Гіркін замість Путіна: Росія може зануритися в кривавий хаос, — журналіст

Чим загрожує Росії обвал цін на нафту розповів російський журналіст Алєксандр Сотнік виданню Апостроф.

Падіння цін на нафту може призвести до серйозної кризи в Росії, в результаті якого не виключений прихід до влади людей типу екс-ватажка бойовиків Донбасу Ігоря Гіркіна (Стрєлкова).

Оскільки я - не економіст, то не маю права давати подібні прогнози (про подальшу ситуації на нафтовому ринку, - "Апостроф"). Але те, що нафта дешевшає - це факт. Бюджет дійсно зверстаний з урахуванням вже нереальної ціни на "золотий бруд", і це теж очевидно. Справа в тому, що ціна нафти марки Urals складається не тільки з форм її видобутку, але і транспортування. У той же час від російських вуглеводнів вже відмовляються багато країн, і це також не може не впливати на нашу "путіноміку", яку і повноцінною економікою щось не назвеш.

Адже в чому вона полягала? Ми продавали сировину, а виручені кошти йшли в різних пропорціях в кишені вигодонабувачів і в бюджет, який посилено "розпилюють" між чиновниками різних рівнів. Все, що доходило до населення, - це мікроскопічні "крапельки" від пролитого на корумповану Росію "золотого дощу". Тепер "дощ" закінчився, настала економічна "посуха", і як виживати в цих умовах - незрозуміло.

У новинній стрічці щораз миготить хроніка ціни на нафту. То вона падає, то підіймається. Зрозуміло, що йде планомірне зниження ціни, з супутніми природними відскоками. Пропагандисти намагаються пом'якшити новини про падіння, зате бурхливо радіють, коли ціна на барель відвойовує залишені раніше рубежі. Такі "танці з бубном" навколо бочки лише підкреслюють безпорадність нашої економічної моделі, повністю залежної від капризів "чорної рідини". І це дуже погано. Адже країна практично нічого не виробляє. Розмови про "імпортозаміщення" - не що інше, як заспокійливий гіпноз для хворого, що розпластався на кушетці у психолога. Ніхто нічого так і не замістив. Ціни в магазинах ростуть, якість продуктів - жахлива, а купівельна спроможність населення падає. Можна, звичайно, закликати "затягнути паски". Але на як довго і наскільки туго? Поки "шлунок не прилипне до хребта"? Населення терпляче, навіть занадто, але і його терпіння не безмежне.

Обвали на ринках в Китаї та США також нічого хорошого Росії не обіцяють. Сьогодні деякі коментатори з натхненням констатують, що "долар в Росії не особливо й дорожчає". Але російські біржі відкриються лише 11 січня - ось тоді і подивимося, як насправді вони відреагують на новорічні кульбіти світової економіки.

Економічна криза в Росії тільки набирає обертів. Але вже сьогодні зрозуміло, що вона - не на місяць, не на два, і навіть не на півроку. Якщо події на світових ринках будуть розвиватися настільки драматично, як в останні тижні, вони цілком можуть призвести і до повномасштабної політичної кризи в країні. І тут вже буде не до Донбасу з Кримом і Сирією. А скільки при цьому буде коштувати долар - сто рублів двісті чи п'ятсот - вже не так важливо. Набагато важливіше буде не допустити до влади відверту фашистську хунту з яким-небудь умовним "Гіркіним" у вигляді вождя, який негайно пообіцяє "все відняти і поділити", після чого Росія зануриться в процес кривавого і хаотичного переділу постпутінської руїни, в яку вона до того часу перетвориться.

Читайте також: Експерт розповів, чому Путін втомився від влади

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

До Умані прибувають хасиди: Паломників уже більше 20 тисяч

Поліція Черкаської області повідомляє про прибуття 21,6 тисячі паломників-хасидів із 12 країн світу на святкування Рош-га-Шана в Умані....

Це може бути цікавим

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Парубій підписав "обурливий закон про освіту"

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон України «Про освіту», який передбачає запровадження нових принципів у освітній галузі....