Ще один український банк визнали неплатоспроможним

Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ «Укрінбанк» до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в постанові №934 від 24 грудня 2015 року.

«Переважна більшість вкладників банку, вклади яких підлягають відшкодуванню Фондом гарантування, отримають свої кошти в повному обсязі (95,5%). Фонд гарантування вкладів фізичних осіб забезпечить виплати гарантованої  суми вкладів в обсязі більше ₴1,9 млрд», - йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Національний банк 1 жовтня 2015 року прийняв рішення про віднесення ПАТ «Укрінбанк» до категорії проблемних. Також НБУ встановив строк для вжиття «Укрінбанком» заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.

«У межах встановлених процедур Національний банк працював з керівництвом та власниками ПАТ «Укрінбанк» щодо пошуку шляхів поліпшення фінансового стану», - повідомляє прес-служба.

Так «Укрінбанк» надав план фінансового оздоровлення, який передбачав залучення ₴500 млн в еквіваленті від інвестора для відновлення рівня ліквідності.

«В рамках запланованих заходів «Укрінбанк» зареєстрував в НБУ договір позики щодо залучення коштів від інвестора-нерезидента. Проте кошти від інвестора до банку так і не надійшли», - заявили в НБУ.

У прес-службі повідомили, що незважаючи на активізацію роботи з повернення кредитної заборгованості, зокрема проблемної, пошук інвесторів, зупинити відплив коштів та стабілізувати ліквідність так і не вдалося.

«Свідченнями цього було надходження до Національного банку значної кількості скарг (з жовтня надійшло майже 300 скарг) від клієнтів про неповернення «Укрінбанком» вкладів та невиконання розрахункових документів. Станом на 21 грудня 2015 року на балансі банку обліковувались розрахункові документи клієнтів, що не виконані в строк з вини банку, на загальну суму ₴52 млн», - йдеться у повідомленні.

«Зважаючи на невідповідність діяльності «Укрінбанк» вимогам банківського законодавства і нормативно-правових актів Національного банку, погіршення показників його діяльності та фінансового стану, а також невиконання «Укрінбанком» планів поліпшення фінансового стану, Національний банк був вимушений прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних», - повідомляє прес-служба.

Читайте також: Вкладники банку сина Януковича отримають гроші від Фонду гарантування вкладів

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Млечный Путь оказался необычной галактикой

Нашу Галактику считают довольно обычной для своих размеров и структуры – однако новый обзор «близнецов» Млечного Пути показал, что он выделяется среди них низкой ....

Це може бути цікавим

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия готовится к войне

Россия проводит сейчас масштабные военные учения в Белоруссии, которая — что весьма важно — находится на границе с прибалтийскими государствами и Польшей, то ест....