10 відповідей Арсенія Яценюка на накопичені звинувачення

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк виступив перед парламентом у рамках традиційної години запитань до уряду. Незважаючи на те, що Кабмін позиціонував це як річний звіт, ризиків, супутніх цьому статусу (зокрема питання про відставку), виступ Арсенія Яценюка для нього не ніс. «Юридично це не звіт уряду. Якби це був звіт, ми б його одержали 15 днів тому, і всі міністри відзвітували в комітетах. А так це просто особлива п'ятниця», – уточнив Дмитро Лубинець, секретар комітету ВРУ з питань регламенту.

Антипрем'єрська кампанії, що наростає протягом останніх кількох тижнів (зокрема мітинг з вимогою його відставки, який розгорнувся під парламентом), ніяк не позначилася на ораторських здібностях і видимій впевненості голови Кабміну. Рівень дискусії прем'єра можна описати одним словом – «блискуче». Також на висоті була і підготовка до виступу: почувши запитання про зростання цін на продукти харчування, Арсеній Яценюк витягнув експрес-випуск індексу інфляції, на який посилався у відповіді.

Аудиторія, втім, зібралася невдячна: у парламенті панувала явно недружня до промовця атмосфера. Можливо, через егоцентричну риторику прем'єра: Арсеній Яценюк оперував словосполученнями «мій уряд», «я підвищив податки», на що голова фракції БПП Юрій Луценко нагадав, що «немає міністрів БПП і «Народного фронту», а є міністри українського уряду».

Народним депутатам явно не вистачало години, щоб озвучити всі накопичені звинувачення до голови Кабінету міністрів. Forbes проаналізував головні претензії до прем'єра і його контраргументи.

Звинувачення: лобіювання інтересів олігархів

Аргументи Арсенія Яценюка:

Я говорю тільки цифрами і фактами. А факт полягає в тому, що вперше за 10 років податки на руду імені Ріната Леонідовича Ахметова було підвищено – моїм урядом. Це я підвищив податки!

Податки на газ, на нафту також було підвищено.

Жодних домовленостей з олігархами немає і не може бути. У мене лише один договір і одна відповідальність – перед українським народом, який проголосував за «Народний фронт», партію, яка виграла вибори минулого року.

Звинувачення: парламент – заручник особистих амбіцій Яценюка і «Народного фронту», який не проголосує за відставку прем'єра, незважаючи на його нульовий рейтинг

Аргументи Арсенія Яценюка:

Коли 21 місяць тому я приходив на цю посаду, я взяв на себе всю повноту відповідальності за найменш популярні кроки в нашій країні, яких ніхто не робив 20 років.

Коли я йшов на цю посаду, я знав, що буде з моїм рейтингом. Я. Це. Знав.

Депутати мають повні конституційні повноваження ставити запитання про відставку Кабміну України. Ставте і голосуйте. Я прийму рішення українського парламенту. Я за це крісло не тримаюся.

Звинувачення: проект податкової реформи уряду збільшує тиск на бізнес

Аргументи Арсенія Яценюка:

Податкова реформа [уряду], з одного боку, зберігає соціальні стандарти, а з другого – дає бізнесу розвиватися.

Її мета – як суттєве зменшення ставок податків, так і спрощення адміністрування. Основа – зменшення податків на зарплату, ми маємо звільнити від важкого податкового ярма і роботодавця, і працівника. Ставки, які пропонуються, – 20, 20,18,18 [%] – запрацюють, починаючи з 1 січня наступного року. Далі ми пропонуємо ставки зменшити ще на 1% – і з 2018 року це буде 20, 20,17,17 [%]. Ми знайшли додаткові 70 млрд гривень, щоб наповнити Пенсійний фонд.

Проект податкової реформи нами узгоджено. Проект відправлено до парламенту – і президент звертається до депутатів з листом розглянути його за невідкладною процедурою.

Ми цінуємо роботу, яку провели народні депутати і комітет парламенту з питань нового податкового кодексу. Багато роботи, цікаві ідеї та підходи. Я сам за найліберальніші підходи в податках. Але в цій реформі треба було зняти 250 млрд гривень. Із кого їх зняти? З армії? З пенсіонерів? Лікарів?

Звинувачення: зростання цін на продукти харчування на 50% за останні місяці за бездіяльності Антимонопольного комітету

Аргументи Арсенія Яценюка:

Я підтверджую, що ціни суттєво зросли. Основа зростання цін – зростання тарифів на ЖКГ. Але за останній місяць у нас значний спад [дельти приросту] – лише 2% зростання цін.

Антимонопольний комітет України повністю незалежний від уряду України. Прем'єр не може роздавати вказівки керівникові АМКУ. Але я зустрічався з Юрієм Терентьєвим після призначення. Комітет розпочав серію антимонопольних розслідувань, зокрема на ринку електроенергії, бензину, фармпродукції. Я звернуся до АМКУ з проханням, щоб вони перевірили і ситуацію на продовольчому ринку.

