Президент підписав Закон про держреєстрацію юросіб та ФОП

П.Порошенко погодив Закон про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Його дія поширюється на реєстрацію всіх юросіб, громадських формувань, що не мають статусу юрособи, ФОП та їхньої символіки. Відповідний Закон (проект №2983) "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" підписав Президент України. На сайті ВР на даний момент доступна лише редакція документу від 25.11.2015. Зауважимо, перехідний період триватиме до 30 квітня 2016 р. Протягом цього часу місцеві органи влади переберуть на себе повноваження щодо держреєстрації, а Мін'юст відповідно відмовититься від таких. Згідно з Законом систему органів у сфері державної реєстрації становлять Міністерство юстиції України та інші суб’єкти державної реєстрації. Державним реєстратором може бути громадянин України, який має вищу освіту, відповідає кваліфікаційним вимогам, визначеним Міністерством юстиції, та перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації (крім нотаріусів), та нотаріус. Закон також передбачає створення Єдиного державного реєстру, який буде містити інформацію про юридичних осіб, громадських формувань без статусу юридичної особи та фізичних осіб - підприємців. Складовою Реєстру також буде Реєстр арбітражних керуючих. Окрім того, запланована робота порталу електронних сервісів, який, зокрема, повинен забезпечувати:
   1) подання документів в електронній формі для державної реєстрації, ліцензування видів
   господарської діяльності, видачі документів дозвільного характеру;
   2) перегляд стану розгляду поданих документів;
   3) доступ до відомостей та документів, визначених цим Законом;
   4) оприлюднення результатів надання адміністративних послуг;
   5) сплату адміністративного збору та оплату надання відомостей з Єдиного державного реєстру з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу тощо.
Закон окремо визначає розмір адміністративного збору за державну реєстрацію. Наприклад, за реєстрацію партії прийдеться заплатити 140 мінімальних зарплат, а от реєстрацію змін до відомостей про юрособу - 0,3 мінімальної зарплати. З дня набрання чинності цим Законом нотаріуси наділяються повноваженнями державних реєстраторів у сфері державної
 
реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідно до Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців". Також слід зауважити, що Закон передбачає зміни і до процесуальниз кодексів - ЦПК, ГПК, КАСУ та КПК, а саме в частині виготовлення судових рішень в електронній формі. Так, відповідно до закону судові рішення в електронній формі оформляються згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу, а також електронного цифрового підпису.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На Донбассе на гранате подорвались пять боевиков

На Донбассе в результате взрыва ручной гранаты получили ранения по меньшей мере пять боевиков 7-й отдельной мотострелковой бригады российско-оккупационных войск, ....

Це може бути цікавим

Порошенко наказал санкциями еще одну страну

Президент Украины Петр Порошенко подписал указ о введении в отношении Республики Гвинея-Бисау....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Супрун назвала "главное медицинское событие года"

Выбор семейного врача должно стать для украинцев главным медицинским событием 2018 года....