Уряд вирішив зайнятися проблемами ОСББ

У першому півріччі 2016 року Мінрегіоном заплановано розробити та подати на затвердження Уряду «Стратегію реформування та розвитку житлово-комунального господарства України до 2020 року», у якій окремо буде прописаний розділ щодо створення ефективного власника житла.

Загалом, з метою забезпечення ефективного функціонування ОСББ Мінрегіоном розроблена низка нових нормативно-правових актів та приведені у відповідність існуючі.

Про це сказав заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Віктор Токаренко під час засідання Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ.

Так, прийнятий у травні цього року Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який набрав чинності з 1 липня, зобов’язав Мінрегіон розробити ряд підзаконних актів та привести у відповідність свої нормативно-правові акти, які стосуються створення та забезпечення ефективного функціонування ОСББ.

«Створення ефективного власника житла через створення ОСББ є одним із головних завдань подальшого реформування та розвитку галузі житлово-комунального господарства», - сказав він.

На сьогодні Мінрегіоном підготовлені та направлені до Кабміну проекти постанов «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків» та «Про затвердження Порядку зберігання протоколів зборів співвласників багатоквартирного будинку та розміщення інформації про рішення прийняті такими зборами».

Також Міністерством юстиції зареєстровані накази Мінрегіону №203 «Про затвердження форми Протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку» та наказ №238, «Про внесення змін до Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Держгеокадастром розроблено проект постанови КМУ «Про затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, у власність або постійне користування співвласниками багатоквартирного будинку». Цей документ на даний час доопрацьовується.

«В унісон цьому Порядку у Верховній Раді зареєстровано депутатський законопроект №3576 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо земельних ділянок багатоквартирних будинків», який дозволяє вирішити практично всі проблемні питання, які виникають під час передачі земельних ділянок ОСББ», - зазначив Віктор Токаренко.

Крім того, розробляються проект наказу Мінрегіону «Про затвердження порядку проведення конкурсу щодо призначення управителя багатоквартирного будинку», який має бути прийнято до 1 липня 2016 року та проект постанови КМУ «Про затвердження Типового договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком».

«Вже підготовлена остаточна редакція проекту Закону «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно до нього необхідно буде прописати близько шести типових договорів, які стосуються кожної комунальної послуги. Цей законопроект рішенням профільного комітету Верховної ради України від 9 грудня запропонований до першого читання. Загалом до зазначеного проекту нам потрібно розробити ще близько 18 підзаконних нормативно-правових актів», - сказав Віктор Токаренко.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Украине могут ограничить авиаперелеты по восточным регионам

Министерство инфраструктуры пытается не допустить ограничений перелетов в восточной части Украины....

Це може бути цікавим

Выборы в Германии. Ультраправые "друзья Путина" вошли в Бундестаг

"Самые скучные и предсказуемые" выборы в Германии закончились - но еще хуже, чем предполагалось, пишет на своей странице в Facebook активист ОО "Соціальний рух" , политол....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Тренер "Динамо" відверто висловився про гру без уболівальників

Головний тренер "Динамо" Олександр Хацкевич висловився про домашній матч киян проти "Вереса", який пройшов при порожніх трибунах....