П'ята річниця протестів в Білорусі: 5 фільмів про Площу

19 грудня 2010 в Мінську відбувалися драматичні події: наймасовіша акція народного протесту і найжорстокіші репресії в історії незалежної Білорусі.

П'ять років тому в цей день білоруси вийшли в центр столиці з мирним протестом проти озвучених ЦВК підсумків президентських виборів.

«Білоруська мрія» - перший фільм про Площу У фільмі розповідається історія життя молодого хлопця з Мінська, який останні 18 років живе в країні «останнього диктатора Європи». В основу фільму лягли події 2010-2011 років в Білорусі: президентська кампанія, репресії, суди і те, як це відбилося на житті «стабільної» пострадянської республіки.

«Білоруська мрія» - розповідь про те, як режим може зламати людину. І про те, як у державі з тотальним контролем можна бути щасливим, незважаючи ні на що.

[embed]https://youtu.be/R2IjKa-Gi9A[/embed]

"Даволі! Да Волі ..." Фільм присвячений річниці драматичних подій у Білорусі у грудні 2010 року, коли була жорстоко розігнана мирна акція протесту проти фальсифікації президентських виборів. Слідча, судова і тюремна системи - очима учасників того протесту, що пройшли через пекло тюрем. Автори зосереджують увагу на людях, які втратили роботу, навчання, які пережили жорстокі фізичні та моральні тортури.

[embed]https://youtu.be/VIFujUbuHwE[/embed]

"Жыве Беларусь!" 

Молодого рок-музиканта Мирона Захарка забирають в армію, а його гурт потрапляє в чорні списки. В армії він починає вести щоденник в інтернеті, де описує дідівщину та умови служби. Щоденник переростає у відкрите протистояння з режимом. Фільм знімався в листопаді-грудні 2011 року в Польщі. Однак Посольство Білорусі в Польщі різко засудило фільм і закликало не показувати його в кінотеатрах. Музику до фільму написав Лявон Вольський. З актором Анатолієм Котом за участь у фільмі розірвали контракт на державній кіностудії «Білорусьфільм».

[embed]https://youtu.be/wXF8ScmvBcI[/embed]

"Дійти до Площі"

Напередодні президентських виборів білоруси жили в очікуванні важливих позитивних змін у своїй країні. З вірою в реальну можливість демократичних змін за допомогою виборів прийшли на майдан Незалежності. Все це було «перед» ... Розповіді учасників подій на Площі показали цинізм і брехливість диктатури, яка, використовуючи жорстокі методи, знищила надії на зміни на краще. І в житті білоруського народу почався період «після». Автори фільму показали, як відбувався перелом думок в цей час. Однією з найважливіших фігур тих подій був кандидат у президенти Білорусі Володимир Некляєв.

[embed]http://www.dailymotion.com/video/xntnck_%D0%B4%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%86%D1%96-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%88%D1%87%D1%8B_shortfilms[/embed]

"Залізом по склу" 

Фільм БТ покликаний виправдати дії влади в розгоні Площі, розгромі і залякуванні опозиції.

https://youtu.be/qV4anTKJtJg

Читайте також: Білоруси воюють на Донбасі і за «Ісламську державу», — міністр

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Стало известно, сколько Неймар зарабатывает в ПСЖ в день

Стали известны некоторые детали контракта Неймара с ПСЖ....

Це може бути цікавим

ПСЖ - Баварія: букмекери назвали фаворита матчу Ліги чемпіонів

В рамках другого туру групового етапу Ліги чемпіонів ПСЖ у Парижі прийматиме "Баварію"....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Российский пранкер пытался выдать себя за Турчинова

Пранкеру из России, представившимуся секретарем СНБО Александром Турчиновым, не удалось разыграть спецпредставителя Госдепартамента США по вопросам Украины Кур....