Київ: у пологовому будинку померло немовля

У київському пологовому будинку №5 новонароджений малюк помер просто у лікарні, де його мама перебувала вже тиждень.

Про це пишуть Вести.

Як зазначається у повідомленні, 27-річна Анастасія з початком декретної відпустки потрапила на консультацію у медзаклад.

«Спочатку Настя приїжджала на консультації, а в грудні, ближче до пологів, її поклали в допологову палату. Все було добре. У п’ятницю палатний лікар сказав їй: мовляв, готуйтеся, пологи вже скоро, через два-три дні. А стан малюка оцінили в 9,5 балів з 10. У суботу, 12 грудня, у неї з’явилися «передвісники» пологів, я почав звертатися до лікарів. Настя кілька разів зверталася до них, але реакції – нуль», – розповів чоловік Насті Сергій

За словами Сергія, тоді працювали тільки стажисти і нікого з тих, хто її спостерігав, не було. За цілий день до Насті так і не підійшли.

Наступного дня Сергію подзвонили з пологового будинку, попросили терміново приїхати.

«Того дня Настя проходила черговий аналіз, і з’ясувалося, що у дитини не виявили серцебиття. Лікуючий лікар прийняв рішення терміново робити кесарів розтин. Але хлопчик, якому ми вже встигли придумати ім'я Кирило, народився без пульсу. Нам сказали в пологовому будинку, що у нього була гостра асфіксія (задуха). Я впевнений: якби на мою дружину вчасно звернули увагу, син, якого ми так всі чекали, був би живий», – сказав чоловік.

Він звернувся в районне відділення поліції, подав заяву проти лікарів. У поліції підтвердили, що за фактом смерті новонародженого відкрито кримінальне провадження за статтею 115 «Умисне вбивство».

У самому пологовому будинку свою провину заперечують. «Ця ситуація дуже неоднозначна, але я готовий обговорювати її тільки за письмової згоди пацієнтки», – розповів заступник головного лікаря Дмитро Говсєєв.

У департаменті охорони здоров'я Київської міської держадміністрації пообіцяли розібратися. «Ми зможемо прокоментувати ситуацію тільки після того, як буде повністю вивчена історія хвороби пацієнтки і будуть результати всіх експертиз», – заявили чиновники.

У Всеукраїнській раді захисту прав пацієнтів кажуть, що шанси виграти справу проти лікарів є. «Смерть новонародженого під час пологів у Києві – рідкість, але патологій, отриманих немовлятами через не вчасно надану допомогу мамі або помилки лікарів, дуже багато», –зазначають у раді.

Читайте також: У Києві на переході авто збило візочок з немовлям 

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Самолет с самым длинным в мире крылом впервые запустил двигатели

Перспективный самолет Stratolaunch с самым большим в мире размахом крыла впервые запустил все свои шесть турбовентиляторных реактивных двигателей....

Це може бути цікавим

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Названо время начала следующего массового вымирания животных

Следующее массовое вымирание животных может начаться уже в 2100 году, когда концентрация углекислоты в водах океанов Земли превысит критическую отметку и температу....