Українські рибалки-промисловики працюватимуть за новими правилам

В 2016-17 рр.  в Україні запрацює європейська система  регулювання промислового рибальства

Починаючи з 2016 року українські рибалки-промисловики працюватимуть за новими правилами: замість 5 дозвільних документів отримуватимуть лише 1, на водоймах з’являться  саморегулювні організації рибалок-промисловиків, а вже у 2017 році  квоти на вилов будуть змінені на частки від загального ліміту.

На відміну від квоти, що видавалася лише на 1 рік і була закріплена  в абсолютних величинах (в  кілограмах),  частка від ліміту  визначатиметься у відсотках і  буде закріплена у дозволі на промисловий лов терміном на 5 років.  Сам ліміт  вилову для кожної окремої водойми оновлюватиметься щорічно і формуватиметься Держибагентством на основі  наукових досліджень щодо стану рибних запасів водойми. Така система стимулюватиме підприємців до дотримання офіційно визначених обсягів  вилову та дбайливого використання водойм.  «Логіка дуже проста: чим дбайливішим буде ставлення до водойми, тим кращими будуть її рибні запаси і  більшими  будуть    частки на вилов риби. Через  складну систему отримання квот та дозволів у нас сьогодні близько 50% ринку знаходиться в тіні. Зміна принципу  розподілу часток сприятиме зниженню рівня корупції в галузі. Така система працює у більшості країн Європи» –  зазначив Ярема Ковалів.

На думку Держрибагентства, продовження терміну дії дозволу з 1 до 5 років дозволить   підприємцям прогнозувати  економічну  складову своєї діяльності  в  довгостроковій перспективі. «Тепер рибалка  буде впевнений, що його підприємство зможе працювати як сьогодні, так і через 4 роки.  Не потрібно кожного року заново отримувати дозвільні документи і переживати за те, чи отримає він  ці документи, чи не зменшиться його  квота. Підприємець може  наймати на роботу нових людей, оновлювати флот»,  –  додав Ярема Ковалів.

Відповідно до нового «Порядку здійснення спеціального використання водних біоресурсів  у внутрішніх   рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внутрішніх  морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі  України», з 2017 року частки на вилов водних біоресурсів розподілятимуться за  комбінованим підходом – історичний принцип та аукціон. На основі історичного принципу отримати   частку на вилов водних біоресурсів матимуть право користувачі,  що традиційно здійснюють промислове рибальство (від 3-х років); мають власну матеріально-технічну базу; використовують ресурс на 75 % і більше; вчасно і в повному обсязі подали документи (до 1 серпня) та не мають  систематичних грубих порушень законодавств з охорони, використання та  відтворення водних біоресурсів.  «Орієнтуючись на ці критерії,  ми автоматично унеможливлюємо участь у розподілі часток недобросовісних користувачів. Наприклад,   фірм-посередників, які  не мали власного флоту, скуповували квоти і потім перепродавали їх рибалкам, тобто займалися спекуляцією. Ці принципи ми застосували  при розподілі квот уже у 2016 році » – додав Ярема Ковалів.

Користувачі що є новими на ринку, зможуть придбати частку на вилов у порядку аукціону. Для цього Держрибагентство щорічно  залишатиме резерв у розмірі 15% від встановленого ліміту.   Для зручності користувачів, спираючись на наукове обґрунтування стану водойми, Держрибагентство  відображатиме частки  вилову  на наступний рік  щорічно як у  процентному відношенні, а і  в  натуральних величинах (кілограмах).

2016 рік стане перехідним періодом для  галузі, відомство бере на практичну апробацію системи – всі можливі недоліки будуть враховані та виправлені.   Вже у 2017  році рибалки-промисловики отримуватимуть дозвіл  на 5 років,   в якому буде закріплена частка на вилов від загального ліміту водойми.

Також в 2016 році в Україні  запрацюють нові підходи  в системі охорони водних біоресурсів – рибний патруль,  електронна система моніторингу та звітності щодо промислового вилову риби.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Українського журналіста підозрюють у держзраді через замовні статті для Росії

На Житомирщині слідчі СБУ оголосили про підозру в державній зраді блогеру-журналісту, який готував антиукраїнські матеріали за вказівкою російських кураторів....

Це може бути цікавим

В столице пройдет выставка фиалок

С 27 сентября в Киеве откроется выставка фиалок и других комнатных растений, посвященная Дню учителя....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Фіналісти Євробачення NaviBand вперше виступили у Києві з сольним концертом

Кияни першими з прихильників гурту в Українi змогли оцінити виступ NaviBand повним складом: Артем Лук’яненко, Ксенія Жук, Олександр Тобольський, Владислав Чащевик та ....