ТОП-10 найболючіших корупційних проблем українців

9 грудня під час Міжнародного дня боротьби з корупцією експерти неурядової організації Transparency International Україна спільно з УДППЗ «Укрпошта» озвучили 10 найболючіших корупційних проблем українців. Опитування проводилось протягом листопада 2015 року, також були проаналізовані звернення викривачів корупції в рамках кампанії «Вони б не мовчали». З приводу кожної проблеми неурядові експерти надіслали «лист щастя» відповідному органу влади у спеціальному антикорупційному конверті, який презентувала «Укрпошта».

Transparency International Україна з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією оригінальним чином привернула увагу громадян до проблем протидії корупції. В цей день, під час видовищної сучасної вистави «Вони б не мовчали», Леся Українка та Григорій Сковорода закликали українців не підтримувати корупцію, а викривати її. Для того, аби повідомлень про корупцію ставало дедалі більше, ТІ Україна спільно з УДППЗ «Укрпошта» випустили спеціальний немаркований конверт, присвячений антикорупційному дню. А за результатами перших повідомлень про корупційні злочини, виконавчий директор ТІ Україна Олексій Хмара та директор з маркетингу та комунікацій УДППЗ «Укрпошта» Олена Юрковська озвучили ТОП-10 найболючіших корупційних проблем. Нагадаємо, що ці дані збиралися протягом листопада, також було проаналізовано звернення викривачів у рамках кампанії «Вони б не мовчали».  На жаль, за статистикою звернень продовжує лідирувати освіта. Сам ТОП-10 найболючіших проблем виглядає наступним чином:

  1. Корупція у навчальних закладах (викладачі продовжують вимагати хабарі у студентів, в садочках і школах – побори на ремонти ті інші «необхідні заходи»);
  2. Корупція під час оформлення документів на землю (під час приватизації та виділення земельних ділянок);
  3. Благодійні внески в лікарнях, стягування плати за безкоштовні послуги;
  4. Корупція при призові у військкоматах (відсутність єдиного електронного реєстру призовників дозволяє продавати «справи»);
  5. Зайві платежі при оформленні закордонних паспортів;
  6. Корупція в житлово-комунальній сфері (зокрема, при підключенні автономного опалення);
  7. Корупція в судах;
  8. Корупція в правоохоронних органах (зокрема, нарікання на непрозорість переатестації правоохоронців та прокурорів);
  9. Корупція при перетині кордону в зоні АТО (хабарі за вантажі та позачерговий проїзд);
  10. Корупція в податковій, на митниці.

З приводу кожного болючого питання громадські антикорупціонери надіслали офіційне звернення до відповідного органу влади з вимогою розслідування конкретних проблем, називаючи їх, але не розголошуючи імена інформаторів. Тож «листи щастя» отримають: Міністерство освіти, Держгеокадастр, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство оборони та Міністр внутрішніх справ, Мінрегіонбуд, Національне антикорупційне бюро, Служба безпеки України, Державна фіскальна служба.

Як зазначив виконавчий директор ТІ Україна Олексій Хмара: «Хоча від початку Революції Гідності минуло вже два роки, нажаль, корупційні проблеми лишилися майже тими ж. Але змінилися самі українці – сьогодні вони готові повідомляти про корупцію і викривати її. Створення нових антикорупційних органів надихає і дозволяє сподіватися, що вперше в Україні боротьба з корупцією розпочнеться не лише на папері та у палких промовах. Саме тому ми, як громадські експерти та активісти, підготували детальні описи зібраних нами проблем та передали їх у відповідні держоргани, в тому числі – в Національне антикорупційне бюро. За кожним з цих питань ТІ Україна вимагає розслідування та результату».

Для того, аби повідомлень про корупцію ставало дедалі більше, УДППЗ «Укрпошта» підтримала соціальну ініціативу ТІ Україна та випустила з нагоди Міжнародного антикорупційного дня спеціальний немаркований конверт «Не для хабарів!». Починаючи з 9 грудня, цей конверт можна буде придбати у всіх поштових відділеннях України. «За допомогою розгалуженої мережі наших відділень, ми хочемо достукатися до кожного українця і закликати його не потурати корупції, - розповіла директор з маркетингу та комунікацій УДППЗ «Укрпошта» Олена Юрковська, - адже зміни розпочинаються з кожного з нас. І кожен, знаходячись на своєму місці, може досить ефективно протидіяти корупції».

А як саме протидіяти корупції на своєму місці розповіли під час відкритої лекції в НауКМА експерти ТІ Україна – Олексій Хмара та Ярослав Юрчишин. Всі зацікавлені отримали дієві інструменти протидії, юридичні поради, антикорупційну інфографіку, а найактивніші були нагороджені антикорупційними призами.

Заходи відбулися за підтримки Федеративної республіки Німеччина.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Стало відомо про кадрові перестановки у верхівці бойовиків ЛНР

Так званий генеральний прокурор терористичної "ЛНР" Заур Ісмаїлов заявив про те, що йде у відставку за власним бажанням....

Це може бути цікавим

Медична реформа: стало відомо, яким лікарям загрожує втрата роботи

Прийнята в Україні медична реформа дозволить лікарям заробляти набагато більше, ніж зараз, але й загрожує втратою роботи для непрофесіоналів....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Приходько: украинские артисты продают Родину за рубли

Перед тем, как стать публичным человеком, нужно задуматься, сможешь ли ты занять достойную позицию....