Українці не отримують повної інформації про переселенців - ІМІ

Українці не отримують повної інформації про вразливі категорії населення, які виникли внаслідок конфлікту на сході - волонтерів, переселенців, мешканців окупованих територій, дітей та родин військових.

Про це сказала виконавчий директор ГО "Інститут масової інформації" Оксана Романюк, презентуючи дослідження ІМІ під час круглого столу, пише Укрінформ.

"Тенденції, які ми помітили, - це, по-перше, те, що інформації про конфліктно-чутливі  групи населення надзвичайно мало - 5% від загальної кількості інформації. Причому більша її частина - це інформація про воїнів АТО. Якщо в минулому році багато писали про волонтерів і переселенців, то зараз ця інформація складає менше 1%. Ці люди випали з публічного дискурсу", - зазначила Романюк.

Вона додала, що зовсім відсутні матеріали про людей, які залишилися на окупованих територіях. "Ідеться про пересічних громадян з тим, щоб розуміти, що з ними відбувається, чи є там проукраїнські настрої, чи вони перебувають під дією пропаганди. Ми не знайшли жодного такого матеріалу протягом періоду моніторингу", - констатувала Романюк.

Як додала представник ІМІ Олена Голуб, загальна кількість матеріалів про таку вразливу групу, як переселенці, у друкованих регіональних ЗМІ склала 0,6% від загальної кількості, про родини військових - 0,3%, мешканців окупованих територій - 0,4%. В інтернет-виданнях показники ті самі, а то й ще нижчі. Зокрема, мешканцям окупованих територій присвячено 0,2% матеріалів, родинам військових - 0,2%, переселенцям - 0,4%. Щодо переважної більшості  матеріалів - про бійців АТО - вона уточнила, що це прес-релізи штабу АТО чи витяги зі звітів ОБСЄ.

Дослідження ІМІ проводив протягом листопада 2015 року у 5 друкованих та 5 інтернет-виданнях загальноукраїнських ЗМІ та інтернет-виданнях у 10 регіонах. Загалом ІМІ опрацював понад 3 тис. матеріалів загальноукраїнських ЗМІ, а також 12 тис. матеріалів в регіональних виданнях.

"Медійний дискурс окреслив чітку лінію між своїми і чужими, де є героїзація бійців Української армії і демонізація іншої сторони. Для новин окупована територія - це темна зона. Переселенці і волонтери існують тільки в регіональних ЗМІ. Центральні ЗМІ практично повністю цю тему ігнорують", - зазначив, представляючи моніторинг, програмний директор "Телекритики" Роман Шутов.

За його словами, бійці АТО представлені найбільш активно - 12% новин на центральних каналах стосуються саме їх. Щодо вимушено переміщених осіб - це лише 1% повідомлень на центральних каналах. "У цифрах це виглядає так - на 7 центральних каналах за весь тиждень було всього 8 сюжетів, де просто згадали переселенців. Для регіональних телеканалів їх трохи більше - 3%", - додав Шутов.

Він також зазначив, що про мешканців окупованих територій на центральних каналах практично не згадувалося - це лише 4%. Волонтери - 2%, згадка про іншу сторону конфлікту складала 11%.

Дослідження проводилися в рамках проекту "Сприяння розвитку конфліктно-сенситивної журналістики в Україні", який здійснюється Координатором Проектів ОБСЄ за підтримки посольства Великої Британії.

Читайте також: Іспанським журналістам не сподобався патріотичний лозунг Коноплянки

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве украли 14 крышек от канализационных люков

В Киеве патрульные остановили автомобиль с 14-ю крышками от канализационных люков....

Це може бути цікавим

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В сети появилось видео, как российский пилот, во время учений, стреляет по журналистам

Во время учений «Запад-2017» вертолет Ка-52 обстрелял ракетами зрителей, находившихся рядом с полигоном «Лужский» под Санкт-Петербургом....