Радикальні націоналісти погрожують учасникам акції пам'яті правозахисників

16 січня на сайті "Бандерівець", близького до ВО "Тризуб", що входить до Правого сектору, з'явився допис, в якому звучать погрози на адресу майбутньої акції пам’яті Анастасії Бабурової та Станіслава Маркелова, які загинули у Москві 19 січня 2009 року від рук неонацистів з організації БОРН.   

"Шавок (принизлива назва антифашистів з боку ультраправих, - ред.) передусім турбує зростання потужності двох націоналістичних сил — “Правого сектора” та “Азову”. Дату обрали невипадково. 19 січня 2009 року у Москві були ліквідовані Станіслав Маркелов та Анастасія Бабурова — відомі у Росії “антифа”. Постаті Маркелова та Бабурової стали культовими для шавок усього пострадянського простору. Антифашисти розуміють, що Київ — чуже для них місто, а тому побоюються справедливої протидії з боку “націоналістів, сексистів, гомофобів” (так зазначено у їхній офіційній заяві). У зв'язку з цим про час і місце акції наразі вони не повідомляють(...) В Україні антифашистам, які борються проти патріотизму та базових людських норм і цінностей, — не місце! Україна — для нормальних людей! Як укотре довела війна на Донбасі, хороший антифашист — мертвий антифашист!", - вважають автори заяви.

Як відомо,  Станіслав Маркелов був адвокатом та правозахисником,  який в тому числі виграв справу проти полковника армії РФ Буданова. Анастасія Бабурова працювала журналісткою «Новой газеты». Вона була родом з Криму та вважала своєю рідною мовою в тому числі українську.

Акції пам'яті проводять у Києві кожного року. Минулого року вона пройшла без інцидентів.

Читайте також: Ні фашизму всіх мастей: у Києві вшанували пам’ять вбитих російських активістів

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Украина вернулась

В первые, спустя пять лет, Украина разместила свои облигации на международном рынке....

Це може бути цікавим

В Мелитополе мальчик выпал из окна и погиб

В Мелитополе 22 сентября 5-летний мальчик прижался к москитной сетке и выпал из окна четвертого этажа....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві хлопець зарізав батька своєї дівчини

У Києві молодий чоловік отримав 10 років в'язниці за вбивство батька свого дівчини....