Звіт Уряду-2015: піар перед олігархами

Звіт Уряду України за 2015 рік – це дуже сміливий крок. Не кожен би наважився зробити з невдалого піар-документу свідчення активної роботи. Як правило, такий поверховий звіт складається найманими працівниками, коли виникає загроза звільнення. Але в даному разі це більше нагадує на звіт найнятих чиновників перед олігархами. Ліберальні перетворення вдарили по добробуту абсолютної більшості, а отже вітчизняним олігархам гарантовано конкурентну перевагу у вигляді дешевої робочої сили. Саме це подається у якості основних заслуг.

Дивні критерії оцінки власної роботи помітні вже на початку. Так, у «Показниках роботи Уряду» згадуються гіпотетичні цифри, які мають відношення лише до перспективи: «Світовий банк прогнозує ріст ВВП України у 2016 р. на 1%». У розділі «Оцінка роботи Уряду» наводяться думки, авторитетних на думку Яценюка, людей, які кажуть абстрактні сентенції про необхідність реформ. Так, наводиться цитата канцлера Німеччини Ангели Меркель: «Я дякую Уряду за курс реформ і чудове виконання програми МВФ». Із чого випливає, що це є благом для країни? Чому, скажімо, не береться до уваги думка української вчительки? У багатьох країнах ЄС, напевно, визнання міністрами таких досягнень звучало б як заклик до нової хвилі загальнонаціонального страйку, адже жорстка економія лише поглибила кризу. Цитати окремих політиків, наприклад, Дж.Байдена наводяться вибірково: його фраз про необхідність подальшої боротьби з корупції тут нема.

У контексті «Новою політики безпеки» згадується одіозний проект «Стіна», про який логічніше було б забути. Наскільки громадянам легше від того, що в ході реалізації проекту «Європейський вал» на українсько-російському кордоні в Чернігівській та Харківській областях облаштовано, приміром, 14 км металевого паркану? Чи не логічніше було б витрати ці кошти на соціальну підтримку жителів Донбасу, яким здається, що решта України від них відгородилась?

У розділі під назвою «Нова економічна політика», що відсилає до раннього СРСР, відчуваються соціалістичні нотки. Адже навряд чи це знайде підтримку бізнесу: «Скорочено кількість податків і зборів – з 22 до 11». Нагадаємо, що головною ідеєю податкової реформи від 28.12.2014 року стало зменшення податків до 9. Таким чином, було б коректніше визнати, що кількість податків збільшено на 2. Деякі пункти перекочували мабуть з минулорічного звіту: згадується про скорочення кількості контролюючих органів вдвічі – із 56 до 28. Хоча відповідна постанова КМУ була ухвалена ще у 2014 році (на практиці вона ще не реалізована). Деякі досягнення змушують хвилюватися: так, згадується про скасування обов'язкових сертифікатів по таких видах продукції, як дитяче харчування. Хоча, напевно, громадянам було б цікаво дізнатись, як ці зміни вплинули на здоров’я дітей.

«Ухвалено закон про трансфертне ціноутворення для запобігання приховування прибутків в офшорних компаніях». Гарно звучить? А йдеться, насправді, про закон №1861, що зменшив у 5 разів штрафи за використання офшорних схем.

Звичайно, сказано про беззбитковість НАК «Нафтогазу», але не сказано, якою ціною для домогосподарств це було досягнуто. Український середній клас тепер працює на оплату «комуналки». «Перцю» додає те, що Уряд активно готує цей вже прибутковий актив до приватизації. Аналогічно згадуються і такі успіхи, як підготовка до передачі в приватні руки залізниці та інших стратегічних об’єктів.

Деякі новації мають далеке відношення до Уряду, як ось це: «Схвалено пакет законів, які забезпечують передачу функцій з реєстрації майна та нерухомості місцевій владі, нотаріусам та іншим акредитованим суб’єктам». І дарма, що внесено проект було народними депутатами. Хочеться підкреслити, що це є не лише неетичним, а й неконституційним, адже є порушенням принципу поділу влади на три гілки. Чи може Уряд вважає, що виграє від того, що демонструє свій вплив на парламент?

На цьому приписування чужих заслуг не закінчується. Так, досягненням у світі соціальної політики є прийняття олігархічного Трудового кодексу, що значно спрощує звільнення. Якось не хочеться навіть повторювати, що цей зразок турботи про громадян первісно внесений депутатом від «Опозиційного Блоку» Михайлом Папієвим.

Загалом розділ «Нова соціальна політика» є чи не найбільш показовим. Наскільки відповідає дійсності заяви про забезпечення своєчасної виплати зарплат громадянам на фоні існування зарплатного боргу у розмірі 2 млрд гривень? Наступний аргумент і взагалі самовбивчий: «Відмінено достроковий вихід на пенсію за 1,5 роки до досягнення загальновстановленого пенсійного віку при скороченні штатів та за станом здоров’я». Для кого це писалось, як не для роботодавців?

Також є ряд досить лаконічних пунктів у найбільш кризових сферах – освіті й медицині. «Успішно проведено ЗНО-2015». В розділі «Охорона здоров’я» присутній пункт «вні закупівлі» (!). Мабуть, Уряд хотів сказати нам більше, але через стислі строки не встиг. Прикрашає звіт, звичайно, популістська декомунізація – прийнято 4 закони, прийняті підзаконні акти, відбувається впровадження. Мабуть, не даремно саме це досягнення відкриває розділ «Нова культурна політика».

Нарешті хотілось би назвати кілька цифр, які не увійшли до фінального звіту.

100 найбагатших українців сукупно володіють капіталом в $42 млрд, що перевищує розмір видатків держбюджету.

$55 – приблизно такою є мінімальна зарплата в Україні – найбіднішій державі регіону.

Віталій Дудін, оргкомітет партії «Соціальний рух», для Соцпорталу

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Пропагандист ДНР розповів про участь дітей з Росії в боях за Іловайськ

У боях за Іловайськ в 2014 році на боці бойовиків незаконних збройних формувань брали участь неповнолітні громадяни Росії, в тому числі, з Чечні....

Це може бути цікавим

ТОП - 20 лучших кредитов наличными сроком на 3 года

Prostobank. ua исследовал условия предоставления кредитов наличными сроком на 3 года в национальной валюте....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ученые рассказали, чем опасен сон на борту самолета

Пассажиры, которые спят во время взлета и посадки самолета, рискуют нанести непоправимый ущерб своему слуху....