Ліс у Биківні: Протистояння між КМДА і активістами загострюється

Сьогодні відбудеться підсумкове засідання погоджувальної ради з "биківнянького питання". Чи воно вирішене? Київська влада, в особі Володимира Бондаренка, звинувачує активістів у "лобіюванні приватних інтересів", активісти ж стоять на своєму - влада приховує масштабні незаконні вирубки лісу.

Голова погоджувальної комісії, яка має спірні питання навколо детального плану території селища Биківня, керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко поширив відкрите звернення до киян і, зокрема, мешканців селища Биківня. Про це повідомила прес-служба КМДА.

«З 11 січня цього року працює погоджувальна комісія, метою роботи якої є урегулювання спірних питань навколо детального плану території селища Биківня. Робота комісії проходить конструктивно, адже столична влада налаштована на підтримку мешканців селища. Натомість, окремі представники погоджувальної комісії від Биківні, за підтримки політичних сил, які не пройшли до Київради, намагаються заробити політичні дивіденди, свідомо вводячи в оману мешканців селища Биківня, підштовхуючи їх до протиправних дій», – заявив у своєму зверненні Володимир Бондаренко.

Керівник апарату КМДА зауважив, що столична влада готова до конструктивного діалогу із мешканцями Биківні, але не з маніпуляторами від політики.

«Конструктивний діалог з громадськістю вже започаткований. Саме на прохання людей, а не горе-політиків, детальний план території зменшено удвічі. Виключено висотне будівництво, замість нього забудова дозволяється максимум до 4-х поверхів, будуються 2 нових дитсадки, розширюються вдвічі існуючий дитсадок та школа. Із детального плану території виключені всі скандальні земельні ділянки, роздані під час каденцій попередньої Київради. Зараз перевіркою законності відведення цих земель, на прохання мешканців та за ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка, займається прокуратура», – розповів голова погоджувальної комісії.

Бондаренко нагадав, що після консультацій з мешканцями було прийняте рішення і про збереження приватного сектору Биківні та гаражного кооперативу «Радист», що задокументовано у новому проекті плану.

Під нове будівництво у селищі Биківня запроектовано тільки 34 гектари території, у тому числі 21,5 гектари – для сімей загиблих учасників АТО і Героїв Небесної Сотні, паралімпійців та воїнів-афганців.

«Немає у детальному плані території вирубки 200 гектарів лісу, немає багатоповерхової забудови, немає пропозицій щодо виселення місцевих мешканців, про що відверто брешуть псевдоактивісти. Дивно, проте вже після коригування, спільно з мешканцями, детального плану території, люди, які називають себе активістами, вимагають повернутися до старого детального плану, на який мешканці селища мали нарікання, який ми, разом з громадою Биківні, відкоригували. Виникає резонне питання – чиї саме інтереси відстоюють ці люди, чий приватний інтерес вони лобіюють?», – запитує Володимир Бондаренко і наголошує, що місто не повернеться до першого варіанту детального плану території, як цього зараз вимагають лобісти незаконних земельних відводів.

«Адже саме той перший варіант, який хочуть повернути організатори акцій протесту, включав скандальні землевідводи і передбачав забудову значної частини лісу», – підкреслив Володимир Бондаренко.

«Як голова погоджувальної комісії закликаю мешканців Биківні не піддаватися на провокації та не підтримувати осіб, котрі на проблемах простих людей, введені їх в оману жадають отримати доступ до розпорядження землею, яку вони так «сумлінно захищають». Адже, використовуючи вас, ці люди протестують не проти міської влади або беззаконня – вони відстоюють інші, не ваші інтереси» – зазначив голова комісії із вирішення спірних питань навколо детального плану території селища Биківня.

Активісти відповіли на закиди київського чиновника своїм відкритим зверненням. Публікуємо текст звернення повністю:

Шановний Володимире Володимировичу Бондаренко.

Ініціативна група Биківні вимушена прокоментувати Ваш заангажований пост в фейсбуці, котрий висвітлює Ваше прикре нерозуміння ситуації, пов’язаної з проектом ДПТ мікрорайону БИКІВНЯ.

​1. Просимо повідомити, на «прохання» яких людей внесено зміни в ДПТ Биківні.

Адже на розгляд громадськості 03 вересня 2015 р. було представлено ДПТ, який охоплював територію 200 га (Биківнянського лісу). Який, до речі, досі знаходиться на сайті КМДА в розділі «Громадські слухання». За яким було надано зауваження мешканців (2 журнали зауважень).

При цьому відповідально Вам заявляємо, що прохання ЗМІНИТИ цей план від мешканців не надходило. На зборах було одноголосно проголосовано про відхилення цього плану ДПТ, як такого, що грубо порушує законодавство, будівельні норми, спосіб життя громади Биківні та призводить до знищення Биківнянського лісу. Це підтверджує протокол цих зборів.

