Політолог розповів, скільки витратив Кремль на створення в Європі пропутінського фронту

Стратегія Путіна полягає в тому, щоб покрити всю Європу мережею дружніх Кремлю організацій, політиків і ЗМІ.

Про це у Facebook написав український політолог Віктор Небоженко.

«Путін не тільки намагається підім’яти під себе Україну. У нього є і великі плани на Європу. За останні 10 років Кремль витратив величезні кошти для створення в Європі пропутінського фронту, які могли би тиснути на місцеві уряди і політику ЄС, як щодо Росії, так і щодо України.

Стратегія Путіна полягає в тому, щоб покрити всю Європу мережею афілійованих та дружніх Кремлю організацій, політиків і ЗМІ, які могли б виконувати свої ролі в авантюрних іграх Путіна.

Путіну за кілька років вдалося зібрати величезну напівпідпільну мережу своїх друзів,- від Марі Ле Пен, Земана і Берлусконі до європейської мафії і радикал-націоналістів різних країн ЄС.

У своїх планах Путін не оригінальний. Як «ортодоксальний чекіст» він лише використовує досвід СРСР в його боротьбі проти Європи. Точно так само робив Сталін у 30 роки, створюючи прорадянський керований інтернаціонал, який успішно виконував величезні функції від – розвідки і шпигунства на користь СРСР, до боротьби за владу в європейських країнах. Точно так само в 60-80 – ті роки Брежнєв наполегливо створював антиамериканське лобі в Європі, «рух за мир» та мережа радикальних лівих терористичних організацій у ФРН та Італії, та інших країнах. Тому Кремль накопичив великий досвід у таких справах.

Французькі націоналісти грають в путінських іграх «почесну» велику роль. І, здається, пишаються цим. Вони вже давно не приховують своєї прихильності до політики Путіна, який фінансово і політично підтримує їх боротьбу за владу. Саме завдяки матеріальній підтримці Кремля «Національний фронт» Марі Ле Пен, від виборів до виборів, активно просувається до захоплення влади в Парижі. А за це доводиться платити. Кремль вправно використовує французьких політиків для формування негативного ставлення до Україні у Франції. Точно також він використовує радикальних або маргінальних політиків інших країн Європи в своїх цілях.

Ось чому путінське лобі у Франції, в перервах між своїми виборами, організувало політичну рекламну поїздку в сепаратистські райони Донецька. Як стало відомо з офіційної російської преси, 11-12 січня в Донецьк через Москву прибула група французів у складі двох «юристів» та прихильників партії «Національного фонта» Марі Ле Пен. Вони повинні були відвідати ряд населених пунктів на зоні самопроголошеної сепаратистського Донецької республіки. Мета поїздки – зібрати матеріали, які компрометують Україну і українську армію в їх боротьбі з окупаційними російськими військами і місцевими сепаратистами. Приїжджі французи, не соромлячись, грають роль «фейкових експертів», яким Кремль і місцеві сепаратисти послужливо підготували фальсифіковані негативні матеріали про українську сторону. Ось чому члени делегації так швидко і легко розпрощалися з Донецьком і відлетіли транзитом через Москву на батьківщину.

Мета Кремля проста – схилити європейську громадську думку на користь Росії і позбавити боротьбу України за свою територіальну цілісність міжнародної підтримки Європи. Як це не парадоксально звучить, хоча Європа, вже сьогодні, сама страждає від вірусу сепаратизму, завдяки щедрим фінансовим вливанням Кремля, європейські націоналісти легко підіграють агресивній політиці Кремля проти України.

Водночас європейські політики на собі відчули ступінь підлості «повзучої путінізації» ЄС. З одного боку, Кремль відкрито підтримує на виборах затятого ворога президента Франції Олланд лідера «Національного фронту Марі Ле Пен. А з іншого боку, використовує французького президента, як засіб тиску на президента України Порошенко під час переговорного процесу в Мінську. Те ж саме відбувається з канцлером ФРН Меркель. З одного боку, Путін успішно вмовляє її зломити опір України в Мінську і змусити нашу країну визнати військово-політичну перемогу в Донбасі Путіна. А з іншого боку, Кремль активно підтримує через маргінальні і ліво-демократичні структури гостру критику пані Меркель в бундестазі і німецькій пресі. І можна не сумніватися,що за прикладом Марі Ле Пен, Кремль надасть значну матеріальну підтримку політичним ворогам канцлера Меркель на майбутніх виборах. За це пропутінські політики Європи будуть зобов’язані «відпрацьовувати свій хліб» не тільки вдома, але в Україні. Регулярні приїзди різних діячів з Європи на окуповані Росією райони України – це плата Кремлю за підтримку.

До речі, Кремль не випадково став, терміново, використовувати контрольованих західних політиків і громадських діячів на збір компромату на Україну. Адже невблаганно наближається день, коли Нідерланди опублікують доповідь про роль Росії в знищенні мирного Боїнга. І Путіну потрібно буде чимось відволікати європейську громадськість від цієї катастрофічної для Кремля теми.

Точно також не випадково приїзд французьких націоналістів на окуповану територію України збігся з зустріччю особистого представника Путіна Суркова з представником США Нуланд, де обговорювалися питання мирного врегулювання військового конфлікту в Донбасі. Це «протиріччя» Путіна свідчить, що Кремль і не збирається відмовлятися від своїх планів, перетворити сепаратистські республіки Донбасу в криваву рану України», – пише він.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Експерт: У Росії все більше проблем з ДНР-ЛНР

У Росії стає дедалі більше проблем з підконтрольністю терористів ДНР-ЛНР....

Це може бути цікавим

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ученые создали электронный нос

Человечество нуждается в точных и недорогих газовых сенсорах, так как мониторинг состояния атмосферы — это крайне актуальная задача при нынешнем уровне развития ....