Реформа адвокатури: пропозиції Ради з питань судової реформи при Президенті України

Напередодні Дня адвокатури Асоціація правників України (АПУ) спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» долучилися до обговорення пропозицій щодо реформи адвокатури, підготовлених Радою з питань судової реформи при Президентові України.

Круглий стіл став продовженням серії заходів, яка була ініційована Асоціацією правників України з метою професійного обговорення реформи адвокатури.

«Наші зусилля спрямовані на забезпечення захисту прав і свобод громадян країни завдяки створенню сильної адвокатури з правами та гарантіями, які дозволять відстоювати інтереси наших клієнтів якісно та ефективно», — зазначив модератор заходу Денис Бугай, Президент Асоціації правників України.

Пропозиції робочої групи Ради з питань судової реформи представив Олексій Філатов, заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи.

За його словами, ідеологія реформи адвокатури покликана запровадити в цій галузі світові стандарти та сприяти формуванню єдиної правничої професії. «Всі фахівці, які здійснюють юридичну практику, мають стати членами єдиної професійної спільноти», — наголосив Олексій Філатов, наводячи приклад США та європейських країн. На його думку, це дозволить привнести в професію стандарти якості та підсилить відповідальність.

Запровадження виключного права на представництво інтересів клієнтів у судах проводитиметься поступово та враховуватиме інтереси юрисконсультів і юристів, які наразі не є адвокатами. Зокрема, цьому слугуватиме тривалий перехідний період, значне зниження плати за стажування та складання адвокатського іспиту.

Система безоплатної правової допомоги подужає виклики, які може нести у собі запровадження виключного права адвокатів на представництво інтересів клієнтів у судах. У цьому запевнив Андрій Вишневський, директор Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції України.

Водночас, зміни мають торкнутися й питань доступу до професії та організації адвокатського самоврядування. Так, планується ввести обмеження на тривалість зайняття посад очільниками органів місцевого самоврядування — не більше двох років два строки підряд.

Коментарі представників Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції» пролунали від експертів Проекту Оксани Цимбрівської та Віргіліуса Валанчюса. Пан Віргіліус позитивно оцінив не лише озвучені пропозиції, але й факт проведення фахової дискусії в процесі їх підготовки. Також у заході взяв участь Марк Сегал, головний експерт Проекту з доступу до правосуддя та забезпечення права на захист.

До фахового діалогу представників правничої спільноти долучилися члени Ради з питань судової реформи, представники громадських організацій адвокатів та органів самоврядування, судді, юрисконсульти та науковці.

До дискусії долучилися Олександр Волков, суддя Верховного суду України, Ігор Головань, керуючий партнер АО «Головань і Партнери», Олег Макаров, заступник Голови ВКДКА 2012-2015 рр., партнер АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», Дмитро Кухнюк, керуючий партнер АО «Мельник, Кухнюк і Партнери», Юрій Михальський, Голова Всеукраїнської професійної спілки правників, Анна Огренчук, член Ради з питань судової реформи при Президентові України, голова Комітету АПУ з процесуального права, адвокат, керуючий партнер LCF, Інна Рафальська, голова Ради адвокатів міста Києва, Євген Солодко, адвокат, голова Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, керівник АО «Солодко і партнери», Ігор Фомін, керуючий партнер Fomin&Partners та багато інших.

«Якісні зміни неможливі без участі професійної спільноти», — зазначив Олексій Філатов, підкреслюючи роль правників у проведенні реформи адвокатури.

Надалі заходи, присвячені обговоренню реформи адвокатури, перемістяться до регіонів країни. Так, уже 25 грудня відповідний круглий стіл пройде у м. Львові спільно з Відділенням АПУ у Львівській області та Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». Тож слідкуйте за нашими анонсами та долучайтеся до обговорення!

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Раді жорстко висловилися з приводу весілля сина Луценка

Подробиці весілля сина генерального прокурора України Юрія Луценка вказують на "втрату відчуття реальності" українською владою....

Це може бути цікавим

Брат короля Швеції поповнив базу "Миротворця"

Троюрідний брат короля Швеції Карла XVI Густава і відомий винний експерт і сомельє Ян Бернадотт поповнив розділ "Чистилище" проекту "Миротворець"....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Палеонтологи виявили жабу, яка харчувалася динозаврами

На острові Мадагаскар знайшли рештки жаби, яка була здатна проковтнути маленького динозавра....