Промова Байдена або чи вміємо ми робити висновки

Вчора в українському парламенті виступав віце-президент Сполучених Штатів Америки пан Джо Байден. Я дивися виступ американського дипломата і відчував дуже суперечливі емоції. Перш за все, це захоплення від виступу визначного оратора та вкрай розумної людини. А по-друге, відчуття сорому за ситуацію, в якій зараз знаходиться моя країна.

Як і передбачалося, Джо Байден приїхав в Україну щоб «вправити мізки» українській владі. Причому всім разом.

Як стверджував у своїй теорії засновник політології Джон Маккіндер, Україна – це Heartland, серце землі і відіграє визначну роль у світовій політиці та історії.

Я повністю згоден з цією теорією. Українській нації завжди були притаманні нестримна енергія, сильна воля, унікальність та неповторність. Саме завдяки цій самобутності, українці протягом століть пронесли ідеї власної державності. Але в наші часи ця бурхлива енергія більше нагадує «броунівський рух», що спрямований на самознищення.

Революція Гідності довела, що в потрібний час українці здатні самоорганізуватися, їм не потрібні керівники, бо історична пам’ять сама спрямовує народ в потрібне русло. В такі моменти українці можуть бути монолітним кулаком, що своєю силою одномоментно змінює хід історії.

Сучасна українська влада два роки тому отримала майже 100-відсотковий мандат довіри від свого народу. Вдруге за останні 10 років… До чого ж ми прийшли за два роки? Чи виправдали можновладці хоча б частину довіри людей?

Тисячу років тому князі Київської Русі, не в змозі розділити владу і землі, запрошували «на царство» греків і варягів. Історія циклічна. Сьогодні американський політик абсолютно заслужено соромить нас в невмінні цінувати довіру народу і власну країну.

«Ви не знайдете жодну іншу демократичну країну у світі, де корупція так процвітає», - каже нам Байден. Чи не означає це повний провал «курсу демократичних реформ», а по-суті, нового розподілу України? Народові наобіцяли, тепер можна і власними справами займатися? Коло історії замкнулося…

І ось тепер американець Джо Байден з трибуни Верховної Ради говорить з нашими народними обранцями так, наче він все життя прожив в Україні, краще, глибше і довше знайомий з проблемами пересічних українців.

«Робіть! Робіть! Якщо ви досягнете успіху, ви будете засновниками і першими керівниками демократичної, вільної і об’єднаної України. Яка неймовірна відповідальність і яка неймовірна можливість послужити своїй країні!», - з такими словами пан Байден звернувся до представників української влади. Чи зрозуміли вони його? Гадаю, радше відчули що відступати їм більше нікуди. Не дадуть. Світові, як і українцям набридли пусті обіцянки. І Джо Байден приїхав саме для того, щоб довести це нашим високопосадовцям.

Сьогодні Україна стала центром уваги цілого світу. І увесь цивілізований світ сподівається на перемогу українського народу як над зовнішнім, так і над внутрішнім ворогом.

«Обидві битви, які ви ведете, підтримуються американської країною, народом, включаючи майже 1 млн гордих американців українського походження, включаючи європейські країни, ваших сусідів, які зацікавлені у вашому демократичному успіху. Ваші люди волелюбні люди світу. Всі спостерігають за вами. Якщо ви цього не зробите, якщо цей експеримент провалиться... Я дійсно не перебільшую того, що говорю, що майже всі люди світу вас підтримують, тому що багато залежить від того, досягнете ви успіху чи ні», - підкреслив Джо Байден.

Вважаю, що виступ пана Байдена в українському парламенті – це історична подія. Українці, як і світ, не можуть більше закривати очі на власні проблеми. Неможливо все виправдовувати війною. Можливо хоча б завуальований стусан від американського політика змусить українську владу перейти від констатації фактів до дій.

автор: Олег Вишняков

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Электроавтобус проехал рекордное в мире расстояние без подзарядки

Производимый американской фирмой Proterra электроавтобус модели Catalyst E2 Max добился очередного мирового рекорда....

Це може бути цікавим

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Американцы показали лазерную систему защиты от дронов

Американская компания Lockheed Martin опубликовала видео испытаний перспективной лазерной системы защиты объектов от беспилотных летательных аппаратов....