Які закони вступили в силу з 1 січня 2016 року

З 1 січня 2016 року в Україні набуває чинності низка законів, а також скасовуються та вступають в дію міжнародні угоди.

З 1 січня в України розпочнуть видавати електронні паспорти. До електронного документу додадуть інформацію про водійське посвідчення та соцстрахування. При досягненні 16-річного віку громадянин зможе оформити такі паспорти.

Відповідні зміни до постанови Кабінету міністрів України № 302 від «Про затвердження зразка, технічного опису порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України» від 25 березня минулого року внесено постановою КМУ № 1132 від 23 грудня.

Зона вільної торгівлі з ЄС

1 січня починає діяти ЗВТ між Україною та ЄС. Паралельно із цим, згідно з указом президента Росії призупиняє свою дію угода про зону вільної торгівлі між Україною і РФ.

НБУ більш жорстко контролюватиме пункти обміну валют

Відтепер на небанківські фінансові установи покладено обов’язок надавати інформацію про структуру власності і власників з істотною участю в таких установах. Підвищуються вимоги до мінімального розміру власного капіталу небанківських фінансових установ (НФУ) для діяльності з обміну валют. Капітал повинен становити не менше, ніж 20 млн гривень, якщо кількість структурних підрозділів не перевищує 100. Кожне додаткове збільшення їх кількості на 50 одиниць вимагає збільшення капіталу на 5 млн гривень.

Імпортний збір

З 1 січня в Україні також скасували додатковий імпортний збір. Так, набув чинності закон № 912-VIII від 24.12.2015 «Про заходи стимулювання зовнішньоекономічної діяльності», який скасовує додатковий імпортний збір.

Закон для автомобілів

Окрім цього набув чинності закон про звільнення електромобілів від імпортного мита.

Справи газові

Крім цього, почав діяти закон про зміни до Податкового кодексу щодо нової моделі ринку газу. У Податковому кодексі України елементи податку на додану вартість, рентної плати за користування надрами для видобування природного газу та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності наведені відповідно до норм закону «Про ринок природного газу» шляхом внесення змін до статті 187, 252 та пунктом 29 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Спрощення процедури держреєстрації нерухомості

Крім Закону про внесення змін до Податкового кодексу, в країні починають діяти нова редакція Закону про держреєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень (спрощення процедури держреєстрації нерухомості), нова редакція Закону про держреєстрацію юридичних осіб і фізосіб-підприємців згідно із Законом від 26.11.2015 № 835-VIII, закон від 05.11.2015 № 761-VIII «Про зовнішню трудову міграцію», закон від 05.06.2014 № 1314-VII про метрологію та метрологічну діяльність, закон від 08.10.2015 № 732-VIII про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу (створені передумови для впровадження держфінансування політичних партій), закон від 20.10.2014 № 1709-VII про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо деяких питань спадкування (законом дозволено оформлення спадщини в сільрадах), закон від 15.07.2015 № 614-VIII про внесення змін до деяких законів з питань пенсійного забезпечення (пенсіонерам-військовослужбовцям повернуть належні їм суми пенсій), закон від 12.11.2015 № 802-VIII про уточнення об’єкта оподаткування для платників, які обрали спрощену систему оподаткування (с/г-товаровиробникам повертають деякі пільги), закон від 02.06.2015 № 495-VIII про внесення зміни до статті 18 Закону про державну соцдопомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (встановлення щомісячної доплати інвалідам з дитинства 1-ї групи).

Касове обслуговування

До того ж припиняється дія деяких положень Закону 01.07.2015 № 569-VIII про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Відтепер заборонено використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО), які не передають контрольну стрічку в електронному вигляді.

За матеріалами видання "Полтавщина" .

Читайте також: Порошенко підписав закон про реформу держслужби

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Києві біля РАЦСу знайшли труп

У Святошинському районі Києва в понеділок, 25 вересня, по вулиці Якуба Коласа, 6 знайшли тіло людини....

Це може бути цікавим

Угорщина хоче обговорити з Гриневич закон про освіту

Глава Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Журналісти розкрили скандальні дані про нового прокурора сил АТО

Глава Військової прокуратури сил АТО Олег Цицак не проходив службу в лавах Збройних сил України....