2. Просимо роз’яснити таке Ваше твердження:«…Дивно, проте вже після коригування, спільно з мешканцями, детального плану території, люди, які називають себе активістами, вимагають повернутися до старого детального плану, на який мешканці селища мали нарікання, який ми, разом з громадою Биківні, відкоригували.»

Просимо Вас надати відомості про те, спільно з якими саме мешканцями (Прізвища, імена, місце проживання у Биківні) було проведене зазначене «Коригування», яке не передбачене процедурою громадських слухань.

Ви добре розумієте, що активісти Биківні не агітують ні за який план. Обидва плани містять брутальні порушення чинного та будівельного законодавства, в них відсутні необхідні дослідження та розрахунки, зате в обох мають місце посилання на законодавчі акти Російської Федерації. По суті в другому плані просто приховано обсяг знищення лісу, показано не всю інформацію.

Обидва плани в подальшому призведуть до вирубки Биківнянського лісу.

І наостанок, оскільки ініціативна група громади Биківні з Ваших слів перетворилась на «лобістів незаконних земельних відводів» (!) та «псевдо активістів» хочу зазначити: Упереджений тон та безпідставні звинувачення, які Ви дозволили собі у публічному пості на адресу учасників нашої ініціативної групи, свідчать про непрофесійне та некоректне ставлення до нас, представників громади Києва.

Ініціативна група Биківні послідовно виступає проти вирубки Биківнянського лісу та будь яких землевідводів на його території. Всі свої дії група час від часу коригує шляхом проведення опитування думки місцевих жителів. Як висновок, маємо бажання поінформувати Вас , шановний Володимире Бондаренко, про те, що очікування громади не збігаються з Вашими оптимістичними реляціями, а саме : « … Виключено висотне будівництво, замість нього забудова дозволяється максимум до 4-х поверхів, будуються 2 нових дитсадки, розширюються вдвічі існуючий дитсадок та школа. Із детального плану території виключені всі скандальні земельні ділянки, роздані під час каденцій попередньої Київради.» Оскільки у Биківні вже маємо брутальне порушення висотності будівництва на прикладі комплексу «Лісова Казка». Будування дитсадків та школи не передбачено у бюджеті. Скандальні земельні ділянки, хоча і виключені із ДПТ, але все ж таки існують, акти на землю громадянам роздані, строк позовної давності за цими ділянками минув.

А головне те, що громада НЕ ВІРИТЬ обіцянкам київської влади. Невже Ви думаєте, що ніхто не бажає жити у новенькій квартирі у сучасній Биківні в оточенні зеленого лісу? Натомість сумна практика сучасної забудови Києва надає численні приклади порушення цієї ідилічної картинки. На наше переконання результатом цього недолугого ДПТ, на який Ви, як представник влади, штовхаєте громаду, буде безжальна багатоповерхова забудова всупереч законодавству, переселення корінних мешканців, відсутність необхідної для збільшення кількості мешканців інфраструктури (немає коштів в бюджеті, як ми вже знаємо), вирубка значної частини Биківнянського лісу. Що тоді Ви скажете людям? Розведете руками? Недовіра громадян до своїх адміністративних органів - неприпустимий і непристойний для влади факт і цей факт має дуже негативні, часом криваві наслідки, які Ви, як молодий державний службовець, що уособлює цю владу, повинні всіляко уникати у своїй кар’єрі.

Хочемо звернути Вашу увагу на те, що Ви, як держслужбовець і юний політик, повинні відповідально ставитися до думки громади. Саме її інтереси Ви повинні за родом діяльності відстоювати, оскільки саме думка людей в кінцевому результаті є вірною, але ніяк не думка окремого службовця або забудовника. Хочемо нагадати Вам, що земля Биківні та Биківнянський ліс належать народу України, органи місцевого самоврядування можуть лише розпоряджатися цим багатством, цим надбанням від попередніх поколінь, але уособлюючи волю громади. Громада проти вирубки лісу. Затямте собі це, як голова погоджувальної комісії з приводу ДПТ Биківні. І просимо в подальшому діяти саме з урахуванням цього найважливішого чинника.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

СБУ видворила з України відомого російського пропагандиста

Служба безпеки України (СБУ) видворила з України російського журналіста Ігоря Петрашевича....

Це може бути цікавим

МОЗ хоче розширити програму "доступні ліки" для людей з депресією, анемією і хворобами шлунку

Пропонується доповнити програму "Доступні ліки" трьома новими нозологіями, а саме: "Хронічні захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки", "Депресії та депресивни....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

"Аквариуму" - 45: Рок-н-рол жив, пока на сцене БГ

19 ноября юбилейный концерт группы собрал фанатов минимум трех поколений, не считая детей, в столичном Октябрьском дворце....