Як вижити якщо в місті йде стрілянина

Коли почнеться стрілянина - негайно лягайте. Ні, я неправильно висловився - падайте! У квартирі на підлогу, під вікно. На вулиці - куди доведеться, бажано ногами в сторону пострілів, щоб зменшити площу ураження. Тільки не здумайте вибирати місце чистіше. Падаєте, де стоїте. Навіть у калюжу - краще забруднитися брудом, ніж своєю кров'ю. І лише потім, озирнувшись, переповзайте в більш надійне місце. Найкраще в підземний перехід, через низько розташоване вікно в підвал або, розбивши вікно, в квартиру першого поверху. При їх відсутності - в канаву, за стовп, бетонний бордюр, сміттєвий бак, урну та ін.

Вибираючи як укриття машини, віддавайте перевагу вантажівки. Вони міцніші легковиків і тому краще захищають від куль. При цьому треба вибирати ті частини машини, де більше заліза, і намагатися триматися подалі від бензобака. Кабіна - прикриття сумнівне, оскільки прошивається кулею наскрізь! Прошивається навіть двигун. У легковушки мінімальним захистом можуть служити лише колеса.

Перерви у стрільбі використовуйте для тихого, по-англійськи, відходую Або зміни укриття на більш надійне. Тільки робіть це вкрай обережно! Те, що стрілянина вщухла, ще нічого не означає. Тиша бою - оманлива! У зв'язку з цим пересувайтеся тільки повзком, а не перебігайте. На людину, що біжить майже всі стрілки реагують однаково - миттєвої чергою від стегна.

Всі речі краще кинути і йти без нічого. Підтаскування повзучою людиною якихось підозрілих предметів може бути витлумачено як зміна позицій озброєним противником. Саме тому:

Небезпечно піднімати зброю, що зустрілася вам на шляху. Для цивільної людини від нього більше шкоди, ніж користі. Тому що в людину зі зброєю має право стріляти без попередження хто завгодно. Хоч ті, хоч ці.

При несподіваній зустрічі з озброєними людьми ви повинні ... Та не посміхатися і не сунути їм руки для рукостискання. А миттєво скинути ці руки вгору. Це універсальний жест доброї волі, буквально позначає - не стріляйте в мене, у мене немає зброї, я безпечний. І лише потім лізьте за документами.

Перестрілка у вашому будинку:

Перебуваючи в квартирі, намагайтеся не наближатися до вікон. Вікна під час бою являють собою найбільшу загрозу.

Строго кажучи, безпечних місць у кімнаті, що потрапила під обстріл, немає! Сховавшись за підвіконням або стіною від прямих влучень, ви можете загинути від куль, що крикошетять від стелі та стін. Тому відразу після початку стрілянини миттєво вимкніть світло, щоб вас не було видно. Тільки не встаючи в повний зріст, а з підлоги, дотягнувшись до вимикача якою-небудь палицею (шваброю, трубою пилососа). А простіше - розбивайте лампочку, кинувши в неї важкий предмет.

При одиночній стрільбі можна притиснутися до стіни за вікном і збоку, тієї ж імпровізованій палицею, закрити штори, щоб стрілець не міг помітити ваші пересування по кімнаті. А потім вимкнути світло.

! У будь-якому випадку, навіть якщо прозвучав один постріл, треба, використавши паузу у стрільбі, переповзти в приміщення, що не підпадає під обстріл, а краще не має вікон.

При інтенсивній і особливо вертикальній стрільбі краще переповзти у ванну кімнату і лягти у ванну, яка, завдяки своїй товщині, може захистити вас від куль і осколків. І не здумайте висовуватися на вулицю з метою з'ясування обстановки! При очікуванні бою можна вивісити на вікнах помітний здалеку плакат - "У цій будівлі мирні жителі! Не стріляйте!" Або білий прапор.

