Соціальний комітет Ради звітує про роботу з переселенцями

Одним з напрямів роботи Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення протягом року роботи Верховної Ради України VIII скликання було законодавче забезпечення соціального захисту переселенців.

Так, 5 березня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб» №245-VIII, яким передбачено низку заходів щодо забезпечення працевлаштування цієї категорії осіб.

Проте, відповідні постанови, що забезпечують реалізацію Закону, несвоєчасно розроблено Мінсоцполітики, і як наслідок нормативні акти, що мали бути прийняті наприкінці травня 2015 року, прийняті Урядом у липні та в кінці вересня 2015 року, що позбавило громадян України з числа ВПО до жовтня 2015 року скористатися послугами з працевлаштування.

Окрім того, народними депутатами України – членами Комітету напрацьовано проект Постанови Верховної Ради України про забезпечення своєчасних виплат пенсій та державної соціальної допомоги особам, які залишилися проживати на окремих територіях у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях (реєстр. № 2065).

Її реалізація надасть змогу вирішити питання щодо своєчасного здійснення зазначених виплат для осіб, які залишилися проживати на окремих територіях у районі проведення АТО на Донбасі та не претендують на виплату щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання. Зазначена категорія осіб не потребуватиме реєстрації для отримання пенсій та державної соціальної допомоги.

Також 12 червня 2015 року Комітетом  проведено слухання на тему: «Стан і вирішення проблем соціального захисту населення, інтеграції вимушених переселенців через соціально-економічне відновлення територій Донбасу, постраждалих внаслідок військового конфлікту» в м.Слов’янськ Донецької області.

Під час заходу звернуто увагу на існуванні низки проблемних питань стосовнонадання соціального захисту переміщеним особам та жителям східних регіонів, зокрема щодо:

надання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;

розроблення та реалізації проектів з відновлення соціальної інфраструктури на територіях, постраждалих внаслідок військового конфлікту;

розроблення та затвердження в установленому порядку Комплексної державної програми щодо підтримки та соціальної адаптації громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України;

відшкодування шкоди особам за нерухоме майно, зруйноване або пошкоджене в ході антитерористичної операції;

призначення пенсій внутрішньо переміщеним особам у випадках відсутності (не можливості підтвердження) документів стосовно підтвердження стажу та заробітної плати особи, яка виходить на пенсію, особливо в тих випадках, коли знищено ціле підприємство, установа, на якому працювала особа;

зарахування до страхового стажу внутрішньо переміщених осіб з числа працівників, яким надано відпустку без збереження заробітної плати, періоду проведення антитерористичної операції;

перегляду цін/тарифів на газ, водо- і теплопостачання, а також на житлово-комунальні послуги для внутрішньо переміщених осіб в місцях компактного проживання;

вивчення питання доцільності запровадженого механізму забезпечення перепустками громадян України для безперешкодного переміщення на окуповані території та в зворотному напрямку з метою можливого його спрощення або скасування.

За результатами цих слухань, роботу Мінсоцополітики в частині забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб визнано незадовільною та надано низку доручень щодо посилення соціального захисту цієї категорії громадян.

У порядку здійснення контрольної функції, у листопаді 2015 року Комітетом розглянуто питання щодо стану виконання вищезазначених рекомендацій та з’ясовано, що більшість проблемних питань до цього часу залишились не врегульованими. Зокрема, не запроваджено Комплексну державну програму щодо підтримки та соціальної адаптації громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО в інші регіони України; не встановлено розміри щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання для всіх категорій одержувачів виходячи із показника прожиткового мінімуму.

Окрім того, не відновлено виплати пенсій та інших соціальних виплат з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування громадянам України, які виїхали з території проведення антитерористичної операції, незалежно від наявності довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи, а також не врегульовано питання первинного призначення пенсій переселенцям у випадках відсутності документів, які підтверджують стаж та заробітну плату особи. Також не вирішено питання відшкодування (компенсації) шкоди особам за нерухоме майно, зруйноване або пошкоджене в ході антитерористичної операції.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Появилась первая криптовалюта, обеспеченная древесиной

18 Сентября стартовало предварительное ICO крупного российского проекта реального сектора экономики....

Це може бути цікавим

В Україні вже виявили контрабанду iPhone 8

В аеропорту Бориспіль митники виявили нові моделі смартфонів iPhone 8+ і iPhone 8 у кількості 21 штука, які чоловік спробував заховати від правоохоронців в ході проходженн....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві зник чоловік по дорозі з роботи

У Києві зник Савченко Олег Миколайович....