Чи можуть позбавити житла через борги за комунальні послуги?

Серед людей поширюється паніка через новину про притягнення до кримінальної відповідальності за несплату житлово-комунальних послуг. Але перше, на чому варто наголосити – відносини отримувача послуг, тобто громадянина, та надавача послуг, відповідної компанії, організації, комунального підприємства, регулюються ЦИВІЛЬНИМ законодавством. Про жодну кримінальну відповідальність тут не йдеться.

Про це у своєму блозі на Українській правді пише депутат Київради від "Солідарності" Олег Петровець.

За його словами, саме у його площині діють державні посередники, що вирішують проблему заборгованості. Про жодне притягнення до кримінальної відповідальності в цьому випадку не йдеться.

"Слід розглянути це питання більш детально. Надавач послуг має право на застосування таких заходів у разі несплати рахунків: нарахування пені, припинення постачання послуг та стягнення боргу. Нарахування пені законодавством нині не врегульовано. Така опція для постачальників була обмежена з 1996 до 2011 через заборгованість держави по заробітних платах. Законодавці намагалися врегулювати це питання минулого року, і заклали 0,1% пені у новому проекті закону про житлово-комунальні послуги. Однак, його не ухвалили", - зазначає депутат.

Разом із тим, за словами Петровця, у разі несплати послуг заборонено припиняти тепло-, водо-, енерго- і газопостачання у жилі приміщення, а також виселяти звідти людей. Таким чином, залишається варіант із стягненням боргу через судовий процес. Боржнику має надійти повідомлення із сумою боргу та пропозицією сплатити його у 7-денний термін. Будь-які сповіщення-залякування на дошках оголошень не мають жодної юридичної сили.

"Якщо боржник не реагує, починається судовий процес. Тільки у разі програшу справи в суді, борг треба сплачувати. Сума боргу покривається за рахунок наявних коштів (рахунків), зарплати, стипендії, пенсії. У разі нестачі чи відсутності необхідної суми, борг може бути погашений за рахунок рухомого, в крайньому випадку, нерухомого майна", - пише депутат.

Останній варіант, за словами Петровця, розглядають у випадку, якщо сума боргу перевищує 10 тисяч гривень.

"Оскільки кількість неплатників зростає, надавачі послуг вдаються до певного тиску. Але не треба піддаватися паніці. Є захист від стягнення боргу для малозабезпечених сімей, а судова практика демонструє більш гуманний підхід – зазвичай суд призначає стягування частини зарплати для погашення боргу", - підкреслив депутат.

Читайте також: Кияни майже перестали оформлювати субсидії

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Грибами і сміттям розжилися кияни на вихідних

Столична "Батьківщина" спільно з "Батьківщиною Молодою" провела акцію "Чиста країна - моя Батьківщина" у лісопарку "Виноградар"....

Це може бути цікавим

Рахунки екс-міністра Захарченка заарештовано - рішення суду

Майно екс-міністра внутрішніх справ часів Януковича Віталія Захарченка зарештовано за рішенням суду за запитом ГПУ....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Росіянина Кудряшова нокаутували у Всесвітній суперсерії боксу

У США відбувся чвертьфінальний поєдинок Всесвітньої суперсерії боксу серед боксерів першої важкої ваги....