Якщо до вас у квартиру вломився бійці і стануть пересувати, ламати і валити на підлогу меблі, не намагайтеся їм перешкоджати! Це для вас ваша квартира - квартира. А для них всього лише зручна вогнева точка. І якщо вони влаштували таку метушню, значить, не виключено, що скоро у ваші вікна будуть стріляти і кидати гранати. Тому краще тихо підіть кудись до сусідів.

І так! поки не перебиті труби, спробуйте запастися водою. Причому краще це зробити заздалегідь. Використовуйте всі наявні у вас ємності, аж до півлітрових банок і поліетиленових пакетів. Наберіть повну ванну (при обстрілі її неважко спорожнити). Вода згодиться вам для приготування їжі, умивання, але найбільше для гасіння пожежі. Вибухи гранат і потрапляння трасуючих куль в легкозаймисті покриття і меблі небезпечні їх загорянням.

Чи приїдуть до вас пожежні машини - сумнівно. Так що доведеться розраховувати на себе і свою воду. Але не починайте, гасіння пожежі, поки бій не закінчиться! Не зайвим буде запастися піском. Наприклад, насипавши його в мішки. Крім гасіння пожежі пісок, вірніше, мішки з піском знадобляться для захисту від куль і осколків. Ними можна обкласти місце, де ви спите, або закласти одне з вікон (бажано виходить у двір, щоб воно не приваблювало уваги). Мішки з піском широко використовувалися у вуличних боях майже у всіх війнах.

Продуктами харчування теж краще запастися заздалегідь. З тим, щоб не бігати в магазин (або на колонку за водою, якщо ви її не запасли), коли засвистять кулі. А якщо виходити, то тільки в суто мирною одязі. Накинутий на плечі плащ кольору хакі, офіцерський кашкет або сорочка захисного кольору можуть коштувати вам життя. Тому що під час бою стріляють не в людину, а в форму. І якщо ви наділи одяг воєнного зразка, значить, ви, самі того не знаючи, прирівняли себе до солдатам противника.

Особливо важливо пояснити це дітям! Вони обожнюють військову амуніцію. І обожнюють наслідувати військовим. Наприклад, як це стало зараз модним, пов'язувати на голови "спецназівські" хустки або розмальовувати обличчя. Будь-яким способом треба вселити їм, що це небезпечно! Що краще бути без хустки, але живим, ніж в хустці або касці, але мертвим.

Крім одягу, що нагадує форму, не рекомендується надягати одяг яскравих забарвлень, за якими дуже спокусливо пристрілювати зброю. І не тягати предмети, навіть віддалено нагадують стрілецьку зброю. Не приймайте поз, схожих на пози напоготові до стрільби. А то ви звалити на плечі рулон килима, а хто-небудь вирішить, що ви наводите на нього невідомої системи гранатомет. І встигне вистрілити першим.

Про життя в місті, де йдуть або щойно закінчилися повномасштабні військові дії, я розповім дуже коротко. Якщо у людей, що опинилися в районі бойових дій, є час, то їм слід підготувати імпровізовані притулку.

На випадок артобстрілів і бомбардувань найкраще вирити де-небудь на пустирі "землянки в три накати". В крайньому випадку щілини. Для захисту від стрілецької зброї обладнати притулок у підвалі, заздалегідь зміцнивши і упорядкувати його. І обов'язково запасти воду, їжу, теплі речі, освітлювальні прилади, медикаменти та примуси для приготування гарячої їжі. З підвалу повинно бути як мінімум два виходи. Місце відпочинку бажано обкласти мішками з піском.

Від виходу зі сховища до місця забору води краще прокопати канаву-окопчик, за яким можна пересуватися рачки. В крайньому випадку, створити по дорозі максимум укриттів. Дуже багато людей гинуть при вимушених походах за водою, без якої на відміну від їжі важко прожити навіть кілька днів.

Джерело

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Британские ученые создали противозачаточный пластырь

Группе медиков из Великобритании удалось создать уникальный в своём роде противозачаточный пластырь....

Це може бути цікавим

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Возле станции метро Харьковской орудует извращенец

Киевляне предупреждают об извращенце, который нападает на девушек возле станции метро "Харковская"....