Жінки зможуть служити за контрактом у ЗСУ

Внести зміни до наказу міністра оборони №337 від 27.05.2014, який не дозволяє жінкам служити в армії на “чоловічих” посадах – з такою вимогою сьогодні прийшов під КПП оборонного відомства на Повітрофлотському проспекті пікет із кількох десятків дівчат та жінок.

По дорозі від вокзалу грали козацьких маршів і скандували “Слава українським жінкам!”.

Вбрані переважно в камуфляжі – адже більшість протестувальниць так чи інакше вже брали участь в АТО або волонтерському русі, панянки принесли до воріт Міністерства плакат “Рівні права – рівні можливості!” та кухонне причандалля.

Марш невидимого батальйону” – так називалася акція, що має на меті змінити ставлення керівництва МО та Генштабу до прийняття жінок на армійську службу.

Наказ 337 обмежує можливість жінок служити на контракті в ЗСУ лише на посадах на кшталт актриси, бібліотекарки, начальника лазні тощо. Це означає дискримінацію щодо жінок. Ми вимагаємо рівних прав”, – заявила перед шлагбаумом МО волонтерка Олена Білецька, голова ГО “Українська жіноча варта”.

Під час сьогоднішньої акції Шарговська поінформувала, що скандальний наказ вочевидь виходив із Генштабу і стосувався всіх оперативних командувань. Але після шуму в соцмережах та ЗМІ розпорядження скасовано.

За чутками, достовірність яких я, звісно, не можу підтвердити, така позиція міністра оборони – щоб жінок в армії мінімізувати”, - зазначає волонтерка.

Наявність наказу від 15 грудня не дозволила мені потрапити на ту програму, на яку я хотіла. Спершу на контракт мені не хотілося. Я півроку прослужила в “Госпітальєрах”, бачила, що відбувається у нас в армії і знаю багато нюансів, які мене зупиняли", – скаржиться Шарговська.

Але потім пройшла інформація, що є така натовська програма, де навчатимуть на парамедиків. Це півроку, дуже ґрунтовне навчання, дуже цікаво. І це те, чим мені подобається займатися. Єдина умова – ти маєш підписати контракт, причому вже. Я поїхала в ту частину, де мене готові були взяти в штат. Це люди, які мене знали, з якими ми пліч-о-пліч воювали. Але в штабі мені видали копію “тимчасового” наказу – жінок узагалі в армію не брати.

Цей наказ по факту діяв із 15 грудня до середини січня. Потім мені повідомили, що його скасовано. Але вийшло так, що я якраз не “вписалася” в те вікно, коли мав бути підписаний контракт, і не потрапила на бажану програму”.

Що робити далі – буду думати. Я зараз не впевнена, чи піду на контракт, чи дочекаюся, наприклад, сьомої черги мобілізації. Хоча, коли ти не військовозобов’язана, пробитися на контракт на бажану посаду неможливо”, – зазначає Олена Шарговська.

Адже поява нової директиви не означає скасування дискримінації щодо місця жінки в Збройних силах. Наказ 337 залишається чинним із незначними змінами.

Скажімо, що стосується стрільця, то жінкам в Україні дозволено служити на цій посаді лише у “спеціальному підрозділі по супроводу та охороні військовослужбовців-жінок,  засуджених до арешту з утриманням  на гауптвахті”.

Не надто помітною для більшості учасників акції стала поява керівника прес-служби Генштабу Владислава Селезньова. Мабуть, тому, що він був у цивільному.

Речник ГШ розповів, що процес реформування ЗСУ триває, але рішення про розширення переліку посад, які можуть обіймати жінки, має бути прийняте на підставі відповідних досліджень.

У складі МО є науково-дослідний центр, який має це питання ґрунтовно розглянути для того, щоб прийняти виважене рішення. Не популістське,не враховуючи якийсь тиск з боку суспільства чи політичних сил, а враховуючи всі аспекти діяльності військовослужбовців у складі ЗСУ, зокрема аспекти діяльності та виконання завдань в зоні проведення АТО або під час інших конфліктів. Це принципово. Ми маємо враховувати фізіологію та фізичні можливості жінок при визначенні переліку посад, які можуть обіймати жінки й бути під час виконання функціональних обов’язків за цими посадами найбільш ефективними. ЗСУ рухаються на шляху реформ за натовськими стандартами. П’ять років у нас для цього є. Якщо в збройних силах країн, що входять до складу НАТО, є військовослужбовці-жінки, то так само буде й в нас, тому що ми маємо відповідати сучасним стандартам провідних країн світу. І це нормально”, — передає слова керівника прес-служби Генштабу “Громадське радіо”.

Джерелоnovynarnia.com.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Искусственный интеллект научился сумо

В последние годы для создания алгоритмов, предназначенных для решения сложных задач, часто используют машинное обучение, а не традиционные «жесткие» алгоритмы....

Це може бути цікавим

6 сценариев техноапокалипсиса

Как сказал культуролог Поль Вирильо: «Изобретатель корабля изобрел и кораблекрушение»....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Как Россия использует социальные сети, чтобы сеять раскол среди американцев

"Только через Facebook связанные с Россией самозванцы провели сотни миллионов взаимодействий с потенциальными избирателями, которые полагали, что общаются с собратья....