Кремлю потрібна ліквідація ДНР-ЛНР, але він ще не готовий, — публіцист

Чому призначення Бориса Гризлова представником по Донбасу і його візит до Києва нічого особливого не значать, з якої причини Володимир Путін не йде на ліквідацію ДНР-ЛНР, хоча це вигідно економіці РФ, і як можуть розвиватися події на сході України.

До призначення на посаду представника Росії в Тристоронній контактній групі по Донбасу Борис Гризлов давно був у повному забутті. Він знаходився навіть не в другому, а в десятому ешелоні. Те, що його витягли - це скоріше хороший знак для самого Гризлова. Що він знову в грі. Більше того, Гризлова певною мірою можна порівняти з Леонідом Кучмою. Він, звичайно ж, не був президентом, але формально був третьою людиною в державі і так само, як Кучма, перебував у запасі.

Особисто для Гризлова це хороший знак, який може свідчити також про нові інтриги і переміщеннях в оточенні Путіна. Але з точки зору врегулювання ситуації на Донбасі, я не бачу тут абсолютно ніякої зміни. Зустріч Нуланд з Сурковим (15 січня в Калінінграді відбулася зустріч помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд і помічника президента РФ Владислава Суркова, на якій, серед іншого, обговорювалася теми війни на Донбасі) показує, що якась активність є, але це, по-моєму, просто піар-хід.

Тому що залишилися невирішеними три проблеми. Перше: як проходитимуть знамениті вибори на сході України? Друге: як Москва буде закривати кордон і забирати всі збройні загони, що складаються з росіян, які там воюють, а Кремль цього вже навіть не заперечує? А третє питання: що буде після того, як зникнуть ці "республіки"? Як вони увійдуть до складу України?

Наскільки я розумію, для Москви в цьому контексті існує одна основна проблема: коли зникнуть ці "республіки", а з міськради в Донецьку знімуть прапор так званої ДНР і поставлять український прапор, для Кремля і особисто для Путіна це стане неприємною подією. Не просто неприємною, а навіть неприйнятною. Тому що ця подія означатиме поразку Москви в Україні.

Тим часом для Києва, і особисто для Петра Порошенка, настільки ж неприємно силувати Верховну раду на предмет проведення виборів на Донбасі, амністії, без якої місцеві польові командири будуть продовжувати воювати, а також особливого статусу цього регіону. Тому мені здається, що проблема взаємно нерозв'язна. Як для Москви, так і для Києва. Останнім нічого не залишається, окрім як робити вигляд перед американським дядечком і показувати Нуланд, "як ми намагаємося". Принципово проблема все одно залишиться невирішеною.

Доки обидві сторони будуть не готові морально подолати вищеописані проблеми, то скільки не призначай Гризлова і скільки не зустрічайся з Нуланд, від цього користі не буде. Тому поки на Донбасі буде заморожений конфлікт: Придністров'я, Абхазія, Південна Осетія ... Ці невизнані республіки можуть існувати протягом десятків років.

Зараз багато пишуть про перестрілки в цих регіонах. Але мені цікаво також інше - а як там люди живуть? В Абхазії і Південній Осетії, наприклад, палицю в землю встромив, і виросли мандарини. Але шахти Донбасу не можуть працювати без ремонту, оновлення техніки та інвестицій. Покажіть мені хоча б одного схибленого, який вкладе хоч гривню в ці шахти ... Але якщо у виробництво нічого не вкладати, то з часом воно зупиниться. Юридично форма існування невизнаних республік - просто зона. Абсолютно незрозуміла чорна діра, в якій якось копошаться люди.

Разом з тим, зараз перед Москвою стоїть питання - "Як позбутися від санкцій?" Економіка країни перебуває в жахливому становищі, а обмежувальні заходи, які спочатку здавалися нісенітницею, набувають все більш грізний характер. Тому позбуватися їх необхідно. Але як це зробити без ліквідації так званих ДНР і ЛНР - загадка.

Так що зараз у Путіна немає політичної волі, щоб ліквідувати ці республіки і визнати свою поразку, а у Порошенка - щоб силувати Раду і, таким чином, визнати свою напів-поразку. Політичний потенціал Порошенка не такий великий, як у Путіна. Це Путін може робити все, що завгодно, а суспільство зжере. Бо він - цар, а Порошенко - далеко не цар, а всього лише президент. Причому не найпопулярніший президент. Тому йому замало політичного капіталу, щоб йти на такі історії. Це той випадок, від якого не виграє ніхто. Кожна сторона видаватиме це за свою перемогу, але перемогою це не буде. Повна реалізація Мінська-2 стане спільною поразкою як Росії, так і України.

Навіть панове бандити від цього програють. Тому що всі розуміють, що в разі повного виконання Мінських угод російські збройні загони підуть, а, незважаючи на амністію, за життя і свободу усіляких Захарченків ніхто і трьох копійок не дасть. Гроші їм Україна переводити все одно не буде. І вони це прекрасно розуміють. Які б там угоди підписувалися, Держдеп США не буде відслідковувати всі транші з Києва до Донецька. А переводів цих і не буде. На Донбасі почнуться неприємності: то один вибухне в автомобілі, то іншого вб'ють, то ще щось. А сепаратисти всі це розуміють. Тому для них ймовірний світ - невигідний з усіх боків.

Леонід Радзіховський, російський журналіст і публіцист для виданя "Апостроф"

Читайте також: Куда катится Россия: политические угрозы-2016

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Эксперт объяснил, почему Венгрия атакует суверенитет Украины

В Венгрии обращаются к вопросу прав зарубежных венгров, поскольку социально-экономическая ситуация в стране является не слишком радужной, поэтому политики пытают....

Це може бути цікавим

Мережі обурила заява скандального блогера про надання Україні смертельного зброї від США

Соціальні мережі обурила заява скандального блогера Руслана Коцаби про те, що Україні не можна виділяти смертельну зброю....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ярославский попросил Порошенко вывести игорный бизнес из тени

Президент инвестиционной группы DCH, бизнесмен Александр Ярославский убежден, что в Украине для борьбы с коррупцией необходимо детенизировать игорный бизнес....