Путін грає із Заходом: що відбудеться в Сирії в 2016 році, — журналіст

Міжнародне співтовариство зробило як мінімум три спроби врегулювати конфлікт у Сирії. Всі вони успіху не принесли. А в 2016 році ситуація в Сирії тільки погіршиться, розповідає сирійський журналіст Мансур Омарі виданню Апостроф.

Новим учасником війни стала Росія. Авіація цієї країни завдає ударів по позиціях, які займають опозиційні президенту Башару Асаду сили, а російські військові стверджують, що воюють з бойовиками ІДІЛ. Досі всі іноземні кампанії Путіна провалювалися, але Захід як і раніше не може протистояти зовнішньополітичній грі лідера Кремля.

Переговори щодо сирійського питання, які тривають на міжнародному рівні ось уже чотири роки, - це відмінний приклад того, наскільки провальною може бути робота Організації Об'єднаних Націй у сфері усунення конфліктів і грубих порушень прав людини в той критично важливий момент, коли ця організація працює в парі з прагматичними лідерами провідних країн світу.

Перші мирні переговори щодо Сирії, які відбулися в Женеві 30 червня 2012 і які схвалила Рада Безпеки ООН, закінчилися угодою між Росією, головним захисником сирійського уряду, і Заходом, очолюваним США. Після довгих місяців розбіжностей, суперечливих заяв і трактування подій, що відбуваються, сторонам нарешті вдалося прийти до єдиного рішення.

Кофі Аннан, який на той момент виступав у ролі спеціального посланця ООН і ЛАД (Ліги арабських держав) в Сирії з метою врегулювання конфлікту, оприлюднив головні пункти угоди: "Всі сторони повинні взяти на себе зобов'язання з повного і беззастережного припинення збройного насильства", " Уряд має забезпечити доступ до всіх затриманих в ході конфлікту, випустити їх на свободу, дозволити журналістам свободу пересування, а також поважати право на мирні демонстрації ". Також слід було забезпечити гуманітарний доступ на територію країни. "Ми домовилися підготувати основні принципи і директиви перехідного етапу, коли будь-яке політичне врегулювання в країні повинно враховувати інтереси народу Сирії", - пояснив Кофі Аннан.

Другі мирні переговори в Женеві з сирійського питання розпочалися 22 січня 2014 року. Цього разу новим спеціальним посланцем ООН в Сирії став Лахдар Брагімі, колишній міністр закордонних справ Алжиру. Тоді держсекретар США Джон Керрі і російський міністр закордонних справ Сергій Лавров вирішили спробувати "посадити обидві сторони конфлікту за стіл переговорів", щоб покінчити з кровопролиттям у Сирії. Однак Брагімі змушений був вибачитися перед сирійським народом, оскільки прогресу під час цієї зустрічі досягти так і не вдалося.

Наступні мирні переговори у Відні щодо Сирії стартували 30 жовтня 2015, і керував процесом спеціальний посланець ООН Стаффан де Містура. Він закликав до припинення використання видів озброєнь невибіркової дії (наприклад, касетних боєприпасів) проти цивільного населення, вимагав надати беззастережний і безперешкодний доступ в країну для гуманітарних конвоїв, припинити атаки на медичні та освітні установи, скасувати всі обмеження щодо доставки медичного та хірургічного обладнання гуманітарними конвоями, а також вимагав звільнити політичних ув'язнених.

Всі три конференції закликали до одних і тих самих речей, в них брали участь одні й ті ж держави під патронатом ООН, проте нічого так і не було зроблено, всі рішення залишилися на папері, ситуація посилюється, а сирійська кров продовжує розтікатися по сирійській землі.

Поки перспектив побачити закінчення сирійського конфлікту немає, тому що немає реальних змін на рівні прийняття рішень. 2016 рік, очевидно, не принесе полегшення, навпаки, все стане ще гірше. Новий виток переговорів з тими ж гравцями, які тільки й робили, що терпіли провал за провалом кожен раз протягом останніх чотирьох років, точно не розрубає цей гордіїв вузол. Все це нагадує слова Альберта Ейнштейна, який одного разу дав визначення безумству, - це ситуація, коли хтось намагається здійснювати одне і те ж знову і знову, але при цьому розраховує отримати інший результат. Людей, що здійснюють такі дії, можна вважати божевільними.

Зараз активним учасником війни стала Росія. Хоча всі іноземні кампанії пана Путіна провалилися або закінчилися масовими людськими жертвами, а також призвели до депресивного стану економіки в його власній країні і тих державах, які стали жертвами його агресії, він все ще грає на зовсім іншому рівні. А Захід як і раніше продовжує відповідати йому з тою ж безсилою манерою.

З моменту, коли Путін почав кампанію, яку він назвав "походом проти ІДІЛ", з'явилося безліч звітів, які доводять, що ціллю для авіаударів він вибирає райони, які займають опозиційні Башару Асаду сили, - ті, в яких знаходяться мирні громадяни і мирні установи. Менше 10% атак російських винищувачів насправді спрямовані проти ІДІЛ. З іншого боку, з того моменту, як почалися ці масові звірства в Сирії, ситуація на сході України потроху почала змінюватися на краще.

Припустимо, психопатичні напади Путіна будуть прогресувати. Тоді залишиться тільки сподіватися, що незабаром ті, хто намагається йому протистояти зрозуміють, що вони - всього лише піддослідні миші в путінській лабораторії, яка створена для задоволення його зарозумілих амбіцій і пустопорожніх ілюзій із захоплення ще більшої влади. І тільки тоді кризам в Україні та Сирії можна буде покласти край.

Читайте також: Гіркін замість Путіна: Росія може зануритися в кривавий хаос, — журналіст

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Німеччині виявили фрагмент Біблії Гутенберга

У Державній бібліотеці Аугсбурга (Німеччина) виявили цінний зразок книги першодрукаря Йоганна Гутенберга....

Це може бути цікавим

В Черном море нашли десятки древних кораблей различных эпох

Археологи у побережья Болгарии обнаружили на дне Черного моря десятки римских, византийских и османских кораблей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Український футболіст отримав тривалу дискваліфікацію за нахабний підкат

Український захисник Олексій Дитятьєв, який виступає за польську "Краковію", отримав дискваліфікацію за свій грубий фол в матчі 1/8 фіналу Кубка Польщі проти "Заглем....