Під Новий рік з підмосковного пансіонату виселяють українських біженців

Українських біженців виселяють з пансіонату «Ластівка» в селищі Чісмена Волоколамського району Московської області. Більше року пансіонат служив пунктом тимчасового розміщення для біженців з України, але в грудні мешканці отримали повідомлення від Волоколамського УФМС: до 31 грудня всі повинні покинути пансіонат. Про це повідомляє комітет «Гражданское содействие».

«Зараз в пансіонаті живуть близько ста осіб. Раніше нас було набагато більше, тільки дітей було близько сімдесяти. Але всі, хто міг, вже переїхали. Ми отримали повідомлення про виселення ще на початку грудня. У УФМС по Московській області на П'ятницькій нам підтвердили, що фінансування ПВР з нового року припиняється, це ж сказали приватники-власники «Ластівки», - розповіла біженка Ірина Кузнєцова. Вона живе в ПВР з жовтня 2014 року.

У Ірини Кузнєцової троє дітей, дівчинці дванадцять років і хлопчикам-близнюкам по сім. Всі вони зараз ходять в селищну школу. Щоб утримувати дітей, самотня мама працювала влітку на збиранні полів, але зараз прийшла зима, і роботи немає. Немає і документів: біженцям, які живуть в ПВР, власники пансіонату під страхом виселення забороняли подавати заяви на надання тимчасового притулку в Росії.

«Якби у цих людей було тимчасовий притулок, вони могли б просити розміщення в центрах тимчасового розміщення для біженців. Зараз у них такої можливості немає: навіть якщо вони набудуть процедуру, отримають тимчасовий притулок вони нескоро - запис на інтерв'ю в ФМС йде вже на березень. Якщо отримають, звичайно. На жаль, такі люди не захищені законом: виселити їх дійсно можуть. Але ми не розуміємо, чому людей просто виставляють на вулицю, не пропонуючи жодної альтернативи?», - прокоментувала ситуацію Олена Буртина, член правління Комітету «Гражданского содействия».

Що робити переселенцям, незрозуміло: свята вже близько, і найближчим часом чиновники стануть недоступні до середини січня. Співробітники «Гражданского содействия» вже звернулися за допомогою до Елли Памфілової, уповноваженому з прав людини в Російській Федерації.

«Це не одиничний випадок - до нас вже втретє звертаються з такою проблемою. Поки все закінчувалося добре: так, за сприяння Валентини Казакової, начальника управління з питань громадянства ФМС Росії, українських біженців з ПВР в Тверській Області міграційна служба розселили в Твері. Поки не стали виселяти українців з ПВР в Дагестані, хоча повідомлення про виселення вони теж отримали. Ймовірно, це відбувається по всій Росії, хоча ніяких офіційних документів про розформування ПВР в публічному просторі немає. Звичайно, так бути не повинно: держава, яка взяла на себе відповідальність за цих людей, має вжити заходів щодо забезпечення українських біженців житлом», - розповіла Світлана Ганнушкіна, голова Комітету «Гражданского содействия».

Читайте також: Назад в Енакиево. Из мариупольского общежития выгоняют переселенцев

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ученые выяснили, как питомцы в постели влияют на качество сна

Хотите выспаться — не пускайте собаку на кровать, предостерегают специалисты из клиники Майо....

Це може бути цікавим

Кураторы из РФ снова урежут финансирование "ЛДНР", главари недовольны

Руководство управления президента РФ по социально-экономическому сотрудничеству с государствами–участниками СНГ проинформировало главарей «ЛДНР» о необходимо....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Взрыв в Харькове: 23-летний боец АТО покончил с собой

Работники полиции Харькова установили обстоятельства взрыва в домеОб этом сообщила пресс-служба полиции Харьковщины в Facebook....