не є фахівцями з виробничих відносин.

Про це в ході конференції „Реформування трудового законодавства. Найкращі практики”, організований ГО „Трудові ініціативи”  заявив член Ради Американської колегії юристів трудового права Ерл В.Браун, передає кореспондент Соцпорталу.

Також, за його словами, брак соціального діалогу може зашкодити економічному зростанню. Негативним прикладом є Китай, де через відсутність механізмів узгодження позицій соціальних партнерів відбуваються страйки. Так, в ході боротьби за підвищення зарплат на китайському заводі „Honda” робітники зупинили виробництво на чотири тижні.

Американський правник наголосив, що нинішній Кодекс законів про працю, що діє з радянських часів, передбачає жорстку прив’язку до погодження з профспілкою: у багатьох випадках звільнення можливе лише після згоди профкому. Це викликає критику роботодавців. Водночас експерт підкреслив, що схожі норми характерні для багатьох країн, зокрема, для Індії. Заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк нагадав, що у Польщі працю регулює кодекс 70-их років, що не є перешкодою для інвестицій.

Експерти погодилися з тим, що процес розробки проекту ТК не є прозорим, а влада контролюється олігархами. „Якщо новий кодекс не буде базуватись на балансі інтересів, то він зашкодить обом сторонам”, – заявив Трістан Масат, директор програм Центру Солідарності в Україні. Довірити розробку Трудового кодексу олігархам – так само небезпечно, як і дозволити розробку законодавства про обіг наркотиків наркоманам, додав експерт.

У свою чергу Віталій Дудін активіст „Соціального руху” вважає ризикованим взагалі піднімати питання про трудову реформу зараз, коли Уряд України відстоює неоліберальні ідеї радикальніше за Світовий банк. „Зниження захищеності працівників пов’язується міністром соцполітики з покращенням позицій у рейтингу Doing Business, але нині критерій регулювання ринку праці не береться до уваги. Навіть якщо трудові права будуть скасовані взагалі, то це не призведе до підвищення позицій”, – зазначив він.

Читайте також: Критики Трудового кодексу пояснили, чому його покращення неможливе

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Самолет с самым длинным в мире крылом впервые запустил двигатели

Перспективный самолет Stratolaunch с самым большим в мире размахом крыла впервые запустил все свои шесть турбовентиляторных реактивных двигателей....

Це може бути цікавим

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Вибух в Умані: Поліція розповіла подробиці

Поліція відкрила кримінальну справу за фактом нічного вибуху в Умані....