Неможливо стримувати ціни адміністративним шляхом. Це в Радянському Союзі ставили мінімальні ціни, і полиці були порожніми.

Єдиний шлях зниження цін – конкуренція на ринку і низька собівартість. Конкуренцію буде забезпечено з 1 січня завдяки набранню чинності угодою про зону вільної торгівлі з ЄС.

Буде зниження цін, але нашому товаровиробникові доведеться боротися за місце як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

Звинувачення: збереження монополії ДТЕК, яка виставляє «драконівські» умови щодо підключення до енергомереж

Аргументи Арсенія Яценюка:

Згадайте, як формується уряд. У мене як у прем'єра і в нашої потужної партії «Народний фронт» – тільки три міністри. Ви мене запитуєте про енергетику. А ви не пробували свого міністра Демчишина, який від БПП, запросити на комітет і поговорити з ним?

Є сфера відповідальності уряду і сфера відповідальності інших відомств. Правила і процедура підключення до електричних мереж – винятково функція НКРЕ.

Звинувачення: компанія «Укрнафта» не виплачує заборгованість перед держбюджетом, екс-голову «Укртранснафти» Олександра Лазорка не оголошено в розшук

Аргументи Арсенія Яценюка:

Дякую депутатам, які підтримали урядовий законопроект, і ми нарешті поміняли менеджмент компанії «Укрнафта» – тепер там громадянин Британії. Він налаштований вивести її на беззбитковість.

ДФС арештувала активи компанії «Укрнафта» на всю суму заборгованості, яка становить 9 млрд гривень.

У цій компанії акціонер – держава. 51% її акцій належить українському народові. І завдання уряду – не довести її до банкрутства, а зробити прибутковою і, повернувши бюджету 9 млрд, управляти цією компанією за правилами, які визначив нам парламент.

Звинувачення: нульова динаміка в обсягах видобутку власного природного газу як складової енергонезалежності через не ухвалені Кабміном стимулювальні норми

Аргументи Арсенія Яценюка:

Я можу підтвердити, що нам не вдалося цього року збільшити видобування. Хоча за загальним балансом загальний обсяг ресурсів – як «Укргазвидобування», так і приватників – той же, що й роком раніше. Я зранку подивився, знав, що запитайте.

Ми прийшли до компромісу щодо рентних ставок. Закладіть у податковому кодексі ці ставки, і наступного року ми точно збільшимо видобуток газу.

Звинувачення: перед працівниками державних шахт перманентно виникає заборгованість з зарплати

Аргументи Арсенія Яценюка:

Два дні тому уряд ухвалив рішення про перерозподіл коштів однієї з вугільних програм. 300 млн гривень ми спрямовуємо на фінансування держшахтам, на виплату зарплат. За моїми даними, потрібно ще стільки ж, щоб повністю погасити заборгованість.

Хочу нагадати, що шахта – це насамперед підприємство, безкоштовно вугілля воно не роздає. Неефективність роботи і системи поставок призводить до того, що держбюджет змушений дотувати і фінансувати злодійкуватих начальників шахт. Я ставив завдання міністрові енергетики реорганізувати держсектор [у вуглепромі].

Звинувачення: корупційні схеми, які покриває уряд

Аргументи Арсенія Яценюка:

Хто в Україні бореться з корупцією і може посадити до в'язниці? Генеральний прокурор. Правильно чи ні? Генеральну прокуратуру хто призначає? Її призначає Верховна рада, а вносить президент.

Хто ще висуває звинувачення, пов'язані з корупцією? СБУ. Хто призначає голову СБУ? Верховна рада України за пропозиціями президента України.

Національне антикорупційне бюро. Хто призначає АНБ? Відповідно до закону, номінаційний комітет на основі указу президента.

Далі. Національне антикорупційне агентство – воно взагалі повністю незалежне і має превентивні функції.

Я пропоную, щоб кожен займався своєю роботою. Запитуйте мене про те, за що я відповідаю. Я відповідаю за дерегуляцію і боротьбу з корупцією в держсекторі. Ми зменшили кількість чиновників, передали частину регулятивних функцій на місця, ми відкрили реєстри.

Середня зарплата на держслужбі – 2000 гривень. Як тут побороти корупцію? Їх терміново необхідно підвищувати. І дайте можливість приватизувати держкомпанії, щоб вони позбулися нарешті політичного впливу, зокрема і тих, хто перебуває в парламенті.

Звинувачення: немає звіту уряду, на основі якого можна поставити питання про відставку

Я прийшов у парламент і готовий відповідати. Більше того, якщо потрібно, я можу ще раз, і два, і три прийти. Я готовий вести діалог, дискусію і відповідати на запитання.

автор: , джерело: Forbes.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Жуткое убийство в Киеве: женщина убила сожителя

На днях в Дарницком районе Киева произошло шокирующее преступление – женщина, находясь в состоянии алкогольного опьянения, ударила ножом своего сожителя, а потом ....

Це може бути цікавим

В Черном море затонула лодка с мигрантами

У берегов Турции в Черном море затонуло рыболовецкое судно с мигрантами на борту....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....