У Росії почали палити книги

У Воркутинском гірничо-економічному коледжі спалені 53 книги із фондів бібліотеки установи, видані за підтримки інституту "Відкрите суспільство" (Фонд Сороса) у рамках проекту "Відновлення гуманітарної освіти в Росії". Про це повідомляє "7 × 7" з посиланням на офіційний лист в.о. міністра освіти і молодіжної політики Комі Світлани Мойсеєвої-Архипової.

У середині грудня 2015 в Мережі з'явилися скани листів, направлених заступником повпреда Володимира Путіна в Північно-Західному федеральному окрузі Андрієм Травникова віце-прем'єру Комі Тамарі Ніколаєвої. У них заявлялося, що література, видана за підтримки Фонду Сороса, "формує в молодіжному середовищі викривлене сприйняття вітчизняної історії та популяризує чужі російської ідеології установки", а тому її потрібно вилучити з бібліотек.

Тоді ж стало відомо про лист Мойсеєвої-Архипової керівникам вищих і середніх спеціальних навчальних закладів регіону, а також Комі інституту розвитку освіти. Чиновниця зажадала представити інформацію про наявність видань Фонду Сороса в бібліотеках цих закладів.

Після цього Масовий-Архипової і був направлений запит, відповідь на який надійшов у середу.

Як випливає з листа, крім Воркутинського гірничо-економічного коледжу видання Фонду Сороса були виявлені ще в двох навчальних закладах: 14 книг в Воркутинском політехнічному технікумі та 413 - в Ухтинському технічному університеті. Щодо книг в технікумі Моїсеєва-Архипова повідомила, що вони вже вилучені і після акту про списання будуть "утилізовані за допомогою знищувача паперів". У ухтінськом вузі книги поки не вилучалися, проте міністерство вже рекомендувало це зробити.

Завідуюча бібліотекою Воркутинського гірничо-економічного коледжу Олена Васильєва підтвердила факт знищення книг. Їх, розповіла співрозмовниця видання, упакували в мішки і спалили у дворі навчального закладу.

30 листопада 2015 Фонд Сороса був визнаний "небажаною" організацією. Як стверджувала офіційний представник Генпрокуратури Марина Гриднєва, робота інституту "Відкрите суспільство" "становить загрозу основам конституційного ладу Російської Федерації і безпеки держави".

Раніше, 4 серпня того ж року, заступник міністра загальної та професійної освіти Свердловської області Ніна Журавльова зажадала від директорів шкіл та училищ регіону вилучити з бібліотек їхніх закладів книги англійських істориків Ентоні Бівора і Джона Кігана, що описували в тому числі іншого тему жорстокості Радянської армії по відношенню до цивільного населенню Німеччини.

Свою вимогу чиновниця пояснила тим, що в цих книгах "пропагуються стереотипи, сформовані за часів Третього рейху". Факт випуску видань Фондом Сороса був у папері підкреслять особливо.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....

Це може бути цікавим

Оригинальные подарки в виде картин

Знаменательные события и праздники, к которым полагается иметь соответствующий подарок, наступают регулярно....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

18% россиян готовы голосовать за вымышленного кандидата - опрос

Левада-центр предложил россиянам ответить на вопрос, готовы ли они проголосовать на президентских выборах за кандидата по имени Андрей Семенов, которого "поддержа....