Луцька міськрада купила меблі за 400 тис грн, відхиливши дешевшу пропозицію

Луцька міська рада заплатить за канцелярські меблі понад 400 тисяч гривень - дешевшу пропозицію відхилили через формальності. 

Про це йдеться у розслідуванні Валентини Куць на порталі 4 влада.

Номер оголошення 194986, номер бюлетеня 334(11.09.2015) від 11.09.2015. Детальніше дізнатись про предмет закупівлі можна у документації конкурсних торгів. За інформацією із протоколу розкриття пропозицій на конкурс надійшли пропозиції від трьох київських фірм:

- ТзОВ «Нові меблі» запросили 440 989,8 грн. - ПрАТ «УХЛ-МАШ» - 423 144 грн. - ТзОВ «Практик Про» - 255 000 грн.

Однак, пропозицію ТОВ «ПРАКТИК ПРО», яка була найдешевшою, відхилили через кілька причин: - не подано довідку з відомостями про відкриті рахунки в філії “КіевСіті” ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” (№26001060716893, №26009057000257, №26006057000078). - не подано сертифікат ISO 9001 (п.28 Технічного завдання, Додаток № 7, Документації конкурсних торгів); - документи, які мають відношення до пропозиції подані на російській мові (ст. ст. 6-9, 51-57) (п.7 розділу I Документації конкурсних торгів)…».

З'ясувалося, що відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, кінцевим бенефіціарним власником ПрАТ «УХЛ-МАШ» є Приходько Віктор Романович (м. Київ), який є керівником товариства, а кінцевим бенефіціарним власником та засновником другого учасника торгів – ТОВ «Нові меблі» - є Легуша Василь Якович (м.Київ).

Натомість, вони обоє  є кінцевими бенефіціарними власниками Товариства з обмеженою відповідальністю «УХЛ-МАШ АГРОСЕРВІС», м. Київ.

Як з'ясувалося, в торгах взяли участь два учасники, кінцеві бенефіціарні власники яких (Приходько В.Р. та Легуша В.Я.) є «пов’язаними» між собою особами, а саме: є співзасновниками та кінцевими бенефіціарними власниками іншої юридичної особи – ТОВ «УХЛ-МАШ АГРОСЕРВІС».

Таким чином, добре знайомі між собою особи стали єдиними учасниками державних закупівель, що оголосила Луцька міська рада, оскільки Замовник відкинув пропозицію ТОВ «ПРАКТИК ПРО» через її невідповідність документації конкурсних торгів.

Інфографіка

Юрист ГІ «За чесний тендер» Мирослава Примак припускає, що ці дії схожі на узгоджені дії між учасниками закупівель. Зокрема, пов’язаність між собою Приходька В.Р. та Легуши В.Я. (кінцевих бенефіціарів ПрАТ «УХЛ-МАШ» та ТОВ «Нові меблі»), могла призвести до того, що учасники торгів попередньо погодили свою конкурентну поведінку у вказаному тендері, як щодо ціни пропозицій, так і самої пропозиції, і як результат – до спотворення результатів торгів та неефективного витрачання бюджетних коштів.

Наявність антиконкурентних узгоджених дій може встановити Антимонопольний комітет України в тому числі при детальній перевірці самих пропозицій, поданих учасниками.

Не виключено, що «Нові меблі» було створено саме з метою дотримання вимоги про участь у тендері не менше двох осіб там, де братиме участь ПрАТ «УХЛ-МАШ».

Читайте також: КМДА вирішила не зносити арку Дружби Народів

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Померла найбагатша жінка світу

У Парижі у віці 94 років померла Ліліан Бетанкур - дочка засновника косметичної компанії L'Oreal і найбагатша жінка в світі....

Це може бути цікавим

У Криму окупанти винесли вирок проукраїнському журналісту

В окупованому Сімферополі так званий суд визнав журналіста Миколу Семену винним, "засудивши" до двох років і шести місяців позбавлення волі умовно....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В центре Киева герой парковки перегородил весь тротуар

В Киеве на улице Терещенковской заметили дерзкого автохама, который припарковал свою машину по соседству с остановкой общественного транспорта, полностью перего....