МОЗ обрало своїм постачальником завод міністра часів Януковича

Міністерство охорони здоров’я 7 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Фармацевтичний завод «Біофарма» на постачання 436 443 мг діючої речовини соматропіну на 22,25 млн грн.

Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель», пише видання Наші гроші.

Зазначається, що постачальником обрано завод «Біофарма» Костянтина Єфименка – міністра інфраструктури часів Януковича. При цьому з невідомих причин первісна заявка фірми на розкритті пропозицій коштувала 28,09 млн грн. А дві компанії з шести учасників пропонували гормон дешевше від «Біофарми»: «Медфарком-Центр» – за 24,28 млн грн. і «Бадм-Б» – за 22,78 млн грн.

соматропін-протокол-300x213

Однак МОЗ акцептував пропозицію саме «Біофарми». При цьому в акцепті було вказано, що заявка компанії коштує вже 22,25 млн грн., що менше від усіх інших пропозицій.

У звіті про закупівлю вказано, що «Біофарма» допустила у своїй заявці арифметичну помилку, яку і було виправлено.

Виправлення відбулось не 12 жовтня у день розкриття пропозицій, а лише через тиждень 19 жовтня. Інформація про це оприлюдена у рішенні АМКУ по скарзі «Медфарком-центру». Фірма заявила, що лише з акцепту дізналась про зниження вартості заявки «Біофарми». І на думку «Медфаркому» зниження заявки на суму майже 6 млн грн. (з 28 089 471,48 грн до 22 254 228,57 грн.) виключає можливість арифметичної помилки і дає підстави вважати, що «Біофарма» змінила свою ціну після розкриття пропозицій. А це є порушенням закону.

МОЗ на це відповів, що «Біофарма» у своїй пропозиції ифрмаи вказала, що пропонує соматропін по 64,36 грн, а літерами прописом вказала «50 гривень, 99 копійок». МОЗ виявив це 19 жовтня і звернувся до «Біофарми» за дозволом виправити «арифметичну помилку». Фірма погодилась і її заявка відразу стала дешевшою від найближчого конкурента «Бадм-Б» на 2%.

При цьому у «ВДЗ» не оприлюднено сканованої пропозиції «Біофарми», у якій би було чітко вказано на розбіжності у написанні.

У випадку, якщо МОЗ тепер не дозволить компанії Єфіменка підняти ціну на соматропін, то тендерна вартість препарату буде найнижчою за останні роки.

Зазначається, що гормон росту соматропін замовлено по 50,99 грн., або $2,2 за міліграм. В грудні 2014 року у цієї ж «Біофарми» замовляли по 51,44 грн., або $3,1, а в  жовтні 2014 року «Медфарком-центр» - по 51,00 грн., або $3,9.

Однак за часів Януковича цей препарат купували ще дорожче. Наприклад, посередницька фірма «Старвайс Фарм» в 2011 році продала міністерству соматропін по 79,65 грн., або $10 за міліграм.

Читайте також: Кордони Чернігівщини та Харківщини захистять від РФ стіною

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....

Це може бути цікавим

В Киеве опасно увеличилось количество бродячих собак

Волонтеры подсчитали количество бездомных собак в Киеве....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В центре Киева восстановят работу двух трамвайных маршрутов

Сегодня, 20 сентября, закончится капитальный ремонт трамвайных путей на улице Дмитриевская....