В Україні запустили "економний водоканал"

В цьому році був успішно завершений проект «Розвиток міської інфраструктури» на 140 млн. доларів США. В рамках цього проекту в Чернігові підприємством «Чернігівводоканал» було реалізовано проект на 22 830 млн. дол. США.

Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час робочої поїздки до Чернігова з Координатором сектору Сталого розвитку Світового банку по Україні, Білорусії та Молдові Тамарою Сулухією.

«Водоканал в Чернігові в рамках проекту реконструював 144 насосні станції, 3,56 км водопровідних та 1,55 каналізаційних мереж. Споживання електроенергії на реконструйованих об'єктах скоротилося на 40%, а втрати води в мережах водопостачання знизились на 5,7%», - зазначив Геннадій Зубко.

«На прикладі цього підприємства ми бачимо як можна забезпечити економію та якість послуг. Саме головне створено всі умови забезпечення населення водою: нова техніка, нові можливості, фаховий персонал. Кількість співробітників зменшилась у 1,5 рази, але вони виконують такий же обсяг робіт», - зауважив він.

Геннадій Зубко наголосив, що завдяки модернізації підприємство змогло встановити середній по Україні тариф на свої послуги.

«У рамках проекту «Розвиток міської інфраструктури» по Україні було здійснено заходи із підвищення енергоефективності, зменшення втрат води, налагодження цілодобового водопостачання у містах Харкові, Черкасах, Дрогобичі, Калуші, Кам’янці-Подільському, Коломиї, Новій Каховці, Слов’янську, Борисполі, Новоград-Волинському, Кременчуці, Одесі, Чернігові та Івано-Франківську», - розповів урядовець.

«За результатами успішної реалізації цього проекту сьогодні разом зі Світовим банком ми маємо можливість в Чернігові відкрити два нових важливих проекти: 350 млн. доларів США на реконструкцію водоканалів та 382 млн. доларів США на проекти з теплопостачання», - повідомив Віце-прем'єр-міністр

Геннадій Зукбо розповів, що Мінрегіон разом зі Світовим банком впроваджують у Чернігові інноваційний енергоефективний проект у секторі централізованого теплопостачання. Він дозволить скоротити щорічне споживання газу на 30%, вугілля – на 29%, електроенергії – на 14%, води – на 17%. В рамках буде відновлено 46 центральних теплових пунктів (ЦТП), встановлено 127 індивідуальних теплових пунктів (ІТП) і закрито 14 відповідних центральних теплових пунктів. 173 об’єкти центрального теплопостачання обладнають автоматизованою системою управління технологічними процесами (SCADA) із встановленням лічильників тепла.

За його словами, Чернігів переходить на диверсифікацію споживання природного газу.

«Завдяки підтримці Банку ми маємо можливість реалізовувати важливі для України проекти з модернізації інфраструктури і підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання. Ці напрямки особливо важливі для України, адже ми йдемо кроком реформ, серед яких одна з найголовніших – реформа енергоефективності», - підкреслив Геннадій Зубко.

В свою чергу, Тамара Сулухія повідомила, що Світовий банк вже планує реалізацію нового пакету проектів, серед яких Чернігову буде надано 34 млн. доларів США для модернізації центрального теплопостачання

«Сьогодні ми бачимо дуже успішні результати проекту «Розвиток міської інфраструктури». Важливо, що в результаті якість послуг, що надаються населенню покращено, витрати «Чернігівводоканалу» зменшились, а енергоефективність – значно зросла», - наголосила вона.

Довідка

Мінрегіон координує модернізацію та відновлення інфраструктури теплопостачання у Чернігові («Чернігівська ТЕЦ»). Відповідний проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» фінансується Світовим банком разом з Фондом чистих технологій. Проект спрямований на покращення роботи системи теплопостачання та підвищення її ефективності для покращення якості послуг опалення та гарячого водопостачання.

Загальний обсяг позики Світового банку для виконавця - ТОВ-фірма «ТехНова» (КЕП Чернігівська ТЕЦ), що буде спрямована на фінансування заходів в рамках проекту, складає 34,9 млн. доларів США. Загальний обсяг фінансування Світовим банком проекту - 315,5 млн. доларів США.

Також Світовий банк профінансував проект «Розвиток міської інфраструктури» у Чернігові. Загальна сума позики КП «Чернігівводоканал» склала 22 830 млн. доларів США. Протягом реалізації проекту у 2009–2014 роках було реконструйовано 144 насосні станції, 3,56 км водопровідних та 1,55 каналізаційних мереж. Споживання електроенергії на реконструйованих об'єктах скоротилося на 40%, втрати води в мережах водопостачання - на 5,7%.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Москве требуют от Украины принять новый закон об особом статусе части Донбасса

Закон Украины "Об особом порядке местного самоуправления в отдельных районах Донецкой и Луганской областей" перестает действовать в середине октябряОб этом в инт....

Це може бути цікавим

Цены на сжиженный газ в Киеве опустились ниже 13 грн

Цены на сжиженный газ (СУГ) в некоторых автозаправочных сетях столицы 21 сентября опустились ниже 13 грн/л....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Младшая сестра Ким Кардашьян впервые станет мамой

В звездной семье Кардашьян-Дженнер пополнения ждет не только Ким Кардашьян....