Чи могла Росія стояти за вибухом в Стамбулі

Диверсії – один із способів завдати серйозного удару по туристичній індустрії Туреччини. Таку думку висловив дипломат, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко у своєму блозі на NV.ua.

У вівторок, 12 січня, в історичній частині Стамбула, на площі Султанахмет, стався вибух, внаслідок якого загинули 10 людей, всього постраждало 15 осіб. Сьогодні стало відомо, що в ході розслідування вибуху в Стамбулі були затримані троє росіян.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган повідомив, що вибуховий пристрій привів у дію смертник із Сирії.

Ми знаємо, що зараз турецька тема перейшла в Росії в розряд «улюблених дружин султана в гаремі», іншими словами, Туреччина стала головною жертвою Кремля і російської пропаганди.

Ми бачимо це у всьому – в політичній сфері відбулося різке погіршення двосторонніх відносин, РФ запровадила економічні санкції проти Туреччини (хоча насправді – проти себе, бо сама страждає від них не менше).

Тут, без сумніву, на перший план виходить підривна діяльність, якій Росія могла б повчити багатьох. Я не прихильник конспіративних теорій, але ймовірність того, що за вчорашніми вибухами в Стамбулі може виявитися російський слід, так просто відкидати не можна.

Подібні диверсії можуть бути способом завдати дуже серйозного удару по одній з вкрай важливих галузей турецької економіки, а саме, по туризму.

Якщо в туристичному центрі Стамбула відбувається теракт, в результаті якого гинуть західні туристи, це може бути спробою показати Заходу, що європейцям в Туреччині робити нічого.

Загальний посил може бути таким: «Ми забрали російських туристів, тепер заберемо і європейців, а Туреччина нехай страждає». Адже значна частина доходів турецького бюджету надходить від курортників і туристів.

Тому наголошу ще раз: ніяких варіантів з боку Росії виключати не можна. На війні, як на війні, і з цим, на жаль, нічого не поробиш.

Читайте також: У Стамбулі затримано підозрюваних у зв’язках з ІДІЛ росіян

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

Це може бути цікавим

В Украину запретили ввоз российского учебника из-за хвалебных од Сталину

Государственный комитет по вопросам телевидения и радиовещания отказал ООО "Этниктрейд" в выдаче разрешения на ввоз из России книги Я....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Найдена самая близкая к Земле двойная черная дыра

Астрономы из Рочестерского технологического института обнаружили самую близкую к Земле двойную черную дыру....