Кіріл звинуватив Україну у масштабному переслідуванні РПЦ

Глава Російської православної церкви (РПЦ) - патріарх Кіріл заявив, що в Україні відбуваються масштабні переслідування Української православної церкви Московського патріархату.

Про це він сказав, виступаючи на зустрічі предстоятелів Православних церков в Шамбезі (Швейцарія), присвяченій підготовці Всеправославного собору, передає прес-служба РПЦ.

"Зараз насильницьким шляхом захоплено понад 30 храмів Української православної церкви, ще не менше десяти перебувають під загрозою нападу розкольників і націоналістів, що видають все, що відбувається за нібито добровільний перехід вірян в так званий Київський патріархат", - сказав Кіріл.

На його думку, це є "бандитським, рейдерським захопленням".

"Проводять збори осіб, що не мають відношення до громади, потім за допомогою влади фальсифікують статутні документи, захоплюють храм силами бойовиків-націоналістів, а громаду храму разом зі священиком викидають на вулицю", - сказав глава РПЦ.

За словами Кіріла, вигнані з храмів громади канонічної Церкви виграють усі судові процеси, "але розкольники і їх напівбандитською збройні формування ігнорують рішення судів".

Як приклад він навів ситуацію в селі Птича Рівненської області, заявивши, що "послідовники розколу" "сіють зло, свідомо провокують міжконфесійний конфлікт, розколюють українське суспільство".

"Зовсім нещодавно один їхній прихильник публічно заявив: якщо митрополит (Київський і всієї України, - ред) Онуфрій досі належить до канонічної Церкви, то лише тому, що не знайшлося відповідного знаряддя тортур - праски або паяльника. Страшно уявити, що було б , якби ці бандити отримали канонічну легалізацію і влилися в наше середовище! " - заявив Кіріл.

Він також висловив невдоволеність тим, що деякі ієрархи Константинопольського патріархату, відвідуючи Україну, висловлюють свою підтримку "розкольникам".

"Я вірю в майбутнє Української православної церкви: її віряни єдині у своєму засудженні розколу, а насильство і зло лише зміцнюють їх у подвигу любові і віри", - підсумував глава РПЦ.

Читайте також: РПЦ звільнила Чапліна, якого зловили за бургером «Макдональдсі» у піст

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Києві викрили конвертцентр з обігом у 700 мільйонів

Столичні правоохоронці припинили діяльність конвертаційного центру з обігом понад 700 мільйонів гривень....

Це може бути цікавим

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Первый мобильный модем 5G прошел испытания

Технология пятого поколения передачи данных, черновая версия которой была представлена в феврале текущего года, разрабатывается на протяжении последних нескольк....