Про що могли домовитись Нуланд із Сурковим стосовно України

15 січня у президентській резиденції у Піонерському під Калінінградом (РФ) пройшла закрита зустріч Нуланд і Суркова. Їх бесіда тривала в цілому близько 6:00. Про що йшлося припустив журналіст Віталій Портников для Радіо Свобода.

Як на мене, треба зрозуміти одну просту річ. Якщо б російське керівництво відчувало себе впевнено, ніяких зустрічей у Києві і в Піонерському не відбулось би. Навіщо постійному члену Ради безпеки Росії Борису Гризлову летіти до Києва й до пізнього вечора очікувати повернення президента Петра Порошенка з Тернополя, якщо Москва відчуває себе впевнено з точки зору позиції на Мінських переговорах? Навіщо Владиславу Суркову прилаштовуватись до перебування Вікторії Нуланд у Литві, спеціально летіти до Калінінграду і проводити багатогодинні консультації, якщо Москва в цьому не зацікавлена?

Очевидно, що зацікавлена. Додамо до цього ще й відносно нове апаратне явище – конкуренцію між Гризловим і Сурковим за кураторство «українського напрямку». Гризлов може використовувати свій статус постійного члена Ради безпеки й особливі взаємини з Путіним і Патрушевим для перемовин із першими особами в Україні – починаючи з Порошенка. Сурков, в принципі, також може зустрітись із Порошенком, з яким він давно й добре знайомий. Але Сурков може провести багатогодинні консультації з американцями – на що Гризлов в принципі не здатен.

Гризлов – виключно внутрішньополітичний гравець, зона можливостей якого вичерпується Росією й Україною. А для того, щоб виконати завдання Володимира Путіна й вирішити питання скасування санкцій проти Росії, потрібно контактувати з європейцями й американцями. З американцями – насамперед. Саме тому Путін проводить телефонну розмову з Обамою, Лавров збирається зустрічатись із Керрі, а Сурков спілкується з Нуланд. І це побачення з Нуланд – черговий доказ апаратної потрібності Суркова.

Наступне питання – що Сурков може запропонувати своїй співрозмовниці? Адже Нуланд від нього потрібно небагато – щоб Росія виконувала Мінські угоди, простіше кажучи – забралася з Донбасу.

Але для Росії – які б казки не розповідали Путін та інші російські керівники про свою відданість Мінським угодам – їхнє виконання починаючи з першого пункту є синонімом відмови від окупованої території. Росіяни – не ідіоти. Вони прекрасно розуміють, що наступного ж дня після зникнення з Донбасу російського окупаційного контингенту, всі розмови про особливий статус регіону будуть здаватись абсолютною дурницею, бо єдине, що відрізняє Донецьк чи Луганськ від Маріуполя, Одеси, Харкова чи Ужгорода – наявність у регіоні окупаційних військ і найманців. Зникнення фактору військового тиску – закінчення проекту «ДНР». А Путін поки що бажає цей проект зберегти.

У цій ситуації Сурков може, звісно, запропонувати Нуланд сценарій, який презентував у Києві Гризлов – сценарій імітаційної інтеграції Донбасу за умови фактурного збереження там проросійської банди Захарченка і Плотницького. Але Сурков прекрасно розуміє, що Нуланд такий сценарій не проковтне. Тому він мав повне право запропонувати їй кілька сценаріїв – суто імітаційний, імітаційний із елементами реальності та реалістичний. Імітація – це «вибори» під контролем банди і збереження «ДНР». Елементи реальності – вибори під міжнародним контролем за участю російських найманців і при консервації їхньої влади, але під формальною українською юрисдикцією. Реальність – це відхід із Донбасу й підготовка до евакуації з Криму. Ось такі варіанти – і можна послухати, що здатні американці запропонувати в разі реалізації кожного з них. Саме з такими відповідями Нуланд Сурков і повернувся до Путіна.

Якщо під час зустрічі в Піонерському Сурков і Нуланд мали можливість поспілкуватися на свіжому повітрі, у впевненості, що їхня розмова не підслуховується, Сурков міг отримати шанс поговорити про найбільш оптимальний для російської еліти й держави сценарій, який включає в себе відсторонення від влади Володимира Путіна й урегулювання взаємин із Україною й Заходом. Але до падіння нафтової ціни до 20 доларів за барель і початку розкладу Російської Федерації цей сценарій навряд чи буде реалізований.

Читайте також: Кремлю потрібна ліквідація ДНР-ЛНР, але він ще не готовий, — публіцист

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

Це може бути цікавим

Стала известная причина отравления детей киевской гимназии

Медики назвали причину отравления школьников в гимназии №59....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В столичном аэропорту задержали россиянку под наркотиками

В аэропорту Борисполь пограничники задержали гражданку России , в личных вещах которой нашли наркотики....