"Огидна вісімка": що очікує на глядачів у новому фільмі Тарантіно

"Огидна вісімка" Квентіна Тарантіно демонструє, що підсумки Громадянської війни північних жителів з південними виявилися зовсім не обнадійливими, а боротьба, в якій народилася американська демократія, не принесла нічого, крім імморалізму.

Сам автор "Огидної вісімки", всупереч значно більш великому послужному списку, вважає її своїм восьмим фільмом, про що повідомляє глядачів вже в початковому титрі. Тим самим починаючи зі своїми шанувальниками цікаву гру, змушуючи їх відразу ж згадати про "8 1/2" Федеріко Фелліні. Як зазвичай, в новій роботі колишнього продавця в пункті відеопрокату, а нині визнаного кінокласика є безліч алюзій на стрічки інших режисерів. Але найрясніше в "Огидній вісімці" Тарантіно цитує себе самого. І це зовсім не наслідок творчої кризи або збідніння фантазії, а знак чудової вірності власному стилю і філософії.

"Огидна вісімка" починається як дорожня пригода. У диліжансі, який мчить по засніженій рівнині на фоні величних гір, виявляються четверо пасажирів. По-панськи, з пишними вусами Джон Рут по кличці Вішатель (Курт Расселл), що везе на страту в містечко Ред-Рут страшенну розбійницю Дейзі Домерга (Дженніфер Джейсон Лі) - дівицю з хижим, як у куниці, личком. Промишляє полюванням за головами Маркіс Воррен, колишній капітан кавалерії армії північних, досі не розлучається з офіцерською шинеллю (Семюель Л. Джексон). І його недавній супротивник, расист з півдня, новоявлений шериф Ред-Рута Кріс Меннікс (Волтон Гоггінс). Наближається буря, і перечекати її цій компанії належить в "Галантереї Мінні" - суміші бакалійної крамниці і заїжджого двору, де вже гає час похмурий здоровань-ковбой Джо Кейдж (Майкл Медсон), верткий і балакучий пан в пальтечку з бобровим коміром, який представився місцевим катом Освальдо Мобреєм (Тім Рот), і буквально потонув у високому кріслі старезний мовчазний старий, генерал армії Конфедератів Сенфорд Смізерс (Брюс Дерн).

У будинку також присутній постійно усміхнений мексиканець Боб (Деміан Бешир), який стверджує, що його попросила доглянути за господарством його власниця, яка нібито виїхала до родичів . Герої проведуть в цьому місці найближчі 2 години, придивляючись один до одного, ведучи колючі та зухвалі діалоги, поглинаючи рагу і попиваючи каву, щоб, врешті-решт, один одного перебити. У тому, що у фіналі глядачів чекає гора плаваючих в крові трупів, сумніватися знавцям творчості Тарантіно не доводиться - так що ніякої таємниці ми не видаємо. А про сюжетні перипетії, зрозуміло, промовчимо. Тарантіно - відмінний сценарист, і в його новому фільмі інтрига вибудувана бездоганно, і разючих реплік навалом, і словесні пікіровки хоч куди, і навіть довгі монологи слухати не нудно. При цьому автор демонструє чудову свободу, непередбачуваність та ігнорування будь-яких жанрових канонів. Він незворушно перериває вестерн, щоб почати детектив, а потім так само невимушено перемикає регістри на жорстокий трилер, що завершується майже ліричною кодою.

Звісно, не складно витягти з його картини і цілком актуальні смисли. Про те, наприклад, що, скільки не вправляється мізки людям, привчаючи їх до норм політкоректності, в глибині душі вони все одно залишаться расистами і сексистами. І "ніггер", як встигнуть назвати героя Семюеля Л. Джексона чи не всі учасники цієї кривавої вакханалії, крім хіба що мексиканця, які "гірше собак", продемонструє своє презирство до білої раси більш, ніж наочно. Дженніфер Джейсон Лі проведе більшу частину дії з брудною фізіономією - бити її будуть механічно і нещадно. І підсумки Громадянської війни північних з південними будуть в картині зовсім не обнадійливими. Боротьба, в якій народилася американська демократія, якщо судити з "Огидної вісімці", не принесла нічого, крім панівного імморалізму, де кольт, а не любов чи закон роблять всіх рівними.

За матеріалами Апостроф.

Читайте також: Документальний фільм українського виробництва про Україну на Берлінале 2016

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Мужчина инсценировал свою смерть, чтобы избежать свадьбы

Гражданин США инсценировал свою смерть, чтобы избежать свадьбы со своей подругой из Великобритании....

Це може бути цікавим

Intel представила процессоры Core восьмого поколения

Компания Intel представила процессоры Core восьмого поколения под кодовым названием Coffee Lake для десктопных устройств....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Москве требуют от Украины принять новый закон об особом статусе части Донбасса

Закон Украины "Об особом порядке местного самоуправления в отдельных районах Донецкой и Луганской областей" перестает действовать в середине октябряОб этом в